Strona główna > Świat > Kalifornijska rodzina popiera decyzję swojego 4-letniego synka do zmiany płci [video]

Kalifornijska rodzina popiera decyzję swojego 4-letniego synka do zmiany płci [video]

 Rodzice rok temu rozpoznali objawy transgnenderyzmu u swojego 3 letniego synka, który zdecydował, że nie chce już być chłopcem tylko dziewczynką. Dziś 4 latek jest przygotowywany przez psychologa do zmiany płci, rodzice wspierają decyzję dziecka.

beach2015-c65e4cf998c51e380979e3ec1826357fd92cf9de-s300-c85
Jackie (4) z siostrą Chloe (7)

Rodzina z małym dzieckiem, opowiedziała historię swojego 4 letniego dziecka, matka dokładnie pamięta datę kiedy to się stało, było to 15 maja 2014. Kiedy odwoziła swoją 6 letnią córkę Chloe do przedszkola zauważyła, że jej 3 lata młodszy braciszek wyraźnie posmutniał. Wtedy ona zapytała chłopca: „Czy jesteś smutny, bo nie idziesz do przedszkola?” 3 letni Jack odpowiedział: „Nie, jestem smutny, bo jestem chłopcem”. Po wspólnej rozmowie rodzice zdecydowali się traktować chłopca jak dziewczynkę i nazywać imieniem Jackie.

Matka chłopca wspomina jak jej synek uwielbiał ubierać się w sukienki starszej siostry, a teraz jako Jackie może chodzić we własnych sukienkach. „Jackie jest teraz bardzo szczęśliwa, że nie musi być chłopcem” – dodaje mama dziecka.

Ojciec dziecka niedawno dostał awans i rodzina Jackie przeprowadziła się z Atlanty do Oakland, gdzie są bardzo szczęśliwi, ponieważ okolica w której teraz mieszkają The Bay Area jest najbardziej przyjaznym miejscem dla społeczności LGBT.

Rodzice mówią, że oni nie żyją w iluzji i zdają sobie sprawę z wyzwania jakim jest wychowywanie transgenderowego dziecka. Problemy mogą narastać w wieku późniejszym, w okresie dorastania, ponieważ osoby transgenderyczne są bardziej narażone na depresję, która może przerodzić się w myśli samobójcze.

„Dzisiaj osoby transgenderyczne stają się bardziej akceptowane w społeczeństwie i jest to zmiana, która nastąpiła w ostatnich kilku latach” – psycholog dr.Diane Ehrensaft   

Dr. Diane Ehrensaft od ponad 20 lat zajmuje się dziećmi transgendrowymi w szpitalu dla dzieci UCSF Hospital oraz  prywatnej klinice psychiatrycznej  w San Francisco Bay Area, której jest dyrektorem.

 Dr. Ehrensaft jest członkiem kilku organizacji pomagającym osobom transgenderowym, więcej informacji na jej blogu i stronie internetowej:

http://www.dianeehrensaft.com/

 Artykuł został opublikowany na stronie publicznego radia NPR z Oakland w Kalifornii 7 kwietnia 2015r. Miesiąc później video z historią transgenderowego dziecka ukazało się w ogólnokrajowej stacji telewizyjnej FOX NEWS.

Obejrzyj film video z opisem jak Jack stał się Jackie

Przygotował: Michał KK

źródło:

http://nation.foxnews.com/2015/07/05/california-family-supports-4-year-old-s-decision-transition-male-female

http://www.npr.org/sections/ed/2015/07/04/419498242/at-age-3-transitioning-from-jack-to-jackie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.