Strona główna > Rosja > KaGieBowsko-żydomasoński patriarcha Kiriłł (Cyryl) wznieca płomień i „modli” się w świątyni…holocaustiańskiej.

KaGieBowsko-żydomasoński patriarcha Kiriłł (Cyryl) wznieca płomień i „modli” się w świątyni…holocaustiańskiej.

Źródło: http://3rm.info/30272-patriarh-kirill-gundyaev-zazheg-ogon-v-memoriale-yad-vashem-v-pamyat-o-zhertvah-holokosta-i-evreyskih-pogromov.html

Data publikacji: 15.11.2012

Tłum. RX

Patriarcha Kiryłł (Cyryl) Gundiajew złożył, dnia 12 listopada, wizytę w miejscu pamięci holocaustu Yad Vashem w Jerozolimie, gdzie wziął udział w ceremonii zapalania wiecznego ognia w Sali Pamięci, donosi Serwis Informacyjny Wydziału Cerkiewnych Stosunków Zagranicznych.

Podczas ceremonii obecni byli członkowie oficjalnej delegacji Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Moskiewskiego, hierarcha Patriarchatu Jerozolimskiego. kapitoliadski Hesychiusz a także prezes Fundacji „Wezwanie sumień”, dostarczającej finansowego wsparcia Patriarchatowi Moskiewskiemu, rabin Artur Schneier. W trakcie ceremonii patriarcha Rosyjskiej Cerkwi Prawoslawnej Patriarchatu Moskiewskiego powiedział: „Tutaj wspomina się imiona tych, którzy bronili narodu żydowskiego, tych którzy ratowali żydów od pewnej śmierci. Ja chciałbym w tym miejscu przypomnieć o żołnierzach Armii Czerwonej, którzy uratowali świat od faszystowskiej dżumy. Chciałbym razem z 6 milionami zabitych żydów, przypomnieć o 27 milionach ofiar obywateli sowieckich, które zginęły broniąc świat przed faszystowską władzą i faszystowską tyranią. Yad Vashem jest, niewątpliwie, miejscem narodowego smutku wszystkich żydów ale jednocześnie jest to miejsce gdzie możemy wspominać i modlić się za tych wszystkich, którzy oddali swoje życie za to żeby nigdy nie zapanowała antyludzka ideologia, która dzieliła ludzi wedŁug kryteriów rasowych, jednych nazywając ludźmi pierwszego, a innych, gorszego gatunku, podlegającego eksterminacji. Przypomniawszy w tym miejscu o niebezpieczeństwach antyludzkich ideologii, patriarcha, oczywiście, nie wspomniał o najbardziej antyludzkiej, skrajnie nienawidzącej ludzi, ideologii syjonizmu, Talmudu i Szulchan-Aruch.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.