Strona główna > Polska > Kaczyński: Nie można zakazać marszów LGBT ze względu na Unię Europejską

Kaczyński: Nie można zakazać marszów LGBT ze względu na Unię Europejską

W niedzielę przez partii rządzącej odwiedził Zbuczyn koło Siedlec i wziął udział w pikniku rodzinnym. Kamera telewizji TVN24 zarejestrowała jego rozmowę z jedną z uczestniczek pikniku, w której Kaczyński się tłumaczył z bierności swojej partii wobec tęczowych prowokacji.
Kobieta zadała Kaczyńskiemu pytanie, co jego partia zamierza zrobić z tęczowymi paradami.  „My się na to jako Polacy nie zgadzamy” – mówiła kobieta. Prezes PiS odpowiedział, że gdyby to od niego zależało, sprawa byłaby „jasna”. Powoływał się przy tym na przykład swojego brata, który zakazał „marszu równości”, gdy był prezydentem Warszawy.
            „Natomiast, no tu jest sprawa przepisów Unii Europejskiej. No uchylą nam takie zakazy. Sądy zresztą też uchylą, bo sądy są całkowicie pod wpływem tej ideologii” – mówił Kaczyński. „To trzeba inaczej, spokojnie ograniczyć to. W ten sposób, żeby to nie niszczyło polskiej kultury, nie niszczyło polskiego Kościoła. I o to będziemy walczyć” – podsumował prezes Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda, Kaczyński nie powiedział, na czym to „spokojne ograniczanie” miałoby polegać.
(na podst. kresy.pl/oprac. Eugeniusz Onufryjuk)
Komentarz redakcji: Tymi słowami Kaczyński potwierdził, że udawany sprzeciw PiS-u przed nową falą liberalizmu tak i pozostanie tylko przykrywką, bo jego ugrupowanie nie zamierza wprowadzać rozwiązań prawnych, które by chroniły społeczeństwa przed paradami obrzydliwości, na wzór rosyjski czy turecki. Pamiętajmy również, iż sprowadzenie debaty publicznej do kwestii LGBT i kolejnych prowokacji tych środowisk, to najlepsza opcja dla partii rządzącej. W myśl strategów PiS-u, będzie do czynnik konsolidujący elektorat wokół niego.
Warto zaznaczyć, że PiS, będąc formacją zachodniacką, nigdy nie podejmie stanowczych kroków przeciwko czemuś, co do nas przychodzi z Zachodu. Brak rozwiązań prawnych też jest spowodowany agendą pro-LGBT aktualnego gospodarza Białego Domu i jego emisariuszy na świecie.
18.08.2019

3 thoughts on “Kaczyński: Nie można zakazać marszów LGBT ze względu na Unię Europejską

  1. Tym sposobem najwyższy naczelnik potwierdził, że Polska nie jest suwerennym krajem. Ciekawe czy ten komunikat przebije się do elektoratu PIS? Przed tym wystąpieniem była mowa o „państwie teoretycznym” potem premier wprost poinformował że „Polska należy do kogoś z zachodu” a teraz prezes też w tym tonie nadaje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.