Strona główna > NWO > Kabalistyczna Pajęczyna Rotszyldów: Rodzina Sassoon

Kabalistyczna Pajęczyna Rotszyldów: Rodzina Sassoon

Powiązania biznesowo – towarzyskie oraz koligacje rodzinne Domu Rotszyld mają swoje przełożenie na obraz dzisiejszego świata. Rodzina Sassoon jest doskonałym przykładem powiązań Rotszyldów z krajami Bliskiego i Dalekiego Wschodu,  relacje te sięgają XVIII wieku i zapoczątkowane były importem bawełny i opium do Europy.

bombay_museum

Na Zdjęciu: David Sassoon, muzeum w Bombaju

Rodzina Sassoon  – żydowscy bankierzy z Iraku

Protoplastą dynastii był pochodzący z Bagdadu żydowski bankier Sassoon ben Salih (1750 – 1830) w późniejszym okresie rodzina  nazywana została „Rotszyldami Wschodu” na skutek zawarcie małżeństwa z Aline Caroline de Rothschild dokonana została ekspansja wpływów Domu Rotszyld na tereny Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

David Sassoon (1792 – 1864) wraz z rodziną osiedlił w Bombaju, gdzie zbił olbrzymi majątek na handlu bawełną i opium, był też liderem społeczności żydowskiej w Indiach. Rodzina Sassoon rozrosła się zamieszkując na terenach Birmy, Malajów i Azji Wschodniej. Sassoonowie wybudowali pierwsze porty przeładunkowe w zachodnich Indiach, do dziś są one własnością rodziny i noszą nazwę „Sassoon Docks”,  natomiast w Chinach rodzina Sassoon miała swoją siedzibę w Hong Kongu i Szanghaju.

– http://en.wikipedia.org/wiki/Sassoon_family
– http://en.wikipedia.org/wiki/Sassoon_Docks

Jak informuje Organizacja Żydów Chińskich (Jews of China)  początki historii współczesnych Żydów w Chinach są ściśle związane z historią rodziny Sassoon, potocznie nazywanej „Rothschildami Wschodu.”

http://www.jewsofchina.org/jewsofchina/Templates/showpage.asp?DBID=1&LNGID=1&TMID=84&FID=890

Głównymi towarami, którymi handlowali „Rotszyldowie Wschodu” była bawełna, herbata, jedwab i opium. Sassoonowie byli rabinami, budowali synagogi oraz (jak podaje organizacja chińskich żydów, link powyżej) w 1928 roku zainaugurowali powstanie pierwszej chińskiej loży Bnai Brith nr 1102 w Szanghaju.

sassoon_family_tree
genealogia rodziny Sasson – Rothschild

Posiadający olbrzymi majątek Sassoonowie brali sobie za żony córki angielskich i francuskich lordów głównie z wpływowych  żydowskich rodzin (Domu Rotszyld), dzięki tym związkom otrzymali brytyjski „parasol ochronny” na handel opium, otrzymując tytuły lordowskie zaczęli odgrywać liczącą się role w europejskim establishmencie, łączyły ich także bliskie stosunki z księciem Walii Edwaredem VI o czym informuje żydowska encyklopedia(1) oraz chińska gazeta Chinna Daily(2).

Wojny Opiumowe

W 1729 roku władze chińskie, zaalarmowane wpływem opium na obywateli zabroniły jego palenia i zamknęły liczne już wtedy palarnie, zaś sprzedawanie samego opium zaklasyfikowały jako przestępstwo karane banicją lub śmiercią (Joshua Rowntree: The Imperial Drug Trade, Londyn, 1905.)

Większość opium produkowana była w Indiach Brytyjskich kontrolowanych przez imperium Rotszyld – Sassoon. Trzy opiumowe wojny broniły interesów imperium Rothschild-Sassoon, wszystkie prowadzone były przeciwko Chinom, pierwsza przez Wielką Brytanię (1839-1842) oraz dwie kolejne przez Wielką Brytanię wspólnie z Francją.

Bezpośrednią przyczyną pierwszego konfliktu był zakaz importu opium do Chin i zniszczenie statku z ładunkiem opium należącego do Kompanii Wschodnioindyjskiej. W wyniku wojen opiumowych Chiny utraciły na rzecz Wielkiej Brytanii Hongkong i półwysep Ciulung oraz musiały otworzyć dla zagranicznego handlu większość portów i zalegalizować handel opium.

Więcej na temat kontrolowanego przez rodzinę Sassoon-Rothschild handlu opium oraz Wojnach Opiumowych w poniższych linkach oraz w 5 minutowym filmie:

  • http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/wojny-opiumowe;3951345.html
  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojny_opiumowe
  • http://portalwiedzy.onet.pl/43041,,,,opiumowe_wojny,haslo.html
  • http://www.chiny.pl/artykul/167-wojny-opiumowe

Sassoonowie w Wielkiej Brytanii

article-1372595-0B63CC8E00000578-519_468x609

Rachel Sassoon Beer (1893–1904) Urodzona w Bombaju Rachel była dziedziczką jednej z najbogatszych rodzin 19 wieku, potocznie nazywanej „Rothschildowie Wschodu”.  W 1887 roku wyszła za mąż za bardzo bogatego bankiera Frederick Arthur Beer, syna Julius Beer (1836-1880), Julius urodzony w Frankfurcie, a mieszkający w Londynie żydowski biznesmen, bankier inwestujący na Londyńskiej Giełdzie i właściciel gazety The Observer. Rachel po dokonaniu konwersji na chrześcijaństwo została właścielką i redaktorką brytyjskich gazet The Sunday Times oraz The Observer

https://en.wikipedia.org/wiki/Rachel_Beer

https://en.wikipedia.org/wiki/Rachel_Beer

Lord Edward Albert Sassoon (1856 – 1912). Pochodzący Bombaju (Indie) bogaty kupiec w 1887 roku ożenił się z Aline Caroline de Rothschild (1867–1909), córką Baron Gustave de Rothschild i Cecile Anspach z Paryża. Otrzymał tytuł lorda i został  członkiem brytyjskiego parlamentu, tak jak jego syn.

https://en.wikipedia.org/wiki/Edward_Sassoon

by Lady Ottoline Morrell, vintage snapshot print, 1925

Sir Philip Sassoon (1888 – 1939), polityk, członek brytyjskiego parlamentu, był także zadeklarowanym homoseksualistą (nie ukrywał swoich związków z mężczyznami), był również pisarzem, praktykującym okultystą i  kolekcjonerem sztuki.

https://en.wikipedia.org/wiki/Philip_Sassoon

_MG_8473

Synem lorda Philipa jest lord James Sassoon, który jest wybornym przykładem rodzinnych koligacji żydowskich bankierów, członków brytyjskiego parlamentu i właścicieli największych korporacji, tak jak jego przodkowie zasiadł w brytyjskim parlamencie jako minister, był doradcą premiera Davida Camerona.

[Na marginesie dodam, że David Cameron ma również żydowskie pochodzenie, „pochwalił” się nim podczas przemówienia w Izraelskim Parlamencie 12 marca 2014 roku. Wspomniał także, że jego  przodek  Elijah Lewita był pierwszym w historii autorem nowel w języku Yidish.  Cameron  wypowiedział  również słowa w języku hebrajskim  „jesteśmy z wami”. Całe wydarzenie zostało zarejestrowane i opisane przez dziennikarzy brytyjskich. Wideo w linku: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/brytyjski-premier-david-cameron-ujawnil-zydowskie-korzenie-2014-03 ]

 Lord James Sassoon swoją karierę rozpoczął w banku S.G.Warburg & Co (dzisiejszy Bank UBS), jest on obecnie prezesem stowarzyszenia biznesu Brytyjsko – Chińskiego oraz prezesem i udziałowcem wielu azjatyckich korporacji, posiada także udziały w należącej do Domu Rotszyld grupie kapitałowej Mitsubishi UFJ Financial, pracował  dla Brytyjskiego Muzeum i Banku Anglii.

Więcej informacji o zasłużonym dla Domu Rotszyld członku Izby Lordów znajdziemy na stronie brytyjskiego parlamentu oraz w portalu Wikipedia.

  • http://www.parliament.uk/biographies/lords/lord-sassoon/4146
  • https://en.wikipedia.org/wiki/James_Sassoon,_Baron_Sassoon

„Teoria Spiskowa”

12 marca 2012 roku Lord James of Blackheath, członek Izby Lordów oraz bankier pracujący dla Banku Anglii oraz Londyńskiego City oskarżył banki centralne z Londynu i Nowego Jorku o gigantyczne malwersacje finansowe na kwotę ponad 15 trylionów dolarów amerykańskich!!!

Celem operacji było wykreowanie przez banki centralne trylionów dolarów długów, tryliony dolarów zostały przekazane do bankom komercyjnym, zadłużając państwa i narody na kwoty, których nigdy nie będą w stanie spłacić!!!

Jako osoby będące odpowiedzialne lord James of Blackheath wskazał grupę ludzi (organizację), których interesy były ukrywane (reprezentowane) przez Lorda Jamesa Sassoona.

Nagranie wideo z omawianego przemówienia lorda Jamesa of Blackheath w Izbie Lordów

Poniżej fragment z transkrypcji, całe przemówienie zostało opublikowane na stronie brytyjskiego parlamentu, stenogram z posiedzenia Izby Lordów: http://www.publications.parliament.uk/pa/ld201212/ldhansrd/text/120216-0002.htm

 „16 Feb 2012 : Column 1018

review to the end of July 2010 on the Federal Reserve Bank of New York. It has on it some 20 banks listed to which $16.115 trillion is outstanding in loans. That is the sore thumb that was being looked for by my noble friend Lord Sassoon. But more particularly there are two other interesting things. The first is that Barclays Bank has $868 billion of loan, and the Royal Bank of Scotland has $541 billion, in which case one has to ask a question, because they could have earned back in three weeks their entire indebtedness and could pay off the taxpayers of Britain. Why have they not done so and could we please ask them to put a cheque in the post tonight for the whole $46 billion?”

hu140211_schulz1-450

Na zdjęciu: członek Izraelskiego Knesetu prof. Menachen Ben Sasson odznacza Honorowym Doktoratem Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza. Jerusalem, 11 lutego 2014 roku.

[ Wideo z opisem w linku: https://www.youtube.com/watch?v=_PqWpbeEho4 ]

Prof. Menachem Ben-Sasson – polityk izraelski, historyk, członek Knessetu z listy partii Kadima w latach 2006-2009,posiada tytuł doktora Uniwersytetu w Cambridge. Pomimo skrócenia nazwiska jest częścią drzewa genealogicznego rodu Sassoon(4).

Jego kariera naukowa związana jest z Uniwersytetem Hebrajskim w Jerozolimie, którego jest obecnie rektorem,  przewodniczący komitetu pedagogicznego Instytutu Yad Vashem, przewodniczący Instytutu Ben-Zvi, przewodniczący Światowej Organizacji Nauki Żydowskiej. Po raz pierwszy wszedł do Knessetu w 2006 roku, startując w wyborach z listy partii Kadima. Zasiadł w parlamentarnej komisji finansów.

W styczniu 2015 roku Monachem spotkał się w Watykanie z Jorge Bergoglio (papież Franciszek), któremu pogratulował walki z antysemityzmem oraz wręczył księgę upamiętniającą „Żydowski Holokaust”. (wideo poniżej)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Menachem_Ben_Sason

http://callmejorgebergoglio.blogspot.ie/2015/01/menachem-ben-sasson-promoting-noahide.html

vidalsassoon

Vidal Sassoon – brytyjski stylista i fryzjer, odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego. W 1948 w wieku 20 lat wstąpił do Haganah (służąc w Izraelskiej armii  Israeli Defence Forces) brał udział w wojnie Arabsko-Izraelskiej w 1948r. Był stylistą w świecie show – bizesu oraz stworzył znaną na całym świecie markę związaną z branżą fryzjerską, jest jednym z wielu przykładów, że potomkowie prominentnych (żydowskich) rodów  zostają wybitnymi osobistościami nie tylko w świecie biznesu i polityce ale także w show-biznesie.

 http://en.wikipedia.org/wiki/Vidal_Sassoon

„The Vidal Sassoon International Center for the Study of Antisemitism”

W 1982 Vidal Sassoon ufundowała powstanie Centrum Studiów nad Antysemityzmem

strona internetowa: http://sicsa.huji.ac.il/

Siedziba centrum mieści się w budynku Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie (rektorem uniwersytetu jest opisany wyżej członek Knesetu z rodziny Sassoon prof. Menahem Ben-Sasson)

„Jurnal of Babylonian Jewry”  w tłumaczeniu „Czasopismo Żydów Babilońskich”  wydawane od 1971 roku w archiwalnym numerze z 1996 roku znajduje się drzewo genealogiczne (str 48-49) rodziny Sassoon (Sasson)

http://www.thescribe.info/pdf/TheScribe66.pdf

IMG_0150

Czasopismo Żydów Babilońskich opisuje losy diaspory żydowskiej związanej kultem Kabały, w archiwalnych wydaniach sprzed 1996 roku (ery internetu) znajdziemy żydowskie nazwiska wysokich urzędników państwowych z krajów takich jak Indie, Irak, Afganistan, Pakistan itd.

Niemal w każdym numerze „Jurnal of Babylonian Jewry” znajdziemy fragment na temat członków rodziny Sassoon. Sassoonowie podobnie jak Rothschildowie od wielu pokoleń praktykują żydowski mistycyzm Kabały związany z kultem Babilonu i Egiptu, stworzyli oni pierwsze loże masońskie na Dalekim i Bliskim Wschodzie.

Członkowie rodziny Sassoon (Sasson) przez wiele pokoleń wchodząc w związki małżeńskie z rodem Rothschildów, rozprzestrzenili babiloński mistycyzm Kabały po całym świecie, wciąż ogrywając dużą role w polityce i handlu azjatyckim oraz są istotnym ogniwem  Domu Rothschild.

rothschildhomes

Zdjęcia przedstawiają wybrane pałace należące do rodziny Rothschild (więcej na stronie Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Rothschild_family)

Zobacz także:

„Najpotężniejszym człowiekiem w Ameryce, nie jest prezydent Stanów Zjednoczonych, ani nawet osoba z jego otoczenia (Amerykanie uwielbiają nazywać takich ludzi „Free World”) –  to Sheldon Adelson rządzi Ameryką.” – Press TV, 5 kwietnia 2014

Kabalistyczna pajęczyna Rotszyldów: Sheldon Adelson

Tłumaczenie/ Opracowanie
Michał KK

Źródło:

(1) http://www.jewishencyclopedia.com/articles/13218-sassoon#anchor4
(2) http://app1.chinadaily.com.cn/star/2001/0510/cu18-

(3) html http://www.dangoor.com/74099.html

(4) http://www.thescribe.info/pdf/TheScribe66.pdf

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *