Strona główna > Bez kategorii > Już 75 tysięcy rezerwistów izraelskich oczekuje w gotowości na rozkaz inwazji lądowej w Strefie Gazy

Już 75 tysięcy rezerwistów izraelskich oczekuje w gotowości na rozkaz inwazji lądowej w Strefie Gazy

Za: http://zmianynaziemi.pl

Na świecie słychać coraz głośniejsze słowa oburzenia eskalacja konfliktu izraelsko palestyńskiego. Wsparcie dla jak to określono „walki z terroryzmem” udzieliło oczywiście USA. W Izraelu podkreślają, że spodziewana jest krótka kampania trwająca najwyżej 10 dni. Prawdopodobnie, aby mieć pewność sukcesu IDF zwiększył dwukrotnie wielkość mobilizacji. Jeszcze wczoraj mówiło się o 30 tysiącach zmobilizowanych Izraelczyków dzisiaj to już 75 tysięcy.

Oprócz Egiptu również Tunezja wsparła Palestyńczyków. Niewiele brakuje do tego, aby powstał kolejny blok arabski walczący przeciwko Żydom. W przeszłości zdarzało się to przecież już kilkukrotnie a sam Izrael prowadził wojny z wszystkimi sąsiednimi krajami.

Faza naziemna operacji „Filar Obrony” rozpocznie się prawdopodobnie w ciągu najbliższych dni. Na terytorium Strefy Gazy ma wkroczyć piechota. Będzie też wykonany desant, ponieważ wiadomo, że ćwiczyły jednostki powietrzno-desantowe. Żołnierze są w stanie gotowości i czekają na rozkaz.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=OPbyENILb4M&feature=player_embedded]

W wyniku ataku Izraela całkowicie zniszczona została siedziba Hamasu. Palestyńczycy ciągle ostrzeliwują Izrael rakietami. Część z nich dociera na jego terytorium, niektóre spadają do morza. Te, które trafiają wywołują lokalnie panikę. Wczoraj w Tel Awiwie kilkukrotnie słychać było syreny informujące o ostrzale rakietowym. Jeden z pocisków wybuchł na przedmieściach Jerozolimy.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=rB1y8MI8us8]

Ostatnia brutalna akcja IDF w Strefie Gazy miała miejsce w grudniu 2008 (wybory są co 4 lata).  W wyniku operacji o nazwie „Płynny Ołów” zniszczono kilkadziesiąt podziemnych tuneli, którymi do Gazy dostarczano żywność, ale też w częściach rakiety, amunicję, broń i materiały wybuchowe. W walce zginęło wtedy około 1300 Palestyńczyków i 13 Izraelczyków, 10 z nich było żołnierzami.

Źródłohttp://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-20374282

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.