Strona główna > Polska > „JUST Act” Ustawa 447 to żaden problem? Minister Błaszczak: jesteśmy gotowi przyjąć więcej żołnierzy USA

„JUST Act” Ustawa 447 to żaden problem? Minister Błaszczak: jesteśmy gotowi przyjąć więcej żołnierzy USA

Wtorkowe głosowanie w amerykańskiej Izbie Reprezentantów w sprawie dotyczącej żydowskich roszczeń ustawy 447 (znanej też jako JUST Act), najwyraźniej nie wpłynęło na huraoptymistyczne nastawienie polityków PiS do Stanów Zjednoczonych.

W środę minister obrony Mariusz Błaszczak zapowiedział, że podczas swojej wizyty w USA przedstawi Amerykanom propozycję… zwiększenia ich wojskowej obecności w Polsce.

Słowa padły w środę przed wylotem ministra Błaszczaka do USA. To właśnie podczas tej wizyty szef MON ma przedstawić Amerykanom ideę większej obecności wojsk Stanów Zjednoczonych nad Wisłą.

Jak stwierdził polityk PiS, strona polska jest w tej sprawie jednoznaczna i Warszawa deklaruje gotowość na przyjęcie większej liczby żołnierzy USA.

Mariusz Błaszczak dodał również, że podczas rozmów z Amerykanami zawsze podkreśla rolę Polski, która ma być nie tylko odbiorcą wsparcia dotyczącego bezpieczeństwa, ale również sama wykazuje zaangażowanie.

Polega to między innymi na zwiększaniu wydatków obronnych. Minister obrony nawiązał ponadto do zawartego pod koniec marca kontraktu na system obrony powietrznej Patriot.

W trakcie swojej wizyty w USA szef MON spotka się z Johnem Boltonem (doradcą Donalda Trumpa do spraw bezpieczeństwa), Jamesem Mattisem (sekretarzem obrony) oraz przedstawicielami komisji sił zbrojnych Senatu i Izby Reprezentantów.

Wizyta Mariusza Błaszczaka w USA potrwa dwa dni.

_____________________

Źródło: polskieradio.pl / interia.pl

2018-04-26 /  https://www.pch24.pl/ustawa-447-to-zaden-problem–minister-blaszczak–jestesmy-gotowi-przyjac-wiecej-zolnierzy-usa,59832,i.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.