Strona główna > NWO > Judeochrześcijańska sekta soborowa ułatwia inwazję islamu na Europę

Judeochrześcijańska sekta soborowa ułatwia inwazję islamu na Europę

Globalna kampania Caritasu: większa „interakcja” z imigrantami i uchodźcami. 

Tuż przed zbliżającą się sesją ONZ w Nowym Jorku – gdzie we wrześniu podjęte zostaną próby uchwalenia nowych, korzystniejszych dla imigrantów i uchodźców umów – wzmaga się liczba inicjatyw proimigranckich. Caritas, organizator międzynarodowej kampanii „Share the Journey” (Dziel się podróżą) wzywa katolików do zwiększenia interakcji z imigrantami i uchodźcami poprzez np. spożywanie z nimi wspólnych posiłków.

„Zachęcamy cię, abyś usiadł razem z migrantami i uchodźcami w swojej społeczności, aby spojrzeć im w oczy, wysłuchać ich historii i podzielić się swoją własną” – napisał w specjalnym komunikacie kardynał Luis Antonio Tagle.

Hierarcha, który jest arcybiskupem Manili, a także przewodniczącym papieskiej organizacji charytatywnej Caritas Internationalis stwierdził, że podróż każdej osoby rozpoczyna się od „chwili dzielenia się, która pomaga nam rozpoznać więzy łączące całą ludzkość”.

„Jesteśmy zaproszeni do współczucia i odwagi, aby otworzyć nasze serca i umysły na ludzi, których jeszcze nie znamy i towarzyszyć im w tej podróży” – apelował.

Od 17 do 24 czerwca w ramach Global Action Week katolicy zachęcani są do różnych działań na rzecz imigrantów i uchodźców. Akcja wpisana jest też w dwuletnią kampanię „Share the Journey”, która została uruchomiona przez Caritas Internationalis we wrześniu 2017 roku w celu zachęcenia do „kultury spotkań” i wzmocnienia wysiłków na rzecz serdecznego powitania imigrantów i uchodźców.

Projekt ma także rzucić światło na wyzwania i efekty migracji na każdym etapie podróży, aby promować „zmianę myślenia” w tej kwestii. Wspiera ją m.in. sieć ACT Alliance, skupiająca 145 chrześcijańskich agencji i innych kongregacji religijnych oraz tzw. grup społeczeństwa obywatelskiego na całym świecie.

W ramach Global Week Action, oddziały Caritas we wszystkich regionach świata będą organizować wspólne posiłki z imigrantami i uchodźcami, a także inne wydarzenia mające na celu budowanie więzi lokalnych społeczności z migrantami.

 

W Rzymie Caritas zorganizuje 19 czerwca na głównym dworcu kolejowym (Termini) wspólny obiad z migrantami i uchodźcami.

Przewidziana jest także promocja „eksperymentu społecznego” – Moje lustro. To projekt Caritas Ambrosiana w Mediolanie, który zachęca nieznajomych do wzajemnego patrzenia w oczy jako sposobu na „przełamywanie barier”.

Caritas Cyprus próbuje zachęcić kobiety do interakcji z migrantami, oferując „imprezę torebkową dla kobiet”, dając każdej kobiecie, która zjawi się na spotkaniu, torbę pełną podstawowych kosmetyków.

W USA konferencja biskupów, jak również Caritas i inne organizacje takie jak Catholic Relief Services i Catholic Charities USA, promują kampanię modlitwy za migrantów i uchodźców, zachęcając jednocześnie do materialnych form pomocy.

Catholic Relief Services np. współpracuje z lokalnym sklepem odzieżowym, który zgodził się przekazać 20 proc. ze sprzedaży skarpet na rzecz pracy organizacji z migrantami i uchodźcami.

Akcja Caritasu – jak podkreśla Watykan – ma pomóc w negocjacji dwóch oenzetowskich porozumień w sprawie imigrantów i uchodźców oraz w wyasygnowaniu większych środków od państw na realizację 17 celów zrównoważonego rozwoju Agendy 2030. Cele te – o czym należy pamiętać – zgodnie z zawartym porozumieniem muszą być realizowane niepodzielnie. Obejmują one m.in. powszechny dostęp do „praw seksualnych i reprodukcyjnych” (aborcja, sterylizacja, antykoncepcja, edukacja seksualna, edukacja gender itp.).

Nowy oenzetowski Globalny Pakt na rzecz Imigrantów i Uchodźców wzywa do ułatwienia imigrantom sposobu dotarcia do krajów docelowych, ściągania odległych członków rodziny do danego kraju, zapewnienia im pracy i mieszkania, wsparcia finansowego dla godnego życia itp. Caritas tłumaczy, ze chodzi o skoordynowanie działań globalnych dla zapewnienia legalnej i humanitarnej migracji. Dlatego współpracuje z UN Global Compact, agendą oenzetowską odpowiedzialną za wspieranie zaangażowania wszelkich organizacji w realizację Agendy 2030.

Źródło: cruxnow.com / CNA / caritas.org

AS

PATRZ TAKŻE : Jean Alcader: Islam nie jest nową religią

SUPLEMENT !

Come, my brethren! Take courage and stand beneath our banner! The darkness closes in, and we are the only true defenders of the Light! March to victory and arise triumphant!

Za: https://www.pch24.pl/globalna-kampania-caritasu–wieksza-interakcja-z-imigrantami-i-uchodzcami-,60840,i.html

Data publikacji: 8.06.2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *