Strona główna > Polska > Judeochrześcijańska KAI wspiera kijowską juntę

Judeochrześcijańska KAI wspiera kijowską juntę

Katolicka Agencja Informacyjna wspiera wysyłanie broni na Ukrainę.

ada

KAI stosuje zwykłą propagandę wojenną, wciągającą nasz kraj w konflikt zbrojny – uważa ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Z ogromnym zdziwieniem przeczytałem we wczorajszym wieczornym  serwisie Katolickiej Agencji Informacyjnej oświadczenie zatytułowane „Mamy obowiązek wspierać Ukrainę – Apel!  Oświadczenie to podpisało nie stowarzyszenie katolickie czy grupa księży lub świeckich działaczy katolickich, ale 14. osób znanych z poprawności politycznej oraz ze swych sympatii do nieboszczki Unii Demokratycznej vel Unii Wolności, a także powiązanych ideowo z „Gazetą Wyborczą”. Wśród nich m.in. Zbigniew Bujak i Władysław Frasyniuk, szefowie nieistniejących już dziś ugrupowań politycznych. Wśród tych osób jest tylko jeden duchowny – dominikanin Maciej Zięba.

Rodzą się dwa pytania. Po pierwsze, dlaczego KAI udostępnia swoje łamy dla takich oświadczeń politycznych, a równocześnie milczy na temat ważnych wydarzeń kościelnych jak upamiętnienie w ostatnią niedzielę księży rzymskokatolickich pomordowanych przez zbrodniarzy z UPA i SS Galizien?

Po drugie, oświadczenie zawiera apel, aby Polska wspierała Ukrainę na wszystkich polach w tym także na:

2. Militarnym, poprzez wspomaganie armii ukraińskiej sprzętem bojowym, szkoleniem i doradztwem a także poparcie ukraińskich aspiracji do NATO.

Taka sformułowanie jest zwykłą propagandą wojenną, wciągającą nasz kraj w konflikt  zbrojny. Kto jak kto, ale KAI, będąca podmiotem powołanym przez Episkopat Polski, takich „zadym” politycznych nie powinna wspierać poprzez nagłaśnianie ich w mediach.

Do sprawy jeszcze powrócę.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Za: http://www.kresy.pl/wydarzenia,ukraina?zobacz/katolicka-agencja-informacyjna-wspiera-wysylanie-broni-na-ukraine

Data publikacji: 7.10.2014

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *