Strona główna > Bez kategorii > Judeje przygotowują się na spotkanie Antychrysta.

Judeje przygotowują się na spotkanie Antychrysta.

Źródło: http://3rm.info/28484-iudai-gotovyatsya-k-vstreche-antihrista.html

Data publikacji: 17.09.2012

Tłum. RX

Na głównych ulicach miasta Mariupolje odbyły się uroczystości żydowskiego święta wniesienia zwoju Tory, którym będą oni witać nadejście swojego mesjasza. Wcześniej dwa starożytne zwoje, odrestaurowane przez specjalistów Centrum Soferskiego z Dniepropietrowska, były podarowane mariupoljskiej gminie żydowskiej przez członków Rady Opiekuńczej żydowskiej gminy Dniepropietrowska, donosi „Rieligija w Ukrainie”, powołując się na stronę internetową rzeczonej gminy. W mieście miała miejsce ceremonia wniesienia trzeciego zwoju, opowiedziała o tym w reportażu żydowska gazeta Mariupolja „Hodesz Tov”. „Tylko napisany ręcznie zwój Tory może być używany podczas obrzędów w synagodze”– powiedział główny rabin Mariupolja, Menachem-Mendl Cohen.

Ponadto ręczne przepisywanie Tory powierza się religijnemu żydowi, który odebrał specjalne wykształcenie i posiadającemu kwalifikacje Sofer Stam (sofer- przepisywacz żydowskich tekstów religijnych). Przepisuje on tekst ptasim piórem (wcześniej używano także piór trzcinowych), specjalnym czarnym atramentem, kaligraficznie odmalowując litera po literze, przy czym musi on przepisywać tekst z innego zwoju Tory a przed każdym rozpoczęciem przepisywania powinien odczytać specjalną modlitwę. I każdego dnia przed rozpoczęciem pracy powinien zanurzyć się w wodach specjalnego basenu rytualnego- mykwy.

Kto jest mesjaszem na którego spotkanie przygotowują się żydzi to każdy prawosławny chrześcijanin wie. Ale ciągle rodzi się pytanie. Kogo mieli na uwadze „prawosławni” ekumeniści, kiedy na szczycie „ekumenicznym” w 2006 roku razem z katolikami, protestantami, buddystami i żydami ogłaszali obecność uniwersalnego „najwyższego”?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.