Strona główna > NWO > Judaizm rabiniczny to religia bogobójstwa

Judaizm rabiniczny to religia bogobójstwa

Wbrew jego roszczeniom do ofiarstwa (i robionych dla Gojów dokumentów-obrazów), judaizm rabiniczny mówi przeciwko sobie jako o religii bogobójstwa. Rabini z Talmudu biorą na siebie pełną odpowiedzialność za egzekucję Jezusa Chrystusa, i w pełni oczyszczają z odpowiedzialności Rzymian. Skodyfikowane nauczanie ortodoksyjnego judaizmu w Talmudzie Babilońskim jest następujące:

W przeddzień Paschy powiesili Jezusa z Nazaretu. I zwiastun wyszedł przed nim przez 40 dni: ‚Jezus z Nazaretu zostanie ukamienowany bo uprawiał magię, podżegał [do czczenia bożków] i wprowadził w błąd Izrael. Każdy kto zna argument na jego korzyść powinien zgłosić się i spierać w jego imieniu’. Ale nie znaleźli argumentu na jego korzyść i powiesili go w wigilię Paschy… Jezus… miał bliskie związki z władzami nie-żydowskimi, i te władze chciały go uniewinnić. Dlatego konieczne było dać mu wszelkie szanse do oczyszczenia się, żeby nie kwestionowano słuszności skazania go… Czy Jezus z Nazaretu zasłużył na poszukiwanie argumentu na jego korzyść? On był podżegaczem, a Tora (dosłownie: „Miłosierna”) mówi: „Nie będziesz go ratował, ani ukrywał”! (Talmud Babiloński, Sanhedryn 43a, wyd. Steinsaltz, tom XVII, cz. III)

a

Kiedy był dyrektorem naczelnym Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego [AJC], dr Steven Bayne (profesor historii na Yeshiva University) stwierdził oczywistą prawdę, którą niemal natychmiast ocenzurował portal AJC, ale zachował na web.archive.org: Ta cenzura pochodzi od tej samej AJC, która nie szczędziła brudnych sztuczek (HERE, HERE, HERE)  w planowaniu by II Sobór Watykański wydał dokument Nostra Aetate potępiający zarzut bogobójstwa:’

… Talmud tutaj przedstawia subtelny komentarz o politycznych powiązaniach Jezusa. Ewangelie pokazują rzymskiego gubernatora Poncjusza Piłata, kiedy robił wszystko by ratować Jezusa (Marek 15:6-15)… fragment z Talmudu wskazuje w tym samym kierunku…

… fragment sugeruje rabiniczną gotowość do wzięcia odpowiedzialności za egzekucję Jezusa. Nie ma żadnej próby obwiniania Rzymian za jego śmierć. Prawdopodobnie ten fragment pochodzi z Babilonu w IV wieku, ówczesnego centrum szkolenia talmudycznego, i poza zasięgiem Rzymu i chrześcijaństwa. Mimo że od czasów Jezusa upłynęło kilkaset lat, a zatem to nie jest w ogóle współczesne źródło, fragment Talmudu pokazuje rabiniczną gotowość uznania, przynajmniej zasadniczo, że w żydowskim sądzie i na żydowskiej ziemi, prawdziwy Jezus zostałby poddany egzekucji… żydowska apologetyka że „nie mogliśmy tego zrobić” bo suwerenność rzymska brzmi pusto kiedy bada się zapis talmudyczny… (Jezus w Talmmudzie – Jesus in the Talmud, Steven Bayme, dyrektor AJC, profesor historii na Yeshiva University, 24 września 2003)

http://web.archive.org/web/20030925214732/http://www.ajc.org/inthemedia/RelatedArticles.asp?did=933

Samo to, że Talmud zarzuca Jezusowi powiązania z rzymskim rządem pokazuje pewną wiedzę… o narracji Nowego Testamentu, szczególne wersję Jana… ten szczegół rozgrzesza rzymski rząd od winy za skazanie Jezusa i w końcu przyjęcie przekazu Ewangelii, kładzie nacisk na oskarżenie żydów… Tu dostajemy [w Talmudzie Babilońskim] potężne potwierdzenie narracji Męki w Nowym Testamencie, kreatywne ponowne czytanie, że nie tylko zna niektóre z jego charakterystycznych szczegółów, ale z dumą ogłasza żydowską odpowiedzialność za egzekucję Jezusa. (Jezus w Talmudzie, Peter Schafer, Princeton University Press, s.73-74)

http://mauricepinay.blogspot.com/2015/04/rabbinic-judaism-is-deicide-religion.html

Tłum. Ola Gordon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *