Strona główna > NWO > Apokalipsa > Judaizm i Watykan

Judaizm i Watykan

O Autorze: Hrabia Leon de Poncins pochodzi ze starej wybitnej rodziny francuskiej, o długiej tradycji badań kwestii  przewrotu duchowego i politycznego. Jego pradziadek ze strony ojca zginął w walce przeciwko rewolucji 1789 roku, a pradziadek ze strony matki za wspieranie monarchii został uwięziony przez Napoleona.

Choć autor nie jest bezpośrednio zaangażowany w  działalność polityczną, napisał prawie dwadzieścia książek na temat specyficznych aspektów problemu subwersji nowoczesnego świata, oprócz Francji wydanych w Anglii, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Brazylii, Bułgarii, Portugalii i na Węgrzech. Przed ostatnią wojną założył i kierował słynnym czasopismem Centre-Revolution, publikowanym w Genewie, Szwajcaria.

Do zakończenia II wojny światowej służył we francuskim wywiadzie wojskowym. W późniejszym czasie organy wyzwolicielskie doprowadziły do nieudanego prześladowania go za rzekomą zdradę w niektórych jego książkach, ale okazało się, iż tylko powoływał się na teksty wybitnych żydowskich badaczy, autentyczność których była niepodważalna.

Nikt kto atakował problem subwersji politycznej i duchowej w nowoczesnym świecie, nie zdobył większego powszechnego uznania za przenikliwą logikę i rygorystyczną bezstronność, niż hrabia de Poncins.

„Jest bardzo ważna jest zasada, żeby nigdy nie deformować prawdy. Prawda jest zawsze fundamentalna dla wszystkich odpowiedzialnych ludzi. Zawsze powinna zwyciężyć” – papież Jan XXIII

„Istnieje prawdziwa konkurencja kto może pokazać Żydów by wyglądali na najbardziej znienawidzonych. Ostry i patetyczny jak autor IV Ewangelii (św. Jan), palma pierwszeństwa należy się Mateuszowi, jego nieomylna ręka wypuściła zatrutą strzałę, której nigdy nie da się wycofać” – Jules Isaac: Jesus et Israel [Jezus i Izrael] s. 483

„Prof. Isaac, wybitny francusko-żydowski historyk. . . ostatnie lata życia spędził na badaniu religijnych korzeni antysemityzmu. Miał audiencje z nieżyjącymi już papieżami Piusem XII i Janem XXIII, ta druga miała duże znaczenie i doprowadziła do późniejszego sprostowania pewnych fragmentów liturgii rzymskiej ubliżających Żydom” – Jewish Chronicle, 29.10.1965, s. 14

„. . . stałym i utajonym źródłem antysemityzmu nie jest nic innego jak wszelkiego rodzaju chrześcijańska nauka religijna i tradycyjne, tendencyjne interpretacje Pisma Świętego” – Jules Isaac, Jezus i Izrael, s. 572.

Kliknij i pobierz E-Book:

Judaizm i Watykan Próba dokonania przewrotu duchowego

One thought on “Judaizm i Watykan

  1. Wielkie dzięki dla Pani Oli Gordon za „Benedyktyńską Pracę” na rzecz „Pro Publico Bono”.

    Pozdrawiam – emeryt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.