Strona główna > NWO > Judaizm dla gojów: mesjanistyczna religia syjonistyczna chce zwerbować 7 mld członków

Judaizm dla gojów: mesjanistyczna religia syjonistyczna chce zwerbować 7 mld członków

„Jest to rodzaj syjonistycznej misji, która dąży do stworzenia światowej religii, której wyznawcy wielbią naród żydowski i państwo Izrael bez przynależności do nich … Wierzący muszą przyjąć supremację judaizmu, ale nie są przyjmowani do narodu żydowskiego i nawet mają zakaz przestrzegania takich przykazań jak szabat. Od każdego kto chce być noahidą wymaga się  głównie uznawania narodu żydowskiego i jego państwa …”

„Żydzi posiadają wewnętrzną świętość stawiającą ich blisko do poziomu boskości… Żydzi mają 5 poziomów duszy, a noahida tylko 3, i pozostaje na poziomie zwierząt, i to jest napisane w Kabale…”

Uwaga red. – znaczenie tych 2 powyższych pochodzących z Kabały akapitów nie wymaga dużo wyjaśnień, ale dla nowych albo początkujących jeśli chodzi o zrozumienie patologii judaizmu i co zapowiada dla ludzkości, wyjaśnimy.

Pierwsze, zauważmy, że według zawartych w niej informacji, to nie oznacza jakiegoś „marginalnego” ruchu. Założył go izraelski rząd, to ipso facto oznacza, że jest to OFICJALNA POLITYKA IZRAELSKIEGO RZĄDU, Z 7 MLD GOJÓW NA ŚWIECIE ZROBIĆ CZCICIELI ŻYDÓW I ŻYDOWSKIEGO PAŃSTWA.

Następnie, zauważmy iż jest to przede wszystkim organizacja Chabad i jej na całym świecie macki znajdujące się praktycznie w każdym miejscu na planecie, które to promują, czyniąc ją Z DEFINICJI wywrotową judaistyczną organizacją – V kolumną, której zadaniem jest żucie, kęsek po kęsku, wszelkich śladów goizmu,  A ZWŁASZCZA chrześcijaństwa, które żydzi postrzegają jako formę rzymskiego pogaństwa. Zauważmy też, że od nawróconych na tę „nową religię”, których głównym obowiązkiem jest „wielbienie żydów i państwa żydowskiego”, wymaga się spalenie ich książek religijnych jako świadectwo ich przynależności.

Teraz pytanie jakie MUSIMY zadać w związku z tym wszystkim jest następujące:

GDZIE ADL i inne organizacje żydowskie ostrzegają przed niebezpieczeństwem nowego kultu religijnych suprematystów założonego w wspieranego przez krajowy rząd  chcący przejąć świat, którzy wymagają by ich członkowie palili książki? GDZIE są wszyscy zwykli krzykacze i syreny ostrzegające przed tym co jest wyraźnie Judeo-faszyzmem i niebezpieczeństwem jakie stanowi dla „wolnego świata”?

Ofri Ilany w Haaretz

„Nasi przyjaciele na całym świecie, noahidzi… Jesteście wyraźnymi ludźmi w pogmatwanym świecie. Jesteście nadzieją świata. Szczęśliwego, dobrego dnia”. W ten sposób, nieco łamanym angielskim, rabin Oury Cherki, szef Noahidzkiego Centrum Światowego, powitał swoich zwolenników na video z okazji „Dnia Ludzkości”, święta noahidów (znanych też jako Dzieci Noego), ostatnio celebrowanego 27 dnia hebrajskiego miesiąca Marheshvan (10.11.2017). Według żydowskiej tradycji to tego dnia Noe z rodziną weszli na arkę i otrzymali 7 przykazań odnoszących się do całej ludzkości, wśród nich zakazy bałwochwalstwa, mordu i spożywania ciała wydartego z żywego zwierzęcia. Kiedy Noe opuścił arkę, wybudował ołtarz i złożył ofiarę. Dlatego noahidzi jedzą grillowane mięso w to święto.

Ale kim są ci noahidzi? Są członkami nowej religii podległej judaizmowi, założonej przez rabinów z Izraela, głównie z Chabad i religijnego ruchu syjonistycznego. Według Centrum Światowego, na świecie są dziesiątki wspólnot noahidzkich, z ponad 20.000 wyznawcami. To duża liczba, biorąc pod uwagę to, że religię tę założono na początku tej dekady. Małe wspólnoty noahidzkie istnieją w różnych krajach, największa jest na Filipinach.

Współpraca między Izraelem i Filipinami ciągle się rozwija, i w tym tygodniu osiągnęła nowy szczyt wizytą do Izraela prezydenta kraju, Rodrigo Duterte. Filipiny są kluczową areną działalności Chabadu, i jedną z głównych miejsc gdzie szerzy się nową religię. Są tam 4 ośrodki Chabadu, i poza asystującymi im Żydami, wspierają 10 noahidzkich domów modlitwy. Chasydzcy emisariusze wspólnotę filipińską postrzegają jako wzór dla noahidzkich społeczności w innych krajach. Dwa lata temu grupę ze wspólnoty sprowadzono do Izraela, i jej członkowie spotkali się z premierem Benjaminem Netanyahu, który przesłał też pozdrowienia dla wszystkich wspólnot na świecie.

To, że są kraje, w których grupy i wspólnoty utożsamiają się jako należący do narodu żydowskiego, albo jako potomkowie 10 zagubionych plemion Izraela, nie jest niczym nowym. Podobnie, znamy chrześcijan wielbiących Izrael. Ale noahidzi są zjawiskiem teologicznym z niedawnego rocznika.

Jest to rodzaj syjonistycznej misji chcącej utworzyć religię światową, której wyznawcy wielbią naród żydowski i państwo Izrael nie należąc do żadnego z nich. Od wyznawców wymaga się uznania supremacji judaizmu, ale nie są przyjmowani do narodu żydowskiego, a nawet zabrania się im przestrzegania takich nakazów jak szabat. Od każdego kto chce być noahidą wymaga się głównie uznania narodu żydowskiego i jego państwa.

W ubiegłym miesiącu, Nova Religio, czasopismo poświęcone pojawiającym się i alternatywnym religiom, opublikowało artykuł Racheli Z. Feldman, asystenta profesor badań religijnych we Franklin and Marshall College w Pensylwanii, zatytułowany „Dzieci Noego: Czy mesjański syjonizm utworzył nową religię światową?” / The Children of Noah: Has Messianic Zionism Created a New World Religion? Latem 2017, Feldman odwiedziła wspólnoty noahidzkie na filipińskiej wyspie Cebu, nadzorowane przez rabinów Chabadu. Jak większość noahidów na świecie, członkowie na Cebu pochodzą głównie z kościołów protestanckich, którzy porzucili wiarę w Nowy Testament.

Jedna z grup obserwowana przez Feldman mieszkała w górzystym, „podupadającym finansowo” regionie wiejskim. W przeszłości jej członkowie żyli w jaskiniach i należeli do przestrzegającego szabat kościoła pod nazwą Wyznawcy Świętego Imienia. Ich liderem jest noahidzki kaznodzieja Emmanuel Villegas. Od lat odwiedzał biedne społeczności na różnych wyspach i nawracał je na Dzieci Noego. Wzywał ich do wyrzeczenia się chrześcijaństwa i palenia ich świętych ksiąg – po wycięciu z ich tekstów wyrazu Tetragrammaton (po hebrajsku Bóg).

Około 20 lat temu członkowie wspólnoty przenieśli się do wioski  Lamac, gdzie zbudowali dom modlitwy oznaczony dużą flagą Izraela przy wejściu. Zgodnie ze wskazówkami chabadzkich rabinów, już nie przestrzegają szabatu, gdyż on zarezerwowany jest tylko dla  członków  wiary żydowskiej, i odmawia się go noahidom. Wolno im witać się słowami „Szczęśliwego siódmego dnia”, ale nie wymawiania słowa „szabat”. Zamiast ceremonii Kabbalat Shabbat używanej przez żydów dla powitania szabatu, chabadzcy rabini wymyślili dla nich rytuał kiedy zapalają 7 świec (symbolizujących 7 Praw Noahidzkich).

Feldman cytuje jednego z członków wspólnoty, który wyjaśnił jej: „Masz szczęście, że jesteś biała, i biali ludzie rządzą światem. Ale jesteś też żydówką. Jesteś bardzo obdarowana gdyż masz krew wybranego narodu, Abrahama i Izaaka”. W swoich homiliach Villegas wyjaśnia dlaczego jego wspólnocie nie wolno przestrzegać żydowskich przykazań, i rozprawia o istocie różnic między noahidami i żydami. Żydzi, mówi, posiadają wewnętrzną świętość stawiającą ich blisko boskiego poziomu: „Żyd ma 5 poziomów duszy, zaś noahida tylko 3 poziomy, i nadal jest na poziomie zwierząt, i to jest napisane w Kabale”.

Noahidzi nie są w stanie dojść do poziomu żydów, ale mogą się nauczyć jak się ulepszyć dzięki 7 przykazaniom. Portal pytania-odpowiedzi asknoah.com również instruuje Dzieci Neogo jak radzić sobie ze zwierzęcym głodem. W międzyczasie Chabad usiłuje też szerzyć słowo wśród nie-żydów w Izraelu – projekt ustanowiony przez nieżyjącego już rabina Boaza Kali z Haify.

Hierarchia etniczna

Liberalni filozofowie żydowscy nowoczesnej ery, np. niemiecko-żydowski myśliciel  Hermann Cohen, 7 Praw Noego postrzegali jako powszechną podstawę Biblii, co dowodzi, że judaizm zawiera ogólny pogląd moralny, który przewyższa sprawę losu narodu żydowskiego. Ale interpretacja rabina Cherki i chabadzkich rabinów wykorzystuje przykazania noahidzkie do ustanowienia hierarchii etnicznej między Żydami i Gojami. Feldman zauważa, że religia noahidzka stanowi nową formę kolonialnych relacji i ideologii rasowej, w której rabini formułują nową wiarę dla mieszkańców „globalnego południa” jako narzędzie w realizacji celów religijnych i nacjonalistycznych.

Feldman mówi, że na pierwszym spotkaniu noahidzkim, jakie odbyło się w Teksasie w 1990, był obecny rabin Meir Kahane. Po jego zabójstwie, w tym samym roku, Instytut Świątynny / Temple Instytut, opowiadający się za budową Trzeciej Świątyni w Jerozolimie, na miejscu dwu pierwszych, zaczął promować projekt noahidzki. Według rabinów z instytutu, przestrzeganie przez Gojów 7 Praw jest ważnym etapem w mesjanistycznym procesie na szczycie którego zostanie wybudowana świątynia, i Izrael stanie się teokracją, która zdobędzie poparcie Gojów.

Jest to porządek świata promowany przez Projekt Noahidzki, mający poparcie głównego rabinatu Izraela i izraelskiego rządu. Noahidzki teologiczny projekt blisko wiąże się z podejściem do polityki zagranicznej Netanyahu, która opiera się na religijnym poparciu dla Izraela. Jak słownie ujął przekaz teologiczny jaki przedstawił w dniu Ludzkości w 2015: „Siedem Mitzvot Dzieci Neogo to sprawy wiary i moralności, która według naszych mędrców obowiązuje wszystkie nie-żydowskie narody świata. Te przykazania służą jako podstawa ustanowienia cywilizowanego społeczeństwa”.

Ostatecznym celem rabina Cherki i Światowego Centrum Noahidzkiego, mówi się nam, jest skromna liczba 7 mld wyznawców.

Mark Glenn

Tłum. Ola Gordon/http://chomikuj.pl/OlaGordon

Źródło:

Judaism for Non Jews–The Messianic Zionist religion that wants to recruit 7 billion members

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *