Strona główna > Świat > Dlaczego judaizm jest bankrutem

Dlaczego judaizm jest bankrutem


Dorastałem jako Żyd i wiedziałem, że judaizm był bankrutem.

Dlaczego judaizm  jest bankrutem: żadnego królestwa, żadnego kapłaństwa, żadnych proroków
Dlaczego judaizm jest bankrutem: żadnego królestwa, żadnego kapłaństwa, żadnych proroków

Dlatego zawsze kiedy widzę gojowskich liderów z hanukowymi menorami, muszę się roześmiać. Widzisz, judaizm jest ‚tylko dla żydów’… chyba że płaszczysz się o żydowskie głosy. Goje powinni się cieszyć że są niechciani. Judaizm nie ma nic do zaoferowania.

Po pierwsze, żydzi stracili swoje królestwo. Stary Testament przewidział koniec rodu króla Dawida z przyjściem Mesjasza. Cóż, On przyszedł. Jezus Chrystus jest ogłoszonym „Synem Dawida”. Ale żydzi ukrzyżowali swojego króla.

Po drugie, żydzi stracili kapłaństwo. Kiedy w 70 AD zniszczono drugą świątynie, zniszczono także genealogię. Żaden żyd nie może wykazać, że jest z plemienia Lewitów. Bez kapłaństwa nie ma świątyni. To odbudowę świątyni czyni oszustwem. Prorocy Izajasz i Malachiasz ogłosili, że Bóg zastąpi Lewitów Gojami. Dlatego kapłaństwo Kościoła, urząd stracony przez judaizm, ma sakramentalną moc przekazywania życia Bożego, poczynając od Chrztu i Komunii Świętej.

Ale mikva judaizmu, wino i chleb, to nic więcej niż woda z kranu, ocet i drożdże.

Po trzecie, żydzi nie mają proroków. Od przyjścia Chrystusa w judaizmie nie pojawił się ani jeden prorok. Rabini twierdzą, że płaszcz proroctwa przeszedł na nich, ale Talmud jedynie wydał bełkot rabinów, którzy sprzeczają się między sobą.

Ale Kościół, prawdziwy „Boży Izrael”, jest bogaty w proroków, którzy mówią nam o przyszłości i jak się do niej przygotować.

Judaizm jest nie tylko bankrutem, jest religią śmierci.

Jako dziecko zazdrościłem Gojom, którzy w każdą Wielkanoc świętowali Zmartwychwstanie Chrystusa. My mieliśmy tylko ‚matzah i moses’. którzy „wyzwolili nas z niewoli” żebyśmy stali się niewolnikami pieniądza jako lekarze i prawnicy. Ale ‚matzah i moses’ nie mogły wyzwolić nas spod śmierci. To mógł zrobić jedynie Jezus Chrystus.

Judaizm nie ma takiego Mesjasza który powstał z martwych jak Jezus Chrystus. Oni myśleli, że Menachem Schneerson był ich ‘moshiach’, który powstał z martwych. Ale po staniu wokół jego grobu przez tydzień, odeszli zostawiając jego trupa.

[Wstawka: „Opłakiwanie śmierci rabina lubawiczów było trudne dla jego wyznawców, bo większość ich uważała iż on nigdy nie umrze. Oni nadal wierzą, że rabin Menachem Schneerson fizycznie zmartwychwstanie jako moshiah, mesjasz”.

„Nie ma potrzeby następcy”.

„Rebbe jest swoim następcą”.

„Pokażą się pewne chmury…niebiańskie chmury, które przyniosą każdego do Jerozolimy”. „Nie musisz wystawiać domu na sprzedaż, czy czegoś innego?”

„To mówi, że całe moje bogactwo, wszystko co posiadam, przyjdzie ze mną”.

„Rabin podniesie się z grobu i wróci do życia?”

„Absolutnie. Zmartwychwstanie fizyczne kiedy immanentnie wróci w pełnej chwale”.]

To nigdy się nie stało. Tak jak Schneerson, judaizm jest trupem.

Nie mając żadnego mesjasza, żadnego królestwa, żadnego kapłaństwa, żadnych proroków, judaizm nie ma nadziei na tym świecie, ani w przyszłym. Jest bankrutem.

Wszystko co pozostało to powtórki holokaustu.

Why Judaism Is Bankrupt [transkrypt]

Źródło: http://www.realjewnews.com/?p=976

Brat Nathanel Kapner – 28.10.2014, tłum. Ola Gordon.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *