Strona główna > Świat > John Stockwell o zbrodniczych działaniach CIA

John Stockwell o zbrodniczych działaniach CIA

Amerykańska inwazja na sąsiadujące z nami państwo, na Ukrainę, unaocznia nam już bezpośrednio amerykańskie sposoby „krzewienia demokracji i wolności w krajach zapóźnionych”.

Przestępcze działania CIA, czy też w ogóle Stanów Zjednoczonych, doprowadziły do śmierci sześciu milionów ludzi tylko do 1990 roku. Mówi o tym były wysoki oficer CIA John Stockwell w poniższym filmie – wideo, przedstawionym siedem tygodni temu na YouTube:

„Mój odczyt jest o CIA, oddziałach marynarki wojennej i o trzech tajnych wojnach CIA. Otrzymałem stanowisko w Narodowej Radzie Bezpieczeństwa USA w 1975 roku jako szef jednostki bojowej w Angoli. Prowadziliśmy tam tajną wojnę. To była trzecia tajna wojna, w której brałem udział.

Ustawa o bezpieczeństwie USA, która uzasadniała powstanie Narodowej Rady Bezpieczeństwa i CIA, została wydana w 1947r. CIA otrzymała status, zgodnie z którym może wykonywać zadania i spełniać funkcje, które zostaną uznane jako konieczne dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych.

https://www.youtube.com/watch?v=-c9j7MGi8m0

Statut ten zawierał niejasno sformułowane zezwolenie na zachowanie tajności użytych metod i źródeł. Chyba w połowie lat 80-tych utworzyłem pojęcie ‚trzecia wojna światowa’, gdyż na podstawie moich poszukiwań doszedłem do przekonania, że my nie atakujemy ZSRR, lecz ludzi mieszkających w Trzecim Świecie.

Z powodu braku czasu przedstawię krótko, jak trzecia wojna światowa wygląda. Biorąc pod uwagę ilość zabitych i zniszczeń, jest to trzecia z najkrwawszych wojen w całej historii ludzkości. CIA podjęła tajne operacje w każdym zakątku Ziemi.

CIA przyznała sobie prawo działania za granicą ponad amerykańskim prawem. Ta organizacja miała licencję na zabijanie, jak również na szmugiel narkotyków i na inne przestępstwa. Licencję na łamanie praw międzynarodowych i wszelkich zasad współpracy narodów. Równocześnie pracowano nad tym, by zmienić nasz system prawny tak, aby tajniacy mieli kontrolę nad naszym społeczeństwem.

Zebraliśmy liczne dokumenty, świadczące o tajnych wojnach CIA. Nie potrzebujemy więc spekulować lub czynić założeń. Zleciliśmy komisji Churcha, by zbadała dokumenty i to pozwoliło nam wniknąć w struktury służb.

Senator Frank Church powiedział, że przez 14 (badanych) lat było 900 dużych i 3 tysiące małych operacji CIA za granicą. I jeśli te ilości przeniesiemy na całą 40-letnią historię tych służb (1947 – 1989r.), wtedy możemy założyć, iż doszło do 3 tysięcy dużych i ponad 10 tysięcy mniejszych operacji CIA.

Każda z nich była nielegalna, każda skierowana przeciwko życiu i społeczeństwom innych narodów, i wiele z tych operacji było krwawych i wykraczających poza naszą wyobraźnię.

Zorganizowaliśmy obalenie konstytucyjnych demokracji w innych krajach. Stworzyliśmy tajne armie i użyliśmy je do walk, i to na każdym kontynencie. Wykorzystaliśmy etniczne mniejszości do tego, by w ich krajach buntowały się i walczyły.

Tak było z Indianami, zamieszkującymi Mosquitię w Nikaragui, z Kurdami na Bliskim Wschodzie czy ludem Hmong w Azji Południowej. Stworzyliśmy bojowe szwadrony śmierci w wielu krajach. Przykładowo: ‚policja wiejska’ w Salwadorze zamordowała w latach 80-tych 50 tysięcy ludzi, a wcześniej 70 tysięcy.

Organizacja różnych oddziałów CIA i propaganda prowadziły nas bezpośrednio do wojny w Korei. Zaatakowaliśmy Chińczyków z wysp Quemoy i Matdu, z Tajlandii i Tybetu. Mieliśmy przy tym do czynienia z handlem narkotykami.

Byliśmy przekonani, że musimy walczyć przeciw Chinom w Korei. W tej wojnie zabito milion ludzi. To samo tyczy się wojny w Wietnamie.

cdn.

Źródło: http://zygumntbialas.neon24.pl/post/122758,john-stockwell-o-zbrodniczych-dzialaniach-cia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.