Strona główna > Bez kategorii > Jobbik potępia izraelską agresję przeciwko Palestyńczykom

Jobbik potępia izraelską agresję przeciwko Palestyńczykom

Źródło: http://www.nacjonalista.pl/2012/11/17/jobbik-potepia-izraelska-agresje-przeciwko-palestynczykom/

Na podstawie: www.jobbik.hu

Data publikacji: 17.11.2012

Márton Gyöngyösi, odpowiedzialny w partii Jobbik za sprawy zagraniczne, w ostrych słowach potępił izraelską agresję na Strefę Gazy.

Przyprawia o mdłości oglądanie, jak Izrael odgrywając rolę ofiary kontynuuje ludobójczą politykę przeciwko Palestyńczykom. Jest odrażające, że pod pretekstem odpowiedzi na rzekome akcje „terrorystyczne” Izrael atakuje Palestyńczyków, gdy w rzeczywistości izraelsko-palestyński konflikt jest jasny jak słońce: Palestyńczycy walczą o wolność swojego kraju przeciwko trwającej ponad pół wieku izraelskiej polityce kolonialnej.

Jobbik odrzuca podwójne standardy Zachodu, który przy okazji innych wydarzeń potępia łamanie praw człowieka i mniejszości, a w tej sprawie, ze względu na wpływy syjonizmu, ignoruje cierpienie Palestyńczyków. Przez rabunek ziemi na Zachodnim Brzegu Jordanu, nielegalne osadnictwo, bombardowanie i blokadę Gazy, prześladowanie Palestyńczyków mieszkających w Izraelu i codzienne upokarzanie, Izrael przywołuje wspomnienia z najciemniejszych okresów historii.

Jobbik wzywa międzynarodowe organizacje do zaprzestania podkreślania obustronnej odpowiedzialności prześladowcy oraz prześladowanych i zdecydowanie stoi po stronie palestyńskiego narodu, który został pozbawiony wolności i podstawowych praw przez ponad pół wieku.

Przypomnijmy, iż w przeszłości Jobbik wielokrotnie organizował propalestyńskie demonstracje, a jego politycy potępiali ludobójczą politykę syjonistycznego tworu. Lider partii Gábor Vona jednoznacznie wypowiedział się o swoim stosunku do Izraela, o czym pisaliśmy na naszym portalu. Węgierski narodowy radykalizm (nemzeti radikalizmus) pomimo obecności w parlamencie nie stracił nic ze swojej wyrazistości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.