Strona główna > Polska > Jesteś panem czy niewolnikiem?

Jesteś panem czy niewolnikiem?

„Jeżeli boisz się głosić prawdę – już jesteś niewolnikiem” Henryk Pająk.

a

Jeden z moich facebookowych znajomych podesłał mi dzisiaj link do strony  Wolna Polska na której zamieszczono makabryczne zdjęcia ze Strefy Gazy. Obejrzałem i przekonałem się po raz kolejny, że żadna wojna nie jest sprawiedliwa, i że ludzie dążą do… samozagłady. Tyle refleksji ogólnej. Najbardziej zaciekawiło mnie motto strony „Wolna Polska” Cytuję je w nagłówku wpisu. Autorem motta jest Henryk Pająk, polski pisarz, prozaik, publicysta i wydawca. Motto to zmusiło mnie do myślenia, do refleksji nad moją postawą.

Czy do czasu opublikowania mojego pierwszego listu otwartego, którym zacząłem „głosić prawdę” byłem niewolnikiem?  Myślałem, myślałem i doszedłem do wniosku, że ja nie byłem niewolnikiem nigdy! Ja nie bałem się mówić prawdy nigdy! Z ulgą przypiąłem sobie wizytówkę: PAN :) To nasunęło mi drugie pytanie: dlaczego dopiero teraz ponoszę złe konsekwencje „głoszenia prawdy”? To proste: bo teraz „dotknąłem” ludzi ustosunkowanych i… głupich. Póki tykałem nieustosunkowanych lub mądrych to uchodziło mi to płazem. Nieustosunkowany, obojętnie czy mądry, czy głupi nie miał możliwości dołożenia mi. Ustosunkowany i mądry wiedział, że z prawdą się nie wygra i zostawiał takiego „głosiciela prawdy” w spokoju.

Zachęcam każdego z Was moi czytelnicy do takiej refleksji. Warto wiedzieć kim się jest! Panem czy niewolnikiem?

Źródło: http://kuprawdzie.pl/?p=2003

Komentarz: Proszę przyjąć nasze wyrazy uznania i za pouczającą refleksję i za postawę, która niewątpliwie napawa przykładem. Najserdeczniejsze pozdrowienia i podziękowania. Redakcja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *