Strona główna > NWO > Stop Syjonizmowi > Jest dowód potwierdzający fakt, że bakteria odporna na antybiotyki przenosi się ze zwierząt na ludzi

Jest dowód potwierdzający fakt, że bakteria odporna na antybiotyki przenosi się ze zwierząt na ludzi

źródło: http://www.globalresearch.ca/definitive-link-confirms-antibiotic-resistant-bacteria-transmits-from-livestock-to-humans/5330225

Slaughter domaga się mocnej reakcji ze strony rządu federalnego

 

Rochester, NY – Przedstawicielka w Kongresie, Louise Slaughter, (NY-25), jedyny  mikrobiolog w składzie Kongresu, zareagowała na wyniki nowego badania, które jednoznacznie potrafiło zidentyfikować proces przenoszenia się bakterii odpornej na metycyklinę, Staphylococcus aureus (MRSA), ze zwierząt na ludzi. Obecnie MRSA zabija co roku więcej Amerykanów, niż HIV/AIDS.

Przełomowe badanie zostało przeprowadzone przez naukowców z dziedziny genetyki, którzy przeanalizowali genomy bakterii MRSA pobrane od pacjentów i ich zwierząt gospodarskich, i okazało się, że próbki te są genetycznie identyczne. Opublikowany we wtorek badanie EMBO Molecular Medicine, potwierdza fakt przenoszenia się MRSA ze zwierząt na człowieka.

W reakcji na tę publikację, Slaughter wysłała list do dr Margaret Hamburg, komisarza z US Food and Drug Administration, wzywając do podjęcia natychmiastowego działania w celu ograniczenia stosowania antybiotyków w hodowli zwierząt.

Wysyłając list, Slaughter powiedziała: „To badanie kończy jakąkolwiek dyskusję. Absurdalne nadużywanie antybiotyków w hodowli zwierząt ma bezpośrednie skutki w sferze zagrożenia życia i zdrowia ludzkiego”.

Slaughter pisze dalej: „Przez dziesięciolecia the United States Food and Drug Administration nie podjęły żadnych działań w obliczu rosnącego zagrożenia. Wyniki te sprawiają, że widać  wyraźniej niż kiedykolwiek, że to zaniechanie zagraża ludzkiemu życiu. Począwszy od dziś, FDA musi podjąć zdecydowane działania o zasięgu federalnym w celu zmniejszenia stosowania antybiotyków wśród zwierząt i w celu ochrony zdrowia ludzkiego”.

Aby odczytać wyniki badania, kliknij tutaj.

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/emmm.201202413/abstract

Ustalenia tych badań  rozmijają się z dotychczasowymi publicznymi ostrzeżeniami zdrowotnymi w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych na temat katastrofalnego zagrożenia chorobą antybiotykową.  Wcześniej dr Tom Frieden, dyrektor Amerykańskiego Centrum Kontroli Chorób, ostrzegał, że „nasze najsilniejsze antybiotyki nie działają, a pacjenci pozostają z infekcjami, jakie są potencjalnie nieuleczalne”.

Slaughter jest autorem HR 1150, o nazwie: „Preservation of Antibiotics for Medical Treatment Act” (PAMTA).

Prawodawstwo to ma na celu zatrzymać proceder nadużywania antybiotyków w hodowli – praktykę, która przyspiesza rozwój odporności na antybiotyki.

Aby zobaczyć tekst przepisów, kliknij tutaj.

http://www.louise.house.gov/images/stories/SLAUGH_006_xml.pdf

Obecnie 80 procent wszystkich antybiotyków sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych idzie na sprzedaż do użytku rolniczego. Najczęściej te antybiotyki są dystrybuowane na poziomie sub-terapeutycznym dla zdrowych zwierząt jako sposób zrekompensowania zatłoczonych i niehigienicznych warunki życia albo wspieranie wzrostu produkcji. Każdy próba powstrzymania rozwoju bakterii odpornych na antybiotyki musi kierować się do procedury nadużywania antybiotyków w hodowli zwierząt dostarczających mięsa do spożycia.

PAMTA jest wspierana przez 450 organizacji, w tym organizacje zajmujące się zdrowiem publicznym, naukowców, WHO, American Medical Association, National Academy of Sciences i drobnych rolników w Stanach Zjednoczonych.

Aby dowiedzieć się więcej o PAMTA, zagrożeniu chorobami odpornymi na antybiotyki, a także nadużywaniu antybiotyków w rolnictwie, kliknij tutaj.

http://www.louise.house.gov/index.php?option=com_content&view=article&id=1315&Itemid=138

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.