Strona główna > Polska > Informacje oraz publicystyka z Polski > Jeśli wybierasz się jutro na Marsz Niepodległości, przygotuj się dobrze

Jeśli wybierasz się jutro na Marsz Niepodległości, przygotuj się dobrze

Niepodległości Wolna Polska Wiadomości z kraju i ze świata

Niepodległości Wolna Polska Wiadomości z kraju i ze świata

Pamiętaj o wygodnym obuwiu, butelce wody do picia, oraz w miarę możliwości, o wkładkach do uszu chroniących słuch. Naładuj do pełna baterie telefonu oraz urządzeń rejestrujących, i dokumentuj każdy przejaw ewentualnej prowokacji czy agresji ze strony grup biorących udział w marszu. Filmuj wszelkie interwencje policyjne, a przede wszystkim ewentualne przejawy przekroczenia uprawnień przez policjantów. Zabezpieczaj zebrane nagrania, w miarę możliwości jak najszybciej opublikuj w sieci.

Jeśli posiadasz mały pojemnik gazu pieprzowego, czy podręczny paralizator, warto zabrać je ze sobą, ukryte. Na wypadek ewentualnych rozruchów, staraj się zabezpieczać siebie i najbliższych , stosując zasadę adekwatności użycia środka do zagrożenia – obrona konieczna

http://goo.gl/zxWW5Y

Jeśli nie posiadasz ww środków obrony, pamiętaj że flagi, banery i tablice, w sytuacjach zagrożenia również nierzadko mogą posłużyć jako narzędzia do obrony.

ZAPISZ TEN NUMER: 690 357 736 – Grupa Prawna Stowarzyszenia Marszu Niepodległości

Zadaniem tej grupy jest m.in. monitorowanie i reagowanie w przypadku zauważenia bezprawnych działań służb państwowych. Od dziś aktywna jest infolinia telefoniczna – nr telefonu 690 357 736 – gdzie grupa prawników będzie udzielała porad prawnych w związku z działaniami policji w czasie przyjazdu do Warszawy i na samym marszu.

„Uwaga na bandytów z POlicji w Dniu Święta Niepodległości” http://goo.gl/wJWJGd

NIE PROWOKUJ do przemocy, stosuj się do podawanych przez megafony zaleceń organizatorów marszu i NIE BĄDŹ BIERNY NA PRZEMOC wobec innych!

Niepodległości Wolna Polska Wiadomości z kraju i ze świata

Rafał Jędrasik, zdjęcia dodane przez administrację.

Za: https://www.facebook.com/rafal.jedrasik?fref=ts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.