Strona główna > Świat > Jemen – Wojna

Jemen – Wojna

Jemen – wojna. Korespondent agencji „Ruś Prawosławna” zwrócił się do eksperta z prośbą o komentarz dotyczący sytuacji w jakiej znajduje się Jemen gdzie obecnie toczą się działania bojowe.

a

„Ruś Prawosławna”- Jakie będą rezultaty wojny w Jemenie? Czy doprowadzi ona do działań bojowych na dużą skalę na Bliskim Wschodzie? W jaki sposób dotyczy to Rosji i jaka powinna być reakcja Rosji na te wydarzenia?

Generał-pułkownik Lieonid Iwaszow, specjalista w dziedzinie geopolityki, stosunków międzynarodowych, historii wojskowości. Tezy:

– Ja przewiduję klęskę militarną Jemenu w tej konfrontacji ponieważ przeciwko niemu powstaje wystarczająco potężna koalicja wojskowa przy wsparciu USA.

– W Jemenie doszły do władzy polityczne siły szyickie i będzie je na pewno wspierać Iran. Dlatego istnieje niebezpieczeństwo rozpętania wielkiej wojny na Bliskim Wschodzie.

– Amerykanie i ich satelici pod wymyślonym pretekstem poprzez ingerencję w wewnętrzne sprawy Jemenu próbują zrealizować swoje dawne marzenie poszczucia przeciwko sobie szyitów i sunnitów w tym regionie.

– Dla Rosji cała ta sytuacja jest smutna. Jemen był przyjaznym państwem dla ZSRR. Jemen jest położony na najważniejszym strategicznym kierunku komunikacyjnym. Dzisiaj Rosja może tutaj dostać wrogie państwo.

PEŁEN KOMENTARZ GEN. LIEONIDA IWASZOWA

UWAGA! Przed oglądaniem video włącz tłumaczenie za pomocą automatycznego translatora.

Za: http://rusprav.tv/jemen-vojna-25025/

Data publikacji: 1.04.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *