Strona główna > Bliski Wschód > Jedna rakieta otworzy wrota piekieł

Jedna rakieta otworzy wrota piekieł

التلفزيون الحكومي: ايران تجري تجربة على اطلاق صواريخ متوسطة المدىOś oporu i Rosja. Jedna rakieta otworzy wrota piekieł. Pod takim tytułem opublikowano dzisiaj artykuł redakcyjny jednej z czołowych gazet libańskiego obozu prosyryjskiego, „Al-Akhbar”. Autor artykułu Ibrahim al-Amin pisze: „Cały świat westchnął z ulgą po oświadczeniu Baracka Obamy, że musi on uzyskać akceptację Kongresu dla przeprowadzenia ataku na Syrię.

Ale ci, którzy naprawdę rozumieją co się dzieje, przeżyli trzy najtrudniejsze dni swojego życia, od chwili upadku Związku Radzieckiego i Paktu Warszawskiego”. Amin twierdzi, że atak bronią chemiczną we Wschodnim Gut był wspólną operacją Mossadu i ministra wywiadu wojskowego Arabii Saudyjskiej, księcia Bandar bin Sultana.

Amerykanie przy pomocy podobnej prowokacji mieli nadzieję wycisnąć polityczne ustępstwa z głównych sponsorów Syrii, Iranu i Rosji. Amerykanie liczyli na to, że oni sami usuną Assada i to pozwoli na polityczne rozwiązanie konfliktu.Kiedy stało się jasne, że ani Iran ani Rosja na tę prowokację nie dały się nabrać to stawki w grze znacznie wzrosły. Amin twierdzi, że „Oś Oporu” oczekuje napaści w każdej chwili. Rosja rzekomo poinstruowała swój personel wojskowy na wybrzeżu aby „przygotować się do poważnej konfrontacji”.

Irańska Flota Wojenna, Lotnictwo Wojskowe i Wojska Rakietowe zostały postawione w stan najwyższej gotowości bojowej. Wojska syryjskie zaprzestały przeprowadzania aktywnych operacji przeciwko rebeliantom i przygotowują się do odparcia możliwego uderzenia Zachodu. Hezbollah w tym czasie postawił w stan gotowości swoje wyrzutnie rakietowe. W odróżnieniu od poprzednich konfliktów Hezbollah zmienił koncepcję i teraz zamierza atakować Izrael z terytorium syryjskiego aby nie narażać na uderzenie swoich tyłów w Libanie.

Hezbollah ogłosił mobilizację „kadr Islamskiego Oporu” i uaktywnił swoje pozycje rakietowe w całym regionie. Amerykanom i ich sojusznikom postawiono ultimatum: „My nie będziemy tolerować tak zwanego „symbolicznego” uderzenia albo formalnej kary. Jedna rakieta w syryjskiej przestrzeni powietrznej otworzy wrota piekieł i będzie oznaczać początek wojny na pełną skalę”. Ultimatum postawiono za wiedzą Rosji. Amin twierdzi, że obecny kryzys oznacza początek nowej epoki w dziejach świata, epoki w której nie będzie miejsca dla globalnej dominacji i dyktatu Ameryki.

Za: http://pravoslav-voin.info/main/4223-os-soprotivleniya-i-rossiya-odna-raketa-otkroet.html

Data publikacji: 3.09.2013

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.