Strona główna > Polska > Informacje oraz publicystyka z Polski > Jaruzelski wystawia świadectwo chrześcijaństwa Mazowieckiego

Jaruzelski wystawia świadectwo chrześcijaństwa Mazowieckiego

Jaruzelski wystawia świadectwo chrześcijaństwa Mazowieckiego. Wśród osób wspominających zmarłego Tadeusza Mazowieckiego znalazł się także Wojciech Jaruzelski. Między standardowymi w takiej sytuacjami ciepłymi wspomnieniami o zmarłym znalazło się także to o jego „wierności Kościołowi”.

Talmud-gang
Talmud-gang

Jaruzelski niejednokrotnie już zaskakiwał swoimi wynurzeniami, a to uzasadniając wprowadzenie stanu wojennego wejściem krasnoarmiejców, a to bajkami na temat swojego stanu zdrowia. Jego wypowiedzi nie wytrzymują konfrontacji z źródłami historycznymi lub z jego zachowaniem i gotowością celebrowania urodzin na hucznym balu pośród towarzyszy.

I tym razem dyktator nie zawiódł. ­ – Pamiętam, kiedy Lech Wałęsa przyszedł do mnie i powiedział, że ma trzy kandydatury na stanowisko premiera: Bronisław Geremek, Jacek Kuroń i Tadeusz Mazowiecki. Od razu odpowiedziałem: Mazowiecki. Na uwadze miałem jego cechy osobiste oraz pracę państwową, którą już wykonywał, ale także to, że był wiernym synem Kościoła i mógł liczyć na poparcie hierarchii dla swoich działań – wspominał zmarłego Mazowiecki.

Dla pewnych środowisk laurka od Jaruzelskiego to przyczynek do nieokiełzanego entuzjazmu, dla innych to prawdziwy pocałunek śmierci. Jednak na pewno te słowa wiele mówią o wiarygodności reglamentowanego przez czerwonych ruchu katolickiego funkcjonującego w PRL.

Paweł Tarnowski

Za: http://www.pch24.pl/jaruzelski-wystawia-swiadectwo-chrzescijanstwa-mazowieckiego,18739,i.html

Data publikacji: 28.11.2013

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *