Strona główna > Zdrowie > Japonia odrzuca szczepionkę Gardasil

Japonia odrzuca szczepionkę Gardasil

Gardasil - Wiadomości Polska Świat - Niezależne informacje

Gardasil - Wiadomości Polska Świat - Niezależne informacjeJapońskie Ministerstwo Zdrowia odmówiło prowadzenia szczepień przy pomocy szczepionki Gardasil z powodu licznych komplikacji zdrowotnych i braku dowodów na skuteczność terapeutyczną. Szczepionka nie jest zabroniona ale Ministerstwo Zdrowia, Pracy i Opieki Społecznej Japonii wycofało rekomendację dla szczepień dziewczynek przeciwko rakowi szyjki macicy.

Decyzję podjęto 14 czerwca 2013 roku w związku z licznymi skargami na szkodliwe skutki uboczne po stosowaniu szczepionki Gardasil. Program przeciwko rakowi szyjki macicy rozpoczął się w grudniu 2009 roku i bezpłatnym szczepieniom poddano dziewczynki poczynając od VI klasy. Według gazety „Japan Times”, od 14 czerwca 2013 roku w Japonii zaszczepiono 8 milionów 290 tysięcy ludzi i zarejestrowano 1968 przypadków ubocznych powikłań w postaci drgawek, zaburzeń chodzenia, zaburzeń oddychania, itp. Swoją rolę, w podjęciu przez Ministerstwo Zdrowia takiej decyzji, odegrała Mika Matsufudżi, członkini stowarzyszenia rodziców ofiar szczepionki Gardasil.

Jej córka po szczepieniu przeciwko rakowi szyjki macicy (HPV) w 2011 roku została sparaliżowana i jest obecnie przykuta do wózka inwalidzkiego. 46-letnia Mika uważa decyzję Ministerstwa Zdrowia za wielki krok do przodu ale walczy o całkowity zakaz stosowania tej niebezpiecznej szczepionki. W opinii stowarzyszenia liczba powikłań jest dużo większa od oficjalnych danych. Według danych stowarzyszenia liczba dziewczynek zmarłych z powodu Gardasilu wynosi 114 a 25784 doznało poważnych poszczepiennych komplikacji zdrowotnych.

Niektóre przypadki poszczepiennych komplikacji zdrowotnych przedstawione są na portalu stowarzyszenia „Prawda o Gardasil”. Krytycy kampanii szczepień przeciwko HPV (rak szyjki macicy) uważają, że jej skuteczność w zapobieganiu rakowi nie jest dowiedziona a już istniejące powikłania przekraczają oczekiwane korzyści. Chociaż Gardasil nie jest jeszcze zabroniony w Japonii to jego sprzedaż, według danych koncernu Merck, gwałtownie spadła. Dochodzenie ,podjęte przez oficjalne japońskie organy, będą kontynuowane przez kilka miesięcy.

 

Za: http://3rm.info/39022-yaponiya-otkazalas-ot-vakcinacii-protiv-raka-sheyki-matki.html

Data publikacji: 14.09.2013

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.