Strona główna > Świat > Jankesi grożą śmiercią nowemu dowódcy brygady Al-Quds

Jankesi grożą śmiercią nowemu dowódcy brygady Al-Quds

W wywiadzie dla saudyjskiej gazety „Asharq al-Awsat” specjalny wysłannik USA do spraw Iranu Brian Hook ostrzegł, że jeżeli następca zamordowanego w amerykańskim ataku śp. generała Kasema Solejmaniego generał Esmail Ghaani będzie szedł drogą swojego poprzednika, to spotka go taki sam los.

Bohater walki z amerykańskim i syjonistycznym imperializmem, generał Kasem Solejmani został podstępnie zamordowany w nocy z 2 na 3 stycznia w jankeskim zamachu z użyciem drona na lotnisku w Bagdadzie. Jego śmierć doprowadziła do wzrostu napięcia w regionie, którego ujściem był przeprowadzony kilka dni później ostrzał baz na terenie Iraku.
Po śmierci Solejmaniego, Teheran ogłosił jego następcą generała Esmaila Ghaaniego. Nowy dowódca Al Kuds zadeklarował, że w swoich poczynaniach będzie podążał drogą zabitego poprzednika.
„Jeśli Esmail Ghani będzie szedł drogą zabijania Amerykanów, musi liczyć się z tym, że spotka go taki sam los” – powiedział specjalny wysłannik USA ds. Iranu Brian Hook w wywiadzie dla saudyjskiego dziennika „Asharq al-Awsat”.
Irański MSZ w swoim oświadczeniu uznał, że to słowa jankeskiego urzędnika są przyznaniem się USA do państwowego terroryzmu.
Napięcie między Waszyngtonem i Teheranem wzrosło po jednostronnym wycofaniu się USA w maju 2018 roku z porozumienia nuklearnego, zawartego przez sześć światowych mocarstw z Iranem.

(na podst. tvn24.pl/opr. Eugeniusz Onufryjuk)

Za: http://xportal.pl/?p=36008&fbclid=IwAR3RG74QfbEFyElyd8dr7CNbd5O7xd6uTn_pPO419suKdnn2vt6MyvG6tBg

Za: http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2020/01/jankesi-groza-smiercia-nowemu-dowodcy.html
27.01.2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *