Strona główna > Polska > Jan Dziedziczak (PiS) pokieruje parlamentarną grupą lobbystów Izraela

Jan Dziedziczak (PiS) pokieruje parlamentarną grupą lobbystów Izraela

W poniedziałek w „polskim” sejmie zaczęła działalność proizraelska grupa lobbystyczna. Na jej czele stanął poseł PiS Jan Dziedziczak. Czy PiS otrzymało zwierzchnictwo nad zarządem powierniczym polskiego kondominium?

dziedziczak
Poseł Jan Dziedziczak (PiS)

Poniżej artykuł opublikowany 3 czerwca na portalu Konserwatyzm.pl

PiS eksponentem interesów Izraela

Jak donosi „Jerusalem Post” (1) w polskim parlamencie powstać ma proizraelska grupa lobbystyczna, którą pokieruje poseł Jan Dziedziczak z PiS. Będzie ona częścią światowej sieci założonej w 2006 r. Fundacji Przyjaciół Izraela, zrzeszającej 32 podobne koła. Celem Fundacji i koła powstałego w Polsce będzie mobilizowanie poparcia dla Izraela we współpracy ze Światowym Kongresem Żydów, w oparciu zaś o „wspólne wartości judeo-chrześcijańskie”.

Od dawna wiadomo, że PiS jest najaktywniejszym reprezentantem interesów amerykańskich i izraelskich w Polsce. Partia ta cieszy się poparciem rodzimych syjonistów i neokonserwatystów, na ogół aktywnie zabiegających o jej popularność w internecie i poza nim. Jej politycy byli również uwikłani w przemilczaną przez środki masowego przekazu aferę ze składaniem raportów w ambasadzie USA w Warszawie. Grupa posłów PiS w Parlamencie Europejskim wypowiadała się w ostatnim czasie aktywnie i głosowała przeciwko Palestynie, za wsparciem zaś syjonistycznej okupacji tego kraju. Takie słowa padały również z ust pochodzącego z PiS prezydenta-elekta, wówczas zaś posła tej partii do PE, Andrzeja Dudy. Zaplecze intelektualne PiS stoi na gruncie filosemickiej interpretacji chrześcijaństwa nazywanej „judeo-chrześcijaństwem”.

Wniosek stąd może być tylko jeden: PiS jest niebezpiecznym eksponentem interesów międzynarodowego liberalizmu, syjonizmu i neokonserwatyzmu w Polsce. Nie jest partią polską, lecz partią zagranicy – partią Waszyngtonu i Tel Awiwu. Pierwszym wyzwaniem wszystkich środowisk zabiegających o dobro naszego kraju, powinna być zatem eliminacja tej partii z systemu politycznego.

Ronald Lasecki

1. G. Hoffman, Pro-Israel lobby to be formed in Polish parliament, „Jerusalem Post” z 31 maja 2015,http://www.jpost.com/Diaspora/Pro-Israel-lobby-to-be-formed-in-Polish-parliament-404629 (1.06.2015).

http://www.konserwatyzm.pl/artykul/13004/pis-eksponentem-interesow-izraela

izrael
Spotkanie proizraelskiego lobby w sejmie. Poseł Jan Dziedziczak oraz członkowie World Jewish Congress

Wydarzenie, które zostało całkowicie przemilczane przez „polskie” media zostało opisane również w serwisie informacyjnym amerykańskiej Polonii Greenpointpl.com

Poniżej fragment artykułu z 1 czerwca 2015: Proizraelskie lobby zaczęło działalność w sejmie

Dzięki inicjatywie posła Dziedziczaka, który w przeszłości był m.in. rzecznikiem premiera Jarosława Kaczyńskiego, Polska ma w obrębie swoich władz oficjalne proizraelskie lobby. Na jej inaugurację przyjechała do sejmu delegacja Świądowego Kongresu Żydów razem z członkami Israel Allies Foundation. W poniedziałek w sejmie doszło do pierwszego spotkania grupy, którą kierował będzie poseł Dziedziczak.

W jej skład weszli zarówno posłowie opozycji jak i koalicji rządowej, między innymi poseł Platformy Obywatelskiej, Michał Szczerba, który jest członkiem sejmowej komisji spraw zagranicznych.

W czasie spotkania z delegatami z Izraela podkreślano znaczenie jakie mają wzajemne stosunki obu państw.

Powstaniu proizraelskiego lobby towarzyszyło duże zainteresowanie izraelskich mediów. Izraelskie dziennik zamieściły artykuły zapowiadające powstanie grupy, jak i relacje z poniedziałkowego spotkania w Warszawie. Polskie media całkowicie zlekceważyły tę sprawę

http://www.greenpointpl.com/proizraelskie-lobby-zaczelo-dzialalnosc-w-sejmie/

duda
Izrael.org.ie

Kandydat PiS na prezydenta był promowany w styczniu tego roku w serwisie dla polskich żydów Izrael.org. Poniżej fragment artykułu na temat zeszłorocznego głosowania oraz kandydata PiS na prezydenta RP: Andrzej Duda (kandydat PiS na prezydenta RP) przeciwko uznaniu Palestyny

Dnia 17 grudnia 2014 w Parlamencie Europejskim przyjęto symboliczną rezolucję w sprawie uznania palestyńskiego państwa. Poparli ją jednogłośnie europosłowie SLD, PO i PSL.

Europosłowie PiS się podzielili – część głosowała przeciwko, a część wstrzymała się od głosu. Nikt z europosłów PiS nie zagłosował za rezolucją.

Przeciwko rezolucji uznającej państwo palestyńskie głosowali: Ryszard Czarnecki, Andrzej Duda (kandydat PiS na prezydenta RP), Anna Fotyga (b. szefowa polskiego MSZ), Dawid Jackiewicz, Marek Jurek, Karol Karski, Zdzisław Krasnodębski, Tomasz Poręba oraz Kosma Złotowski.

http://izrael.org.il/news/4515-andrzej-duda-kandydat-pis-na-prezydenta-rp-przeciwko-uznaniu-palestyny.html

Michał KK

zobacz także:

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/pis-syjonistyczna-agentura-2013-11

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/koszerny-duda-2015-02

P.S. Suplement:

Prezydent Lech Kaczyński – Zdrada państwa i Narodu Polskiego – mason , kryptosyjonista w Izraelu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 4 = 6