Strona główna > Rosja > Jakie „powitanie” taka „odpowiedź”. Rosja wyceluje swoje rakiety w niebezpieczne terytoria

Jakie „powitanie” taka „odpowiedź”. Rosja wyceluje swoje rakiety w niebezpieczne terytoria

Rosja wycelowuje swoje siły uderzeniowe i środki na zagrażające jej terytoria. Powiedział o tym fakcie prezydent Rosji, Władimir Putin, na konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Finlandii, Sauli Niinisto, informuje agencja Interfax.

aaa

„Jeżeli ktoś zagraża naszemu bezpieczeństwu to będziemy musieli skierować nasze siły uderzeniowe i środki na te terytoria z których pochodzi zagrożenie” – podkreślił Putin. Zwrócił on uwagę, że NATO „idzie” ku granicom Rosji a nie odwrotnie.

„My wszyscy będziemy analizować, uważnie śledzić ten proces ale na razie nie widzę nic takiego co mogłoby zmusić nas do zbytniego zmartwienia. To są przede wszystkim polityczne oznaki nastawienia do Rosji” – zauważył rosyjski przywódca. Według jego słów niepokój Moskwy wywołują takie strategiczne sprawy jak rozbudowa systemu obrony przeciwrakietowej.

„Jak tylko pojawia się zagrożenie ze strony ościennego państwa to Rosja musi reagować” – wskazał prezydent. Wyjaśnił on, że Moskwa będzie budować politykę w taki sposób ażeby neutralizować zagrożenia w stosunku do siebie.

Za: http://3rm.info/main/57462-kakoy-privet-takoy-i-otvet-rossiya-nacelit-svoi-rakety-na-ugrozhayuschie-territorii.html

Data publikacji: 17.06.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *