Strona główna > Rosja > Jaki Putin na kolejną kremlowską turę ?

Jaki Putin na kolejną kremlowską turę ?


Inauguracja Putina na kolejną turę wywołała sporo komentarzy i spekulacji. Amerykański znawca rosyjskiej tematyki, były analityk CIA, komentuje nominacje nowego gabinetu kremlowskiego. Według niego, a także wielu dobrze poinformowanych obserwatorów rosyjskiej sceny politycznej, kolejne premierostwo Miedwiediewa, jak również pozostawanie przy władzy dotychczasowych rosyjskich „ekspertów finansowych” , jest powodem do niepokoju świadomej części patriotycznego elektoratu Federacji. Również zmiana stanowiska rosyjskiego w sprawie dostarczenia Syrii systemu antyrakietowego S-300 , która to po wizycie Netanjahu w Moskwie została zastopowana, wywołuje zrozumiałe zaniepokojenie wolnej opinii publicznej.

Prezydent Putin jawi się jedynym obrońcą wielo-polarnego świata w obliczu zakusów USA i Zachodu w ramach nowego porządku światowego NWO. Stąd też każdy dobrze poinformowany obserwator „patrzy mu na ręce” bez ustanku.

Autentyczni ekonomiści zachodni, tacy jak dr Paul Craig Roberts , czy dr Michael Hudson , od lat nawołują Federację do „wojny finansowej” z Wall Street, która byłaby niewątpliwie lepszą alternatywą niż w jej zastępstwie majaczący na horyzoncie globalny konflikt nuklearny. Bierność Rosji w tym aspekcie tłumaczona jest ociąganiem się ekonomicznego super-mocarstwa, jakim są Chiny, do współpracy z Kremlem w tym zakresie.

Dalsze folgowanie Izraelowi i jego do cna skompromitowanemu koszernemu reżimowi z Waszyngtonu, niczego dobrego światu nie wróży. Zaczynają dostrzegać to nawet amerykańscy wasale z Europy, tacy jak Niemcy, Francuzi, czy Anglicy.

Według mnie, obecna dziwna „miękkość” Putina może wynikać z następujących przyczyn:

-był on zawsze dobrze zakamuflowanym agentem globalizmu i teraz nadszedł nań czas uaktywnienia się;

-osłabł w walce z wewnętrzną żydowską oligarchią finansową, polityczną i kulturalną, co zmusza go do ustępstw;

-taktyczne wymogi jego strategicznego planu walki z Zachodem wymagają dalszego tymczasowego tolerowania Izraela i globalnych żydowskich elit.

Czas pokaże, która z powyższych alternatyw jest zgodna z prawdą.

Miejmy nadzieję, że ta ostatnia. W przeciwnym bowiem przypadku ciemny horyzont przyszłości świata stanie się jeszcze bardziej złowrogi.

 Ignacy Nowopolski
Za: https://www.salon24.pl/u/ignacynowopolskiblog/866125,jaki-putin-na-kolejna-kremlowska-ture
Opublikowano: 13.05.2018 13:31.