Strona główna > Świat > Jaki będzie odwet Imperium?

Jaki będzie odwet Imperium?

Teraz kiedy już ochłonęliśmy po pięknym greckim ” NIE” wobec plutokracji EU, skupmy się nad realnymi opcjami w dyspozycji Imperium…

Jaki będzie odwet Imperium?

a

Imperium jest skrajnie przewidywalne. Przykład Grecji jest przypadkiem – wypisz z podręcznika szkolnego- jak Imperium wykorzystuje banki dla uduszenia kraju długiem, jak kreuje kompradorską klasę rządzącą, jak przeobraża narodowe media w instrument imperialnej propagandy i próbuje sparaliżować procesy demokratyczne, przez interakcje jedynie z klasą rządząca. Jakimś pozornie cudownym zrządzeniem losu, ta ostatnia faza zawiodła w przypadku Grecji.

Mogę być w błędzie, ale mam wrażenie, że Imperium nigdy nie traktowało Syrizy nadmiernie poważnie, a jeśli nawet, to zbyt późno. W odniesieniu do Tsiprasa i Varoufakisa, wydaje się, że zaskoczyła ich, podobnie jak nas wszystkich, nobilitacja 5% partii, do rangi przywódczej, reprezentującej  obecnie, cały naród grecki.

Mam również wrażenie, że ani Tsirpas ani Varoufakis nie pełni zdawali sobie sprawę z tsunami jakie wyzwolili przez referendum. Jednak jakkolwiek by to nie było, to spowodowali absolutny horror dla Euro-biurokratów. Lud grecki się wypowiedział, i teraz Imperium ma jedynie jedną alternatywę: albo – przejąć kontrolę, albo – obalić rząd grecki, – w zależności od tego co będzie bardziej korzystne.

a

Moje ściśle osobiste wrażenie podpowiada mi, że jest już za późno by przejąć kontrolę nad rządem. Poza tym, obaj -Tsipras i Varoufakis stali się tak znienawidzonymi postaciami wśród Euro-biurokratów, że obalenie ich jest prawdopodobnie bardziej korzystną opcją. Najwidoczniej, ten proces jest w trakcie realizacji. Varoufakis już wczoraj wyrazil się wobec reportera „utknąłeś na mnie”, i złożył rezygnację. Jeśli zaś chodzi o Tsirprasa, to ten wydaje się żebrać o negocjacje. Mam nadzieję, że się mylę, ale jestem pod przemożnym wrażeniem tego, co dotychczas widziałem.

Czy perspektywa, jeszcze jednej, kolorowej rewolucji?

Przykład Kadaffiego, jasno wskazuje, że lider narodowy może „zrolować’ i podporządkować się Anglo-Zionistom a mimo to zostanie obalony. Moim przypuszczeniem jest, że żadne ustępstwa nie pomogą Triprasowi pozostać przy władzy. Upokorzył on bowiem Eurobiurokratów a ci mu tego nie wybaczą. Jedynym logicznym rozwiązaniem dla Imperium teraz – to użyć Grecję jako przykład.

Tak czy owak, Grecję oczekują skrajnie trudne czasy; zarówno politycznie jak gospodarczo. Widzieliśmy ostatnio – na przykładzie Armenii – jak łatwo „ukarać” kraj za zuchwała niesubordynacje wobec imperialnych dyktatów. Sądzę, że obecna Grecja jest o wiele bardziej wrażliwym krajem.

Po pierwsze, tu rządzą Niemcy i Amerykanie którzy nawet są częściowymi posiadaczami kraju.
Po drugie, dobra jedna trzecia kraju, była by chętna akceptacji warunków ultimatum kosmopolitycznej plutokracji.
Po trzecie, Grecję otacza NATO i dookolna niestabilność.
Po czwarte, całość środków przekazu jest w posiadaniu Anglo-Zionistow.
I po piąte, Grecji brakuje bogactw naturalnych lub dobrego rynku poza Unią Europejską.

W odróżnieniu od innych, nie obawiam się zbytnio greckiej armii. Istotnie, stoi ona po stronie elity kompradorskiej, ale ostatnią rzeczą jaką Unia Europejska pragnie jest następna faszystowska junta militarna w kraju unijnym. Również, reakcja ludności Grecji wobec jawnego przewrotu mogła by być bardzo nieprzewidywalna.

Sądzę, że najprawdopodobniejszym scenariuszem na przyszłość jest Grecki Majdan, z następstwem oskarżeń o policyjną brutalność i cała typową resztę, właściwą dla scenariuszy kolorowych rewolucji. Na ostatek, to – co nastąpi, będzie w większości, zależało od postawy jaką przyjmie Tsipras i jego partia. Jeśli zamierzają uszczęśliwić Euro-biurokratów, jeśli zaoferują im nieograniczone koncesje i jeśli zachowają się jak lojalni „unijni patrioci”, – zostaną zmiażdżeni. Ale jeśli bezpośrednio zaapelują do ludu greckiego i wyjaśnią mu , że to walka o narodowe wyzwolenie, i -że oczekują poparcia narodu, pomocy i ochrony, wtedy mogą przeważyć szale, zwłaszcza, jeśli zdecydują się na wyrwanie się z eurozony i zwrócą się do Eurazyjskiej Unii Gospodarczej i Chin o pomoc. Mam nadzieję, że jestem w błędzie, ponieważ nie postrzegam Tsiprasa jako gotowego poważyć się na tak dramatyczny krok. Oto dlaczego przewiduję – w następstwie – następną kolorową rewolucję.

Dowiemy się tego już niebawem.

The Saker

(Raróg)

Źródło: http://thesaker.is/how-the-empire-will-strike-back/

Źródło polskie: http://mikstury-bezmetki.neon24.pl/post/123986,jaki-bedzie-odwet-imperium

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *