Strona główna > Zdrowie > Jak wykorzystać zwierzęta w uzdrawianiu?

Jak wykorzystać zwierzęta w uzdrawianiu?


Każdy właściciel zwierzątka domowego [ang. pet] zgodzi się, że zwierzęta mają moc uzdrawiania. Wypełniają dom miłością, łączą rodziny, i badania również wykazały, że mogą poprawić Twoje zdrowie.

a

Jak w latach 1860 powiedziała Florence Nightingale: „małe zwierzątko często jest wspaniałym towarzyszem dla chorego, zwłaszcza z chorobą przewlekłą”.

Dzisiaj nadal wiemy, że to jest prawdą, i nauka nadal bada różne korzyści zdrowotne jakie może zapewnić pet.

Badanie opublikowane w American Journal of Cardiology wykryło, że mężczyźni którzy przeszli atak serca mieli większe szanse przeżycia jeśli maja psa. Inne badanie wykryło, że pet już w okresie 6 miesięcy może obniżać ciśnienie krwi.

Prowadzone jest także badanie potencjału uzdrawiania mruczącego kota. Wielu uważa, że wytwarzane przez mruczącego kota wibracje mogą być terapeutyczne dla choroby i mogą pomóc zmniejszyć bóle mięśniowe, a nawet stan zapalny.

Zwierzęta od dawno wykorzystywano w szpitalach jako część programów terapeutycznych dla wracających do zdrowia po ciężkich chorobach.

Co sprawia, że zwierzęta uzdrawiają?

Większość zwierząt nie ocenia i chcą stworzyć więź z ludźmi pomimo wpływów zewnętrznych czy osobowości. To ten bezwarunkowy związek między zwierzęciem i człowiekiem stwarza poczucie komfortu. Badacze nazywają to „komfortem kontaktu” i uważają, że te bezwarunkowe więzi mogą pomóc zmniejszyć puls serca i stres i spowodować rozluźnienie.

Jak można wykorzystać zwierzęta w uzdrawianiu?

1.) Rozmawiaj ze swoim petem: to pozwoli Ci pozbyć się problemów bez obaw o ocenę. Badania pokazują, że rozmowa ze zwierzęciem może pomóc Ci poczuć się zrozumianym, bezpiecznym i pocieszonym.

2.) Głaskaj peta: samo głaskanie, jak udowodnili naukowcy, pomaga zmniejszyć stres i wzmocnić system odpornościowy. Badanie opublikowane w Journal of Nervous and Mental Disease wykryło, że dotyk może obniżać ciśnienie krwi, niepokój i stres.

3.) Baw się z petem: ci którzy współdziałają ze zwierzętami dostają zastrzyk hormonu oksytocyny, odpowiedzialnego za promowanie miłości i zaufania w relacjach z innymi. Posiadanie zwierzątka pozwala Ci także być bardziej kochającym i ufnym w życiu osobistym.

4.) Traktuj peta jak członka rodziny: badanie wykazało, że osoby traktujące zwierzęta jak członków rodziny i ustanawiają głęboką więź emocjonalną, otrzymują więcej korzyści zdrowotnych od tych którzy tego nie robią. Organizowanie urodzin dla peta, gotowanie dla niego i zabawa z nim, traktowanie jak członka rodziny pomaga zyskać wsparcie społeczne.

5.) Ćwicz z petem: towarzystwo do długich spacerów może zwiększyć Twoją motywację do aktywności fizycznej i zachować dobra kondycję! Wszyscy wiemy jak dobra jest aktywność fizyczna, i uczestniczenie w niej ze swoim futrzakiem może na pewno to ułatwić.

Oczywiście, najlepszym i jedynym sposobem otrzymania daru uzdrawiania jest bezwarunkowe ich kochanie w zamian za wszystko co możesz zrobić by być szczęśliwym, bezpiecznym, zdrowym i kochanym.

Zwierzęta mogą nas tak wiele nauczyć. Jak Twój pet wzbogacił Ci życie?

Źródło: http://www.wakingtimes.com/2015/06/19/how-can-you-use-animals-to-heal/

Tłum. Ola Gordon.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *