Strona główna > Polska > Jak wybrać fotel z masażem?

Jak wybrać fotel z masażem?

Po intensywnym dniu, kiedy w biegu mijały nam kolejne godziny, nadchodzi czas na zasłużoną chwilę relaksu. Jednym z najlepszych sposób na obolałe mięśnie i zmęczony kręgosłup jest fotel z masażem. Jednak jego zakup nie należy do najprostszych decyzji.

Wybierając fotel z masażem możemy zrezygnować z regularnych wizyt u specjalistów. Dobry fotel z masażem odpręży nas równie skutecznie, co dłonie masażysty. Wystarczy tylko mieć na uwadze kilka porad, dzięki którym kupimy skuteczny i zdrowy fotel z masażem.

Co może zaoferować fotel z masażem?

Fotel z masażem może przynieść wiele korzyści dla naszego zdrowia. To bowiem nie tylko sposób na relaks, ale też ulgę przy wielu często spotykanych schorzeniach. Do nich należą m.in. problemy z krążeniem, obolałe mięśnie, które przez większość część dnia są spięte, bóle migrenowe, a nawet przypadłości związane z metabolizmem. Fotel z masażem może zatem poprawić nasze zdrowie, np. poprzez zmniejszenie bólu mięśni oraz stawów, wprowadzenie w stan relaksu i odprężenia, a w efekcie ulgę dla naszego umysłu, który często musi zmagać się ze stresującymi myślami i problemami życia zawodowego. Jeżeli w ciągu dnia brakuje nam czasu na odpoczynek i regenerację, fotel z masażem zwiększa efektywność wypoczynku, a po kilku chwilach będziemy czuć się dużo lepiej, niż w tradycyjnym fotelu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie fotelu z masażem?

Jednym z podstawowych kryteriów jest rozmiar. Fotele z masażem potrafią być bardzo obszerne, zwłaszcza rozkładane modele. Niestety czasami brakuje przestrzeni na obszerny fotel. Na szczęście rozmiary są różne i dostosowane nawet do niewielkich pokoi. Jako że urządzenie będzie często pracować, szczególną uwagę należy zwrócić na materiał, z jakiego wykonany jest fotel. Musi on znieść działanie masujące, dlatego zazwyczaj wykorzystuje się do obicia skórę syntetyczną lub naturalną. Zweryfikować powinniśmy też dostępne funkcje fotela, ponieważ żaden model na rynku nie zapewnia absolutnie wszystkich funkcjonalności. Ważne jest, aby dopasować możliwości fotela do naszych potrzeb bądź przypadłości. Nie dajmy się też namówić na model z wyjątkowo szerokim wachlarzem opcji, ponieważ będzie on bardzo drogi, a my nie wykorzystamy zapewne sporej części dostępnych nam wariantów masażu. Jeżeli lubimy ciepło, warto zastanowić się nad wyborem fotela podgrzewanego, który oprócz masażu, będzie też rozgrzewał nasze ciało. To świetne rozwiązanie na zimę, ale też dodatkowy aspekt prozdrowotny, ponieważ ciepło szybciej regeneruje mięśnie, a także poprawia krążenie krwi w organizmie.