Strona główna > NWO > Jak wśród swoich talmudystów i kabalistów Franciszek spędził 80-te urodziny w 2016 roku…

Jak wśród swoich talmudystów i kabalistów Franciszek spędził 80-te urodziny w 2016 roku…

Świętując swoje urodziny ze swoimi talmudycznymi i kabalistycznymi kumpelami i  kumplami!

Międzynarodowa delegacja organizacji „Menora” i główny celebryta, Bergoglio, jako gwiazdor dnia urodzin w Casa Santa Marta.

Rabin Isaac Sacca jest głównym rabinem żydów sefardyjskich w Argentynie oraz fundatorem i prezesem organizacji „Menora” (Organización Judía Mundial para la Juventud – Światowa Organizacja Młodzieży Żydowskiej).

Celem organizacji „Menora” jest rozpowszechnianie i popularyzacja Talmudu oraz Kabały pośród żydowskiej młodzieży w świecie poprzez edukowanie jej w kwestii ich potencjału i siły. Sacca przywiózł ze sobą do Watykanu grupę swoich żydowskich towarzyszy talmudycznych, którzy wspierają jego sprawy, po to żeby spotkali się z Franciszkiem a także żeby celebrować jego 80-te urodziny przy koszernym torcie, oczywiście ! Post ze strony Sacca wyjaśnia co następuje:

Papież Franciszek przyjął rabina Isaac’a Sacca oraz międzynarodową delegację organizacji „Menora”, z reprezentantami argentyńskimi, amerykańskimi, angielskimi i włoskimi.

Przez ponad godzinę dyskutowali oni, oprócz innych spraw, o pomyśle eksportu przez Argentynę jej potencjału harmonii i pokoju pomiędzy inne wyznania. Rozmawiali oni także o inicjatywach oświatowych na rzecz tolerancji i szacunku pomiędzy ludźmi i o planach dotyczących różnych akcji mających za zadanie uczynienie społeczeństwa szlachetnym, sprawiedliwym i globalnym.

Rabin Sacca wręczył Franciszkowi replikę „Birkat Kohanim” (Błogosławieństwo kapłanów) z najstarszej odnalezionej Biblii.

Barwnym akcentem był koszerny tort, który rabin Sacca z delegacją organizacji „Menora” podarował papieżowi na jego urodziny.

Papież Franciszek podarował każdemu gościowi monetę jubileuszową.

Było to niezapomniane spotkanie pomiędzy papieżem Franciszkiem a rabinem Sacca, pomiędzy dwoma duchownymi poszukującymi sposobu przekazania światu wiadomości nadziei, na fundamencie głębokiej wiedzy, bezgranicznej miłosiernej wiary, szczerego szacunku i czynnej akcji na rzecz powszechnego dobra.

Oczekiwane spotkanie pomiędzy papieżem Franciszkiem a gównym rabinem Isaac Sacca, Isaac Sacca.com, 16 grudnia 2016

W roku 1979 Gabriel Barkay znalazł dwa malutkie, srebrne zwitki amuletów z różnymi wersjami „Birkat Hakohanim”, datowane na VII wiek przed narodzeniem Chrystusa. Znaleziska dokonano na stanowisku archeologicznym Ketef Hinnom na południowy zachód od jerozolimskiego Starego Miasta. Powyżej widnieje fotografia zwitka KH2 z transkrypcją liter na nim widniejących.
Niezidentyfikowany żyd odprawiający obrzęd Birkat Hakohanim.
Dwaj starzy przyjaciele dyskutowali także nad Halaka.
Franciszek musiał poczuć się miło połechtany otrzymując kopię Birkat Kohanim.
Wszyscy razem musieli świętować urodziny brata Bergoglio o jeden dzień wcześniej z tego powodu, że normalnie wypadały one na żydowski szabat. 
Nie martwcie się, tort był koszerny i dostarczony był przez ulubioną przez Franciszka żydowską restaurację rzymską o nazwie Ba’Ghetto.

Więcej na temat rabina Isaac’a Sacca : 

 

Na podstawie: blog katolicki (nie mylić z judeochrześcijańskim koncernem soborowym):  http://callmejorgebergoglio.blogspot.com/2019/01/how-francis-spent-his-80th-birthday-in.html
9.01.2019
Opracowanie : GREGORIUS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *