Strona główna > Bliski Wschód > Jak Putin zdradził Syrię i Rosję- Alieksiej Dobyczin

Jak Putin zdradził Syrię i Rosję- Alieksiej Dobyczin

Syrię - Wiadomości Polska Świat

Syrię - Wiadomości Polska ŚwiatWe wszystkich rosyjskich mediach państwowych wychwala się zasadniczość i stanowczość prezydenta Putina w kwestii konfliktu zbrojnego w Syrii i sposobów jego rozwiązania. W czerwcowym doniesieniu ITAR-TASS mówiło się, że szef Komisji Dumy Państwowej ds. Międzynarodowych, Alieksiej Puszkow, uważa, że Rosja zdołała obronić swoją pozycję na szczycie G-8 (Wielka Ósemka) w Loch Erne i nie uległa presji.

„Udział prezydenta Federacji Rosyjskiej, Putina, w G-8, należy bezwarunkowo uznać za zakończony sukcesem”- powiedział on do dziennikarzy. Według tego parlamentarzysty, w tych dniach, na szczycie G-8 „Rosja walczyła o to żeby Syria nie przemieniła się w drugi Irak albo Libię albo nawet gorzej bo w rozpadające się państwo owładnięte przez międzyreligijną nienawiść i czystki etniczne graniczące z ludobójstwem”.

Brzmi pięknie i zwycięsko. A co w rzeczywistości zaszło na szczycie G-8? Co takiego osiągnęła w rozmowach „wielka Osemka” z „bezwarunkowo zwycięskim” udziałem Putina? Ażeby odpowiedzieć na to, w istocie, proste pytanie, wystarczy zaznajomić się z fragmentami komunikatu końcowego (PDF) w sprawie Syrii, który podpisały wszystkie państw uczestniczące w szczycie G-8, w tym Władimir Putin.

Punkt 84– Jesteśmy zdeterminowani do osiągnięcia politycznego rozwiązania kryzysu w oparciu o budowę zjednoczonej, niepodzielnej i demokratycznej Syrii. Zdecydowanie popieramy propozycję…, poczynając od porozumienia w sprawie rządu tymczasowego z kompetencjami władzy wykonawczej, utworzony za obopólną zgodą…wszystkie rządowe i państwowe instytucje powinny działać pod kontrolą rządu tymczasowego.

Punkt 85– Obie strony powinny podjąć poważny i konstrukcyjny udział w konferencji. Powinny one w pełni reprezentować interesy narodu syryjskiego…

Punkt 86– Wzywamy syryjskie władze i opozycję do wzięcia wspólnie na siebie obowiązku…My będziemy popierać ONZ planującą okres przejściowy w Syrii, jej rewitalizację i konieczną rekonstrukcję, w szczególności zachowanie ciągłości instytucji państwowych w okresie przejściowym…

Punkt 87– Wzywamy wszystkie strony konfliktu do zapewnienia dostępu grupie śledczej Sekretarza Generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych…Wzywamy wszystkie strony do przestrzegania międzynarodowych norm humanitarnych i praw człowieka podkreślając szczególną odpowiedzialność władz syryjskich w tym zakresie.

Syrię - Wiadomości Polska ŚwiatTo nie istotne co i jak omawiało się na tym szczycie, istotne jest to, że przyjęto i podpisano komunikat końcowy. W dokumencie tym jest mowa o dwóch stronach konfliktu. I nie tylko o dwóch stronach konfliktu ale o dwóch równoprawnych stronach. Z jednej strony prawowite władze kraju a z drugiej strony bandy krwawych najemników terroryzujących kraj i naród syryjski.

Przy czym Putin, jak i wszyscy uczestnicy szczytu, świetnie wiedział, że ci bandyci są finansowani, zbrojeni i kierowani przez tych przywódców z którymi siedział na szczycie przy jednym stole. Skąd on wiedział, że ta tak zwana opozycja „flakożerców” zamierza i będzie negocjować z prawowitym rządem syryjskim? Zachodni animatorzy pajacyków zlecili najemnym bandziorom konkretne zadanie stworzenia sytuacji i warunków dla tak zwanej „uzasadnionej i prawowitej” interwencji wojskowej USA i NATO ażeby zniszczyć Syrię jako suwerenne państwo i przygotować grunt pod napaść na Iran i dalej…A więc jakież to mogą być „dwie strony” konfliktu-kryzysu?Syrię - Wiadomości Polska Świat

Z jaką opozycją władze syryjskie mogą rozmawiać skoro prawowitym władzom przeciwstawiają się prawdziwe bandziory i terroryści. O jakim „rządzie tymczasowym” „okresie przejściowym” jest mowa? Mało tego, uczestnicy G-8 podkreślili „szczególną odpowiedzialność władz syryjskich za przestrzeganie praw człowieka w kraju”. Tak jakby to nie bandziory mordowały, grabiły i gwałciły obywateli Syrii a robiły to prawowite władze.

Tak to wygląda. Jak tylko Putin podpisał ten komunikat końcowy szczytu G-8 uznający najemnych bandziorów w Syrii za drugą, prawowitą stronę konfliktu to on natychmiast określił cały bieg przyszłych katastrofalnych wydarzeń w tym kraju: międzynarodową izolację i militarną napaść na suwerenne państwo i prawowitą władzę. Putin zdradził naszego ostatniego partnera strategicznego w tej części świata. Właśnie tym swoim kompromisowym podpisem dał on zachodnim sępom-ścierwnikom legalną możliwość przekształcenia Syrii w drugi Irak i Libię. A cały ten szum medialny w rosyjskich, i częściowo zagranicznych, mediach o głównym obrońcy Syrii, Putinie, przeznaczony jest dla prostego kołtuna, nie zorientowanego we wszystkich wygibasach i przekrętach współczesnej polityki. 

I na marginesie, prezydent Putin swoją zdradą Syrii podłożył „bombę” pod swój fotel prezydencki. Jutro jakakolwiek „nawalnizna” otrzymawszy pieniądze i broń od zachodnich „partnerów” zacznie zabijać, grabić, gazować sarinem obywateli rosyjskich, oskarżając o to Putina, a Syrię - Wiadomości Polska ŚwiatPutin będzie musiał uznać bandziorów za drugą stronę konfliktu, za swoją opozycję z którą, w oparciu o wzajemne porozumienie, będzie musiał utworzyć „rząd tymczasowy” na „okres przejściowy”…Czy Putin zgodzi się na to? Oczywiście, że nie. No jakże to?

Przecież Putin składając podpis w komunikacie końcowym G-8 domagał się takiej reakcji od prezydenta Syrii i wzywał go żeby tak właśnie postąpił a nie inaczej. Więc dlaczego tak postępować ze swoim sojusznikiem jeżeli nie pragniesz żeby postępowano tak z tobą? „Wszystko więc, cokolwiek chcecie, aby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie; bo to jest Zakon i prorocy” (Ewangelia Św. Mateusza 7:12). Dla Putina są to puste słowa.

A przecież on świetnie rozumie, że jego zdrada i oddanie Syrii w łapska rządu światowego na rozszarpanie przybliża i przesądza rozprawę z samą Rosją. W zasadzie jest to tylko chwilowa korzyść, własne i klanowe interesy ponad wszystko…Ale Pan i Przenajświętsza Bogurodzica nie dadzą Rosji zginąć. Ona strząśnie z siebie całe to paskudztwo i da nadchodzącemu Antychrystowi godną odprawę. Tak i będzie. Chwała Bogu za wszystko!

Alieksiej Dobyczin

Za: http://3rm.info/38741-kak-putin-predal-siriyu-i-rossiyu-aleksey-dobychin.html

Data publikacji: 4.09.2013

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.