Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Jak pozbyć się gruzu z podwórka? 3 metody

Jak pozbyć się gruzu z podwórka? 3 metody

Na Twoim podwórku zalega gruz po niedawnej budowie albo wyburzeniu? Jeżeli chcesz się go pozbyć, masz kilka różnych sposobów. Oto 3 metody, aby usunąć przeszkadzające odpadki. Sprawdź je i wybierz taką, która będzie najlepsza dla Ciebie!

Gruz jest rodzajem odpadku, który musi być odpowiednio utylizowany. Nie można wyrzucić go do normalnego pojemnika na śmieci, dlatego wymaga osobnego przekazania do służb zajmujących się zagospodarowaniem opadów.

Zawiezienie gruzu do punktu PSZOK

Pierwsza opcja, aby pozbyć się zalegającego gruzu, to przekazanie go do PSZOK, czyli do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Tego typu punkty działają w praktycznie każdej gminie albo mieście. Przyjmują one odpadki od osób opłacających rachunki za odbiór odpadów – potwierdzenie zapłaty należy mieć przy sobie podczas oddawania odpadków.

Do punktu PSZOK można przekazać odpady powstałe podczas prac prowadzonych przez osoby indywidualne. Zatem nie można przekazać ich tam jako firma. Trzeba również dostarczyć je we własnym zakresie – załadować, przewieźć i rozładować na miejscu, co jest jednym z głównych minusów tej metody. Plusem jest z kolei brak opłat za odbiór śmieci, niemniej jednak do końcowego rachunku należy dodać koszty związane z transportem.

Wynajem kontenera na gruz

Druga propozycja, aby pozbyć się gruzu z podwórka, to wynajęcie kontenera. Takie usługi świadczy obecnie wiele firm, które zapewniają swoim klientom kompleksową obsługę w tym zakresie.

Wynajem kontenera na gruz doskonale sprawdzi się wtedy, gdy jeszcze prowadzi się prace. Wtedy gruz można umieszczać w nim na bieżąco. Można także wykorzystać go do przekazania gruzu już zalegającego na podwórku – wtedy trzeba przeładować go samemu, a potem zadzwonić do firmy, by odebrała wypełniony pojemnik.

Gdy chodzi o wynajem kontenera na gruz Zabrze jest jednym z miast, w którym można zamówić kontener, aby szybko pozbyć się śmieci różnych typów. Wystarczy tylko zadzwonić do firmy, aby jeszcze tego samego dnia został on doręczony pod wyznaczony adres.

Zamówienie wywozu gruzu

Trzecia propozycja to skorzystanie z usług firm, które mogą kompleksowo odebrać gruz od klienta. Wtedy usługa obejmuje nie tylko jego odbiór, ale też załadowanie. To propozycja przeznaczona dla osób, które nie mogą wykonać prac załadunkowych we własnym zakresie.

Taki kompleksowy wywóz gruzu jest najdroższą z zaprezentowanych opcji, ale warto wskazać, że jest na również najwygodniejsza z punktu widzenia klienta, który jak najszybciej pragnie pozbyć się zalegających odpadów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.