Strona główna > Świat > Jak media informują o koronawirusie w Chinach

Jak media informują o koronawirusie w Chinach

Uwaga: Z reguły informacje o tym wirusie w mediach polskich nie są alarmujące, mówią o 56 zgonach w Chinach i 2000 zarażonych w całym świecie. Rzetelnej wiedzy o nim dotąd nie ma, na co wskazuje wpis w portalu <Interia.fakty> (zamieszczony w całości). Dla porównania tłumaczenie artykułu z prasy rosyjskiej – też z 26.1. na temat koronawirusa (poz. II).

I.Oto najnowszy wpis z 26 stycznia (niedziela) z portalu Interia fakty:

https://fakty.interia.pl/swiat/news-szef-komisji-zdrowia-zdolnosc-przenoszenia-koronawirusa-cora,nId,4290572?parametr=zobacz_takze

Dzisiaj, 26 stycznia (09:31)

Szef komisji zdrowia: Zdolność przenoszenia koronawirusa coraz silniejsza

Zdolność koronawirusa do przenoszenia się jest coraz silniejsza, a liczba infekcji wywołanych nowym wirusem może nadal rosnąć – poinformował w niedzielę na konferencji prasowej szef chińskiej Państwowej Komisji Zdrowia i Planowania Rodziny, minister Ma Xiaowei.

Jednym z objawów zarażenia wirusem jest wysoka temperatura /AFP

W wyniku epidemii koronawirusa w Chinach zmarło 56 osób, a na całym świecie zakażonych jest ponad 2000 osób, w tym głównie w mieście Wuhan w prowincji Hubei w środkowych Chinach.

Inny przedstawiciel komisji przekazał na konferencji prasowej, że wiedza na temat nowego koronawirusa jest dość ograniczona – nie ma bowiem jasności co do źródła choroby – podała agencja Reutera.

Niebezpieczeństwo się zmienia 

Przewodniczący Komisji przekazał, że możliwe, iż patogen pochodził od dzikiego zwierzęcia. Nie mamy jasności co do ryzyka mutacji wirusa – zastrzegł.

Minister wskazał, że niebezpieczeństwo, jakie wirus stanowi dla ludzi w różnym wieku, również się zmienia, a okres inkubacji wirusa może wynosić od 1 do 14 dni. Ma zaznaczył, że nowy koronawirus jest również zakaźny podczas inkubacji, co różni go od zespołu ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej SARS, tj. nietypowego zapalenia płuc, które po raz pierwszy pojawiło się w końcu 2002 roku w chińskiej prowincji Guangdong.

Ma zapowiedział, że wysiłki na rzecz ograniczenia rozprzestrzeniania się zakażenia wirusem zostaną zintensyfikowane. Wskazał, że środki podjęte przez władze w Wuhan odegrały bardzo ważną rolę w zwalczaniu choroby.

Inny przedstawiciel komisji powiedział, że jeśli ogłoszone środki zostaną skutecznie wdrożone, eksperci uważają, że rozprzestrzenianie wirusa może zostać powstrzymane.

W portach lotniczych są obecnie stosowane dodatkowe środki monitorujące w odniesieniu do pasażerów przylatujących z Chin; Na zdjęciu francuscy policjanci patrolujący lotnisko /AFP

Zakazano handlu dzikimi zwierzętami

W związku  z epidemią chińskie władze zakazały w całym kraju handlu dzikimi zwierzętami na targach, w supermarketach, restauracjach i platformach handlu elektronicznego.  Poinformowali o tym we wspólnym oświadczeniu organ nadzoru rynku krajowego, ministerstwo rolnictwa i ds. rolnych oraz agencja leśnictwa.

Każde miejsce, w którym hodowane są dzikie zwierzęta, powinno być izolowane, a transport dzikich zwierząt powinien być zakazany – napisano w oświadczeniu, na które powołuje się agencja Reutera. Zakaz zacznie obowiązywać od niedzieli.

Koronawirusa wykryto na targu owoców morza w Wuhan, gdzie nielegalnie sprzedawano dzikie gatunki. Ustalono, że ofiara śmiertelna wirusa, którego występowanie stwierdzono po raz pierwszy w grudniu ub. r., regularnie dokonywała zakupów na miejscowym targu owoców morza. Wcześniej wykryto u niej zmiany nowotworowe narządów w jamie brzusznej i chroniczną chorobę wątroby. Leczenie szpitalne nie przynosiło rezultatów i mężczyzna zmarł 9 stycznia wskutek zatrzymania akcji serca.

Nowy zidentyfikowany koronawirus może powodować zapalenie płuc, które w niektórych przypadkach okazywało się dotąd śmiertelne. Nie wiadomo jeszcze, jak łatwo rozprzestrzenia się on między ludźmi.

II. PANIE, ZMIŁUJ SIĘ! ŻAL LUDZI… MÓDLCIE SIĘ! W Chinach prawdziwa panika. Według niesprawdzonych danych zmarło ponad 100 tysięcy ludzi (video)

Artykuł na portalu Moskwa – Trzeci Rzym

https://3rm.info/main/78723-gospodi-pomiluj-zhalko-ljudej-v-uhani-nastojaschaja-panika-po-neproverennym-dannym-uuzhe-umerlo-bolee-100-tysjach-chelovek-video.html

26.1.2020 r.

Uwaga redakcji: Drodzy bracia i siostry! Te proroctwa były przekazywane już od dawna i jest całkiem możliwe, że nadszedł czas, aby się wypełniły. Świat zbliżył się do czipizacji i naniesienia znaku Antychrysta. Ta epidemia i śmierć ludzi z powodu choroby, dopuszczonej przez Boga, może być lepszym skutkiem dla wielu niż śmierć duszy w wyniku otrzymania znaku Antychrysta.  

Będziemy pokutować i przez modlitwę prosić Boga o przebaczenie i zmiłowanie. Panie Boże, zmiłuj się!

Anna Iwanowna Ababkowa (miasto Kiemierowo), której w objawieniu Matka Boża powiedziała: „Nadchodzi dwunasta grypa. Jest to straszna choroba i żadnego ratunku od niej nie będzie. Od dżumy i cholery macie środki, ale nie na tę grypę. Niech nikogo nie winią za to, oprócz samych siebie. To jest gniew Mojego Syna za wasze grzechy i za to, że się nie poprawiacie”. Annie Iwanownej zostały pokazano ogromne rowy, do których były zrzucane trupy ludzi i zasypywane środkami dezynfekującymi. Królowa Nieba powiedziała: „Na próżno to wszystko będą robić. Nic nie pomoże, to jest gniew Mojego Syna.”

Sławik – 10 letni prorok rosyjski Wiaczesław Kraszenninnikow powiedział tak: „Później powrócą wszystkie choroby, o których ludzie już zapomnieli. I pojawi się jedna choroba bez imienia, z powodu której na ulicach będzie wiele trupów i nikt ich nie będzie chował. Robaki będą pełzać po nich, a wokół będzie straszny smród.Mamusiu, ludzie będą iść i umierać w ruchu, w drodze, ponieważ zupełnie nie będą mieli sił. W naszym mieście, w Czebarkulu, będzie tak samo.”

Mniszka Antonija z manasteru o bardzo surowej regule mówiła, że „Pan Bóg pośle ze Wschodu pięć chorób zakaźnych, które zabiorą połowę narodu – starców i dzieci”. Płacząc mówiła: „Jak bardzo żal dzieciaczków. Pan Bóg zabierze połowę narodu. Będzie to wszystko przed wojną”.

ŚWIADECTWO PIELĘGNIARKI Z WUHAN …

Ten materiał wideo został prawdopodobnie nagrany kilka dni temu, tj. 24 stycznia, ponieważ pielęgniarka mówi o tym, że chciałaby wrócić do domu, aby świętować Nowy Rok, który obchodzony jest w Chinach 25 stycznia. Dlatego w tym czasie mówiła ona o 90 000 zarażonych (zainfekowanych). W ciągu dwóch dni liczba ta mogłaby się zwiększyć o dziesiątki, a może nawet i setki razy … podobnie jak i zmarłych.

Poniżej 5 filmów video. Treść pierwszego i drugiego przetłumaczono.

Pierwszy film Video: Świadectwo pielęgniarki z Wuhan; 4:39 min

https://youtu.be/83BICH8prMM

Treść filmu video:

Drodzy! Do wszystkich, którzy oglądają to video w całym świecie. Jestem pielęgniarką z Wuhan. Znajduję się w miejscu, skażonym przez koronawirusa. Chcę powiedzieć wam prawdę. W tej chwili w prowincji Hubei łącznie z miastem Wuhan w Chinach jest około 90 tysięcy osób, zakażonych koronawirusem. Co trzeba wiedzieć o koronawirusie? Jeżeli człowiek jest zarażony koronawirusem i jeżeli zarażonego człowieka nie odizoluje się, jeśli postępuje się z nim niewłaściwie, to co najmniej 14 osób zostanie przez niego zainfekowanych. Oznacza to, że 14 zarażonych osób prędzej czy później zainfekuje jeszcze po 14 osób. Obecnie świętujemy chiński Nowy Rok. Każdy Chińczyk chce wrócić do domu. Pragniemy spędzić trochę czasu z rodziną, chcemy razem zjeść kolację. Jednak jesteśmy w szczególnej sytuacji. Proszę teraz wszystkich, którzy oglądają to video, aby nie wychodzili na ulice, nie urządzali wieczorem prywatek i aby nie spożywali nic poza domem. Nowy Rok spotykamy co roku. Jeżeli obecnie jesteście bezpieczni, to możecie się spotkać z krewnymi w roku następnym. Teraz opowiem o bieżącej sytuacji w Hubei i Wuhan. Mówię o wszystkich czynnych organizacjach służby zdrowia Hubei. Wszystkiemu, co mówi nam rząd, nie wierzymy. Przez sieci społecznościowe zwracam się do was. Wszystkich , kto może, proszę o ofiarowanie Wuhan jednorazowe maski twarzowe (na nos i usta), okulary i ubrania. Proszę pomóżcie nam! Proszę o ofiarowanie jednorazowych okularów ochronnych, masek i ubrań. W chwili obecnej istniejące zapasy są niewystarczające. Wszyscy lekarze szpitali Wuhan są teraz na pierwszej linii walki, aby zatrzymać korona wirusa. Wszyscy stoimy przed ostatnią granicą. Chce, aby wszyscy oglądający to video, zwrócili uwagę na moje słowa. Powtarzam je jeszcze raz. Proszę, nie wychodźcie na ulice w czasie świętowania chińskiego Nowego Roku. Ja pracuję bardzo dużo, ponieważ chcę, aby moja mama i cała moja rodzina były zdrowe. Mam nadzieję, że rozumiecie wszystko, o czym mówię. Nie wszyscy członkowie waszej rodziny, krewni, przyjaciele i inni ludzie oglądają teraz to video. Jeżeli oglądacie to video, to proszę was o jego rozpowszechnianie. Powinniśmy wiedzieć o tym problemie. Jest to sprawa polityczna i wygląda na to, że rząd trzyma ją w tajemnicy. Powinniśmy poinformować wszystkich, że obecnie koronawirus jest na progu powtórnej mutacji. Innymi słowy, symptomy mutacji pierwszego pokolenia są uleczalne. Ale jeśli nastąpi mutacja drugiego pokolenia, to stanie się coś, co jest naprawdę przerażające. Dlatego, że zakażonymi okażą się nie poszczególni ludzie, a wszyscy, którzy są w otoczeniu (minimum 10 osób). Jeśli to nastąpi, koronawirus eksploduje. Mówię jeszcze raz. Nie wychodźcie na ulice, nie spożywajcie niczego poza domem. Dziękuję bardzo.    

Drugi film video: Prawdziwa panika w Wuhan; 2:44 min

https://youtu.be/j-_EwyTU6n8

Treść filmu video:

Zbyt mało robicie! Jest tu dużo zarażonych, co mamy z nimi robić? Co robić?! Brakuje miejsc! Oni umierają! Media nie informują o prawdziwych liczbach zarażonych w mieście. Pracownicy szpitala przechodzą stres. WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) odmawia wyjaśnienia epidemii wirusa w Chinach. Jestem pielęgniarką, pracuję  trzecią dobę. Mówi się nam, że jeśli odejdziemy, to będziemy uznani za zdrajców! Pracowałam bez przerwy codziennie! Tylko śmierć czeka na mnie tutaj! Tylko śmierć! Więcej nie mogę!

Trzeci film video: 90 tysięcy zgonów w Wuhan; 5:44

https://youtu.be/mXwefivzHtQ

Czwarty film video: Koronawirus wymknął się spod kontroli; 5:26

https://youtu.be/Bm4DAKVe4GM

Piąty film video: Taniec śmierci; 0:15

https://youtu.be/HAx-YCv3Pdo

+++

O godzinie 18:00 czasu wschodniego w USA 23 stycznia źródła wywiadu w Chinach potwierdzają, że na dzień dzisiejszy zarażonych jest tam ponad 2,8 MILIONA. A sto dwanaście tysięcy (112 000) ludzi zmarło. Główna przyczyna śmierci: niewydolność wielonarządowa.

To bardzo różni się od PUBLICZNIE zarejestrowanej liczby 830 zakażonych i 25 zgonów. Przy czym lekarze w Wuhan jeszcze wczoraj poinformowali, że skończyły się u nich zestawy do testowania wirusów …

Tysiące zmarłych dostarcza się bezpośrednio do spalarni. Żadnych pogrzebów. Żadnych  uroczystych pochówków. Trupy po prostu się spala. Informacje otrzymujemy bezpośrednio od personelu spalarni!

Według stanu na czwartek, 23 stycznia, rząd chiński poddał kwarantannie ogółem 11 miast: Wuhan, Huangang, Echzhou, Chibi, Xiangtao, Qianjiang, Zhijiang i Lichuan: (nazwy miast podano w pisowni polskiej i rosyjskiej):

– Wuhan (11 milionów osób)      – Ухань (11 миллионов человек)

– Huangang (7 milionów)            – Хуанганг (7 млн.)

– Xianning (2,5 miliona)              –  Сяньнин 2,5 млн.)

– Huangshi (2,5 miliona)             – Хуанши (2,5 млн.)

– Xiantao (1,2 miliona)                – Сяньтао (1,2 млн.)

– Daj (1 mln)                                – Дай (1 млн.)

– Okręg Yangxin (1 mln)             – Округ Янсинь (1 млн.)

– Qianjiang (1 mln)                      – Цяньцзян (1 млн.)

– Chibi (500 tys.)                         – Чиби (500 тыс.)

– Zhijiang (500 tys.)                    – Чжицзян (500 тыс.)

– Miasto Enshi (750 tys.)            – Город Эньши (750 тыс.)

Łącznie – 29 milionów ludzi.

W chwili obecnej chińskie wojska pomagają zablokować te chińskie miasta. Wszyscy noszą kombinezony bioochronne.

Centralna Komisja Wojskowa KPCh nakazała dowództwu centralnemu pomóc w zamknięciu  Wuhan w reakcji na niestabilność społeczną z powodu „nastrojów paniki”. Żołnierze byli wyposażeni w biologiczny sprzęt ochronny, ślubowali wygranie kampanii.

Przybywają na miejsce również: pojazdy opancerzone Dongfeng EQ2050, transportery opancerzone i lekkie czołgi, kierowane w celu wzmocnienia blokad drogowych.

Co jeszcze jest bardzo zaskakujące – Chińczykom w całej prowincji Zhijiang rozkazano, aby pozostali w swoich domach. To 60 milionów ludzi, którym nakazano pozostać tam, gdzie są, co nie jest jeszcze oficjalną kwarantanną, ale dość ściśle sformułowaną radą.

Systemowy rozpad chińskiego społeczeństwa już się rozpoczął. Ludzie padają nieprzytomni wprost na ulicach. Sklepy już dawno zostały oczyszczone z żywności. Do TEJ niedzieli totalna panika stanie się nieuniknioną, ponieważ ludzie rozumieją, że żywność, lekarstwa i lekarze są ograniczone i nie wystarczą dla wszystkich.

Tymczasem w Australii władze służby zdrowia potwierdziły, że osoba w Sydney przebywa na kwarantannie po możliwej infekcji potencjalnie śmiertelną chorobą koronawirusową. Podejrzany przypadek jest teraz w Brisbane.

W Kanadzie w Montrealu 5 osób jest poddanych kwarantannie. W Kolumbii (Ameryka Południowa) – jeden podejrzany na chiński koronawirus. Przy czym, zaraz po pobycie w Chinach jeździł po Turcji.

W Anglii sprawdzono 14 osób, potwierdzono 5 osób. We Włoszech jedna Chinka została hospitalizowana. W Japonii jeden potwierdzony przypadek. W Malezji 2 osoby są poddane kwarantannie. W Meksyku – trzy nowe przypadki. W Irlandii Północnej – 1 osoba. Na Filipinach jest 5 podejrzanych, ale tam uważa się, że 12 000 osób miało kontakt z wirusem. W Arabii Saudyjskiej potwierdzono kilka przypadków.

W Stanach Zjednoczonych przypadki infekcji zanotowano w Los Angeles, Kalifornii i Teksasie. Dokładne liczby podejrzanych i zainfekowanych osób są gromadzone. Ale na razie można powiedzieć następujące.

Jak będzie przebiegać epidemia na świecie tego nikt w chwili obecnej nie wie, ale w Chinach już trwa ona w pełni. A to oznacza, że chińska gospodarka upadnie. A upadek Chin wywoła globalną ekonomiczną falę uderzeniową, z powodu której planeta nie będzie w stanie sobie poradzić przez  dziesięciolecia.

Źródło: https://halturnerradioshow.com

Tłum. Andrzej Leszczyński

2 thoughts on “Jak media informują o koronawirusie w Chinach

  1. Pytanie zasadnicze: Skąd ta pielęgniarka wie, że zarażonych zostanie jeszcze co najmniej 14 osób, a nie np. 15? Albo 22? Albo 5? Czasem w przekazie znajdzie się jakiś szczegół, który stawia jego wiarygodność pod znakiem zapytania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *