Strona główna > Finanse i pieniądze > Jak kiedyś z lichwą walczono

Jak kiedyś z lichwą walczono

Komentator pod tekstem “Lichwa jest w Polsce …. nielegalna” (http://wolna-polska.pl/wiadomosci/lichwa-jest-w-polsce-nielegalna-2013-07) wpisał taki tekst:

(…) Zamiast narzekania na niewolnictwo, powinniśmy jako społeczeństwo zebrać podpisy i wnieść do trybunału konstytucyjnego wniosek o uznanie ustawy „prawo bankowe” za niezgodne z konstytucją. Wszak konstytucja jest aktem prawnym nadrzędnym, a ustawy muszą być z nią zgodne, a na tym przykładzie widać jasno, że nie są. Żądać uchylenia ustawy i jej zmiany na treść zgodną z zapisem konstytucji.

Wtedy rozpocząć akcję medialną uświadamiania lemingów na temat żydo-bandyckiej lichwy.”

Taka walka była już Europie i szerzej w świecie Zachodu prowadzona około osiemdziesięciu lat temu. Nic o tym nie wiemy bo w szkołach otrzymujemy “edukację”. Wiadomo jak nie należy takiej walki prowadzić, o tym jest tekst poniżej. To jest tłumaczenie tekstu Anthonego Migchelsa (http://realcurrencies.wordpress.com/2013/06/07/book-review-the-banking-swindle/)

__________________________

“The Banking Swindle” Kerrego Boltona to genialne przedstawienie walki przeciwko Synagodze Szatana we współczesnej historii (Migchels pisze: Money Power). Bolton nie tylko porównuje ważne systemy finansowe funkcjonujące w przeszłości ale również obejmuje debatę z lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku. W ten sposób Bolton łączy nas z dorobkiem przodków i podaje wskazówki jak dzisiaj ta walka powinna być prowadzona.

a

Kerry Bolton urodził się w 1956 roku, jest nowozelandzkim pisarzem i prawicowym działaczem politycznym. Prawica dla Boltona to oryginalny konserwatyzm oparty na Bogu, Narodzie. Rodzinie i – co ważne – na reformie monetarnej. Bolton jest izolowany od obecnej prawicy która zapomniała o kluczowym znaczeniu reformy monetarnej.

Michael Hoffman ma ten sam problem, dla wielu “konserwatywnych” środowisk ściągnął na siebie klątwę za swoją ostatnią książkę “Usury in Christendom”.

Książka Kerrego Boltona “the Banking Swindle” zaczyna się od przedstawienia w jaki sposób bankierzy podbili Europę przez Holandię i Brytanię a później przez Stany Zjednoczone. Autor opisuje historię powstania współczesnego systemu finansowego i problemy które jego funkcjonowanie przyniosło.

Unikalność książki polega na przedstawieniu debaty publicznej która miała miejsce w latach trzydziestych jako reakcja na Wielką Depresję. Opozycja do naszego systemu finansowego powstała we wszystkich krajach uprzemysłowionych. Aktywiści kredytu społecznego byli aktywni na całym Zachodzie. Inne alternatywne systemy finansowe również były promowane i wprowadzane w życie.

Nowa Zelandia wprowadziła politykę finansową podobną do polityki hitlerowskich Niemiec (rząd kanclerza Hitlera zamiast pożyczać pieniądze od banków sam zaczął tworzyć rządowe pieniądze i wydawać je na potrzeby społeczne, od 1933 do 1935 roku ilość miejsc pracy w Niemczech wzrosła z ~12 mln do ~17 mln). Wielki program budownictwa społecznego był finansowany kredytem państwowym umarzanym w skali 75% podczas bezrobocia Wielkiej Depresji. Ten imponujący projekt został wypchnięty ze społecznej pamięci. Kanada również drukowała swoje własne pieniądze od lat trzydziestych do wczesnych lat siedemdziesiątych.

Zaangażowanie społeczeństwa w sprawy reformy monetarnej było olbrzymie. Dyskusja na ten temat była prowadzona w pubach, na ulicach całego Zachodu.

W Wielkiej Brytanii były “Zielone koszule Kredytu społecznego” zapoczątkowane przez Johna Hargrave, który spotkał się z C.H. Douglasem w 1923 roku. Zielone koszule rozpoczęły działalność w 1930 roku a w 1932 roku Hargrave zrozumiał że nic nie może być przepchnięte przez Parlament, że konieczna jest kompleksowa akcja propagandowa.

a

Bolton: “Hargrave wspierał kampanię obywatelską która przełamie medialny bojkot. Zielone koszule wyszły na ulice i przeprowadzały marsze z biciem bębnów pod transparentami, zgromadzenia na rogach ulic, sprzedawały gazety przedstawiające istotę Kredytu społecznego w przystępny sposób.

Wobec opozycji ze strony lewicy Zielone koszule były znane z dyscypliny pomagającej uniknąć prowokacji. Były również znane z wrzucania pomalowanych na zielono cegieł przez okna banków i używania wynikających z tego procesów sądowych do popularyzowania swojego przesłania.”

Bolton analizuje walkę o reformę monetarną wśród głównych narodów Zachodu włączając w to ojca Coughlina, którego w szczycie popularności popierało 40 milionów Amerykanów, oraz w Japonii. Muszę przyznać że ten kompleksowy przegląd otworzył mi oczy. Tak wielka skala agitacji dla reformy monetarnej sprawiła że Synagoga Szatana miała wówczas wielkie kłopoty.

Praca Boltona pokazuje że ten system nie musi być tak niedostępny jak się nam wydaje. Faktem jest że współczesna depresja jest prawdopodobnie o wiele łagodniejsza niż ta sprzed 80 laty, jej konsekwencje nie są tak ostre. Wtedy miliony ludzi naprawdę głodowały lub były bliskie głodu. Dzisiejsze państwo opiekuńcze zapobiegło takim cierpieniom. Z drugiej strony – jesteśmy pewni że jest to fragment kalkulacji Synagogi Szatana. Ponieważ to głód jest tak potężnym motywatorem to lichwiarze nauczyli się usypiać nas poprzez ukrycie najbardziej ewidentnych dowodów naszego ukrytego niewolnictwa.

Inne systemy monetarne

Innym ciekawym aspektem książki jest przegląd systemów monetarnych powstałych w czasach recesji w wyniku wielkiej rzadkości pieniądza, bądź krajów które nie znajdowały się wówczas pod kontrolą bankowej pajęczyny, na przykład Imperium Rosyjskiego tak znienawidzonego przez Rothschildów za swoją nieustępliwość. Imperium szybko się modernizowało w ostatnich dekadach przez nowojorskim zamachem z 1917 roku i finansowało swoją modernizację bez lichwiarzy. Ten fakt bez wątpienia był głównym powodem “rewolucji”.

A co z Greybacks? Nigdy o nich nie słyszałem. To były prawdziwe pieniądze nie obciążone długiem drukowane przez Południe podczas wojny domowej, w przeciwieństwie do Greenbacks Abrahama Lincolna “zabezpieczonych” obligacjami. Jak zwykle, system monetarny jest wskaźnikiem realnej dynamiki procesów ukrytych za kurtyną. Nie jestem wielkim znawcą historii Stanów Zjednoczonych ale Bolton zdaje się potwierdzać tezę że to Konfederacja była prawdziwą rebelią i została odcięta od “rynków finansowych” (przypis: to może być prawda, Konfederacja przeprowadziła również wypędzenie Żydów, to może mieć również związek z jej systemem monetarnym).

Tak jak Brytyjczycy nadmuchali emisję Continentala, wolnego od długu pieniądz George’a Washingtona, tak Unia zniszczyła Greybacks Południa emisją sfałszowanych pieniędzy.

Podsumowanie

“The Banking Swindle” to pod pewnym względem wysiłek dla odzyskania przez polityczną prawicę swoich korzeni – opozycji wobec Synagogi Szatana. Po przeczytaniu tej książki rozumiem dlaczego Bolton uważa klasyczną opozycję wobec Synagogi Szatana za polityczną prawicę. Dzisiaj ten paradygmat: prawica – lewica został już na tyle zdyskredytowany że wątpię aby był sens podnoszenia sztandaru prawicy. Dzisiaj prawica to kapitalizm a “the Banking Swindle” czytelnie przedstawia w jaki sposób antylichwiarscy aktywiści byli uważani za trzecią siłę, poza ówczesną dychotomią kapitalistyczno-marksistowską.

Poza tym konserwatyzm jest w zasadzie przestarzały. Ezoteryczne chrześcijaństwo nie jest akceptowane przez wiele nastawionych duchowo osób. Jak mówi Wayne Walton: religia dzieli a duchowość łączy. Potrzebujemy nowych słów na określenie starych prawd. Każda nowa era potrzebuje swoich własnych paradygmatów. Nie tyle zmieniają się rzeczywiste prawdy ile ludzie którzy próbują je odkryć. Ponowne odkrycie naszych korzeni i tradycji nie oznacza wcale zmartwychwstania przeszłości.

Ludzie z Truth Movement to zróżnicowana grupa. Poziom świadomości który reprezentują a który dociera ciągle do coraz większej grupy ludzi, nie może być nazwany “konserwatyzmem” mimo że osobiście dzisiaj uważam się pod wieloma względami za konserwatystę.

Prawdziwa wartość “the Banking Swindle” to przedstawienie prawdziwie międzynarodowego potężnego ruchu reformy monetarnej. Powojenna propaganda i wytworzone “holokaustem” poczucie winy uznały te ruchy za “faszystowskie”. Wiele z nich nie miało nic wspólnego z faszyzmem a wszystkie zostały zdemonizowane. Ruchy te zostały zdyskredytowane i zmarginalizowane a Bolton wykonał wspaniałą robotę ich rehabilitacji i przedstawienia ich prawdziwej wartości.

To jest dokładnie ten rodzaj inspiracji którego teraz potrzebujemy.

Przygotował: Szczypior

*******************************************************

Zobacz także:

Lichwa jest w Polsce …. nielegalna

“Austriacka” szkoła ekonomiczna – związki z judaizmem

Żydo-masońska ekonomika Rona Paula

„Austriacka” szkoła ekonomiczna

Szukasz prawdy? Idź za pieniądzem!

“Austriacka” szkoła ekonomiczna – SPONSORZY

O wskaźnikach statystycznych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.