Strona główna > NWO > Jak Izrael pomógł Sri Lance przygotować się do wielkich ataków

Jak Izrael pomógł Sri Lance przygotować się do wielkich ataków

Zespoły Sri Lanki reagujące na ataki zostały przeszkolone przez izraelskie jednostki ratunkowe w celu przeprowadzenia ataków terrorystycznych na dużą skalę. Arutz Sheva Staff.

Zespoły ratunkowe Sri Lanki reagujące na ciąg śmiertelnych bombardowań w całym kraju wyspiarskim zostały przeszkolone częściowo przez Izrael, w specjalnym programie przygotowującym ratowników w stolicy Sri Lanki do radzenia sobie z różnymi katastrofami na dużą skalę – w tym wielokrotnymi atakami terrorystycznymi.

Eksplozje były zgłaszane w ośmiu oddzielnych miejscach na Sri Lance w niedzielę, większość z nich atakowała kościoły lub hotele podczas chrześcijańskiego święta Wielkanocy.

W masowych atakach zginęło co najmniej 207 osób, w tym około 30 cudzoziemców.

Najtrudniejszym hitem była stolica Sri Lanki, Colombo, w której zbombardowano co najmniej trzy hotele i kościół.

Lokalne zespoły ratunkowe wezwane do przeprowadzenia misji poszukiwawczo-ratowniczych i leczenia ofiar otrzymały specjalne szkolenie od izraelskich pierwszych zespołów ratunkowych, przygotowując je do różnych scenariuszy – w tym ataków terrorystycznych na dużą skalę.

Według rzecznika organizacji ratunkowej United Hatzalah, na początku tego roku izraelskie ekipy ratunkowe z United Hatzalah udały się do stolicy Colombo, Sri Lanki, aby szkolić lokalne zespoły, aby przygotować je na możliwe wypadki masowe, w tym mega-terrorystyczne ataki .

Program , wspólny wysiłek American Jewish Committee i United Hatzalah, rozpoczął się w grudniu 2018 r. I trwał do stycznia, z programami szkoleniowymi zarówno w Indiach, jak i na Sri Lance.

„W styczniu tego roku AJC i United Hatzalah połączyły siły, aby szkolić ratowników w Kolombo na Sri Lance w wypadkach masowych i zarządzaniu katastrofami” – powiedziała United Hatzalah w oświadczeniu w niedzielę. „Misja, która została sfinansowana przez AJC, przyciągnęła ekspertów ze Zjednoczonego Hatzalah z Izraela do przeszkolenia członków lokalnych organizacji reagowania, w jaki sposób zapewnić szybką i skuteczną reakcję na sytuacje kryzysowe na dużą skalę, od klęsk żywiołowych po ataki terrorystyczne”.

„Zespół z Izraela zapewnił szkolenie członkom wojska, policji, jednostek poszukiwawczo-ratowniczych i straży pożarnej na Sri Lance i dostarczył im narzędzi i technik opracowanych w Izraelu w przypadku ataków na dużą skalę, takich jak te, które miały miejsce dzisiaj.”

Poniżej znajduje się film z indyjskiej części misji AJC-United Hatzalah do Indii i Sri Lanki od grudnia 2018 r. Do stycznia 2019 r.:

Źródło: http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/262154

Tłum. i źródło polskie: https://www.gazetawarszawska.com/index.php/historia-2/3402-jak-izrael-pomogl-sri-lance-przygotowac-sie-do-wielkich-atakow

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.