Strona główna > Polska > Jak często trzeba wywozić szambo?

Jak często trzeba wywozić szambo?

Jeżeli dana posiadłość nie posiada dostępu do sieci kanalizacyjnej ani nie ma w niej możliwości, by przeprowadzić montaż przydomowej oczyszczalni ścieków – wówczas trzeba zamontować szambo. Jest to popularne rozwiązanie, które pomaga zachować bezpieczeństwo w zakresie odprowadzania nieczystości, oczywiście pod warunkiem, że właściciel nieruchomości zadba o regularny wywóz szamba. Zobacz, jak często trzeba opróżniać szambo.

Co trzeba wiedzieć o opróżnianiu szamba?

Czy wiesz, kto może i powinien zająć się wywozem szamba? Nie można zlecić tego obojętnie komu. Takim zadaniem powinni zająć się fachowcy ze świadczącej tego typu usługi firmy asenizacyjnej. Tylko dobre Pogotowie kanalizacyjne będzie posiadało odpowiedni sprzęt i pojazdy asenizacyjne, które są niezbędne do pozbycia się nieczystości w bezpieczny sposób. To bardzo ważne, ponieważ wiadomo, że w ściekach znajduje się dużo toksyn, które mogą zatruć środowisko i znajdujące się dookoła osoby. Jeśli opróżnianie szamba będzie przeprowadzone nieumiejętnie lub nieostrożnie, takie działanie może się bardzo źle zakończyć. Chodzi tutaj przede wszystkim o kwestię bezpieczeństwa, ale także wymogów formalnych, które nakładają na właściciela posesji, gospodarstwa rolnego bądź zarządcę zakładu przemysłowego obowiązek wywozu szamba i usunięcia nieczystości zgodnie z prawem.

Jaka cena za wywóz szamba w Warszawie?

Gdy planowany jest wywóz szamba, cena jest jedną z rzeczy, która najbardziej interesuje właścicieli nieruchomości. Oczywiście poza tą kwestią zastanawiają się oni nad najbliższymi terminami takiej usługi asenizacyjnej oraz dodatkowymi kwestiami, o które trzeba zadbać – np. co ile wywozić szambo. To jedno z najczęstszych pytań, z jakim spotykają się pracownicy Pogotowia kanalizacyjnego z Warszawy. Mówią oni, że częstotliwość opróżniania szamba i tym samym korzystania z usług asenizacyjnych w Warszawie czy okolicach zależy od tego, w jakim czasie napełnia się szambo. Dlatego nie ma precyzyjnej odpowiedzi, która dotyczyłaby wszystkich, ponieważ, jak w wielu kwestiach, jest to sprawa indywidualna i zależy ona od kilku czynników – np. tego, ile osób mieszka w danym gospodarstwie lub korzysta z danego zakładu. Dalej wpływ na częstotliwość wywozu szamba ma także wielkość zbiornika. Jest kilka składowych, o które można zapytać specjalistów z polecanej firmy asenizacyjnej. Dla orientacji w tym temacie można jednak przyjąć, że średnio szambo opróżnia się co kilka tygodni, a koszt wywozu nieczystości wynosi około 100-300 zł za taką usługę.