Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Jak bezpiecznie grać u bukmachera?

Jak bezpiecznie grać u bukmachera?

Pierwsze kroki w świecie zakładów sportowych są z reguły dość trudne. Jak więc należy grać u bukmachera? Oto kilka ważnych porad!

1. Zarejestruj konto!

Założenie własnego konta jest niezbędne w celu typowania meczów przez Internet. Co prawda, nie muszą tego robić osoby, które obstawiają spotkania bezpośrednio w punktach stacjonarnych. Jednak biorąc pod uwagę wszystkie zalety zakładów online – na pewno warto założyć takie konto.

Rejestracja u bukmachera to bardzo łatwy i szybki proces. Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza zawierającego informacje o danych osobowych. Następnie bukmacher musi zweryfikować poprawność takich danych. Taki obowiązek jest podyktowany zapisami ustawy hazardowej, do której musi stosować się każda legalnie działająca firma. W efekcie gracz musi okazać dokument potwierdzający jego tożsamość (np. prawo jazdy lub dowód osobisty). Przy rejestracji online można wysłać skan lub zdjęcie dokumentu. Założone konto zyskuje pełną funkcjonalność w ciągu kilkunastu minut. 

2. Odbierz bonusy bukmacherskie!

Praktycznie wszyscy bukmacherzy posiadają specjalne oferty promocyjne dla graczy, którzy zdecydują się na założenie swojego konta. Są to tzw. bonusy bukmacherskie na start. Nowi gracze mogą uzyskać do nich dostęp od razu po rejestracji konta i wpłaceniu depozytu.

O czym trzeba jednak pamiętać? Otóż nie każdy bukmacher oferuje równie opłacalne warunki na starcie. Z tego powodu warto wybierać takie firmy, które gwarantują najwyższe bonusy bukmacherskie dla nowych graczy.

Nie sposób tutaj nie wspomnieć o firmie STS. Jest to największy bukmacher w Polsce, który oferuje nowym graczom bardzo bogatą promocję startową. W skład dostępnego pakietu wchodzi przede wszystkim:

  1. Bonus w wysokości 100% od pierwszego wpłaconego depozytu (do 1200 złotych);
  2. Darmowy zakład o wartości 25 złotych (oraz dwa dodatkowe bonusy o wartości 20 złotych).

Oferta STS została oceniona przez ekspertów jako najlepszy bonus powitalny na rynku.

3. Postaw pierwszy kupon!

Kluczowym krokiem na drodze do wejścia w świat zakładów sportowych jest zawarcie swojego pierwszego kuponu. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszym z nich będzie zagranie tzw. singla, czyli pojedynczego typu. Wówczas gracz wybiera sobie jeden mecz i obstawia jego końcowy wynik lub inny element dotyczący spotkania.

Druga metoda polega na zawieraniu tzw. kuponów akumulowanych. Są to zakłady obejmujące przynajmniej dwa różne spotkania. Każdy kolejny mecz na kuponie zwiększa potencjalną wygraną, dlatego większość graczy preferuje obstawiania zakładów właśnie w taki sposób. Co więcej, bukmacherzy często przyznają dodatkowe bonusy w zależności od liczby spotkań na kuponie!

Kiedy kupon będzie gotowy, pozostaje już tylko określić jego stawkę, a następnie potwierdzić zawarcie zakładu.

Podsumowanie

Żeby rozpocząć przygodę z zakładami bukmacherskimi, należy zarejestrować konto u wybranego bukmachera. Dzięki temu obstawianie spotkań stanie się dużo łatwiejsze. Po zakończeniu rejestracji warto zadbać o uzyskanie dostępnych bonusów bukmacherskich. Następnie wystarczy już tylko stworzyć pierwszy kupon i trzymać kciuki za wygraną.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.