Strona główna > Świat > Ukraina > Jaja po ukraińsku albo trochę wesoło i bardziej smutno…

Jaja po ukraińsku albo trochę wesoło i bardziej smutno…

Przedstawiamy czytelnikom W-P kilka demotywatorów i ukraińskich wpisów internetowych, które w nieco komiczny sposób oddają sytuację na Ukrainie oraz mentalność i stan ducha ogłupionego przez kłamliwą propagandę, w dużej części, ukraińskiego społeczeństwa. Oprócz komizmu poniższego materiału, po chwili refleksji, jednak można skonstatować, że „społeczeństwa obywatelskie” bytujące na zachód od Ukrainy nie są w lepszej kondycji umysłowo-duchowej, jeżeli o jakiejś tam duchowości można jeszcze mówić.

b10

Zrobili nacjonalistyczną rewolucję żeby wybrać żyda na prezydenta!

b

 Niewolnik jakoś tak, chyba, wygląda.

b1

 „Chcecie anegdotki? To czytajcie:

Artykuł 17 Konstytucji Ukrainy mówi: „Siły Zbrojne Ukrainy i innych formacji wojskowych nie mogą być przez nikogo wykorzystywane w celu ograniczania praw i wolności obywateli”.

Nieprawda, że byłoby zabawnie gdyby nie było tak posępnie? A teraz wyobraźcie sobie co się stanie jeżeli teraz pójdę do koszar i zacznę żołnierzom i oficerom czytać ten artykuł razem z artykułem 60, który ostrzega, że prawną odpowiedzialność ponosi nie tylko ten kto świadomie wydaje przestępcze rozkazy (zwłaszcza o użyciu armii przeciwko cywilnej ludności) ale i wykonuje je! Zgodnie z nowymi inicjatywami Awakowa-Geraszczenko zostanę aresztowany „za nawoływania przeciwko mobilizacji”. Wiecie jak będzie brzmiało oskarżenie? „Nielegalnie czytał i objaśniał żołnierzom Konstytucję Ukrainy”…

b2

Narodziny fałszywej ukro-propagandy. Zdjęcie po lewej stronie podpisane „W Kijowie pod Urzędami Komisji Poborowych księża pokropili wodą święconą poborowych”. To samo zdjęcie po prawej stronie podpisane jest następująco: „Plugawe mordy bydła Donieckiej Republiki Ludowej”.

b3

 Wpis internetowy:

Alieksandr Gorbatow: „Wy ciągle łżecie, lotnisko jest nasze!”-krzyczały chochły. „Wy ciągle łżecie, nie ma okrążenia pod Debalcewo!”-krzyczały chochły. „Wy ciągle łżecie, Ugliegorsk jest nasz!”-krzyczały chochły i jedynie Urząd Komisji Poborowej intensywnie kontynuował spędzanie nowego stada a nowe stado nawet nie interesowało się gdzie podziały się poprzednie barany i po co są potrzebne nowe barany, przecież Siły Zbrojne Ukrainy ponoszą jedno zwycięstwo po drugim…Pocieszny kraj.

b4

 „Po przewrocie państwowym, zdobyciu władzy, zmianie Konstytucji, po nielegalnych wyborach prezydenta, po nielegalnych wyborach do Rady Najwyższej, NIELEGALNA WŁADZA CHCE WPROWADZIĆ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA OPÓR PRZECIWKO NIELEGALNEJ MOBILIZACJI…”

b5

Napis na bilboardzie: „Pojawiła się szansa zamiast na uczelnię pójść do wojska”. Podpis: „Marzenia się spełniają”.

b6

 „Czy mi się wydaje, że każda mobilizacja kończy się kotłem (okrążeniem)?”

Za: http://rusdozor.ru/2015/02/01/myzdobuly-v-kartinkax-smeshnyx-i-ne-ochen-chast-28/

Data publikacji: 1.02.2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *