Strona główna > Bez kategorii > Jack Andraka, lat 15, wynalazł test na raka, który jest 168 razy szybszy, 2600 razy tańszy i 400 razy bardziej czuły niż aktualny standard. 3 centy i 5 minut.

Jack Andraka, lat 15, wynalazł test na raka, który jest 168 razy szybszy, 2600 razy tańszy i 400 razy bardziej czuły niż aktualny standard. 3 centy i 5 minut.

źródło: http://refreshingnews99.blogspot.in/2012/08/jack-andraka-15-invents-cancer-test.html

15-letni uczeń, Jack Andraka lubi pływac kajakiem i oglądać amerykański serial tv, Glee.

Gdy czas mu na to pozwala, lubi również zajmować się prowadzeniem badań zaawansowanych w jednym z najbardziej prestiżowych laboratoriów rakowych na świecie.

Jack Andraka stworzył test na raka trzustki, jaki jest 168 razy szybszy i o wiele tańszy. Wystąpił o przyznanie patentu na swój test, a obecnie prowadzi dalsze badania na Johns Hopkins University w Baltimore.

A zrobił go przy użyciu Google.

Pochodzący z Maryland początkujący odkrywca, wygrał już 75 tysięcy $ na targach naukowych Intel International Science and Engineering Fair w maju za swoje odkrycie, I powiedział że użycie odpowiednich przeglądarek oraz dostępnych za darmo publikacji naukowych w internecie jako narzędzi pozwoliło mu stworzyć ten test.

Podczas wywiadu z Mattem Danzico dla BBC oświadczył, że sam pomysł przyszedł mu do głowy, gdy „przysypiał na zajęciach z biologii”. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.