Strona główna > Bliski Wschód > izrahellski „the Lab” i Palestyńskie króliki doświadczalne

izrahellski „the Lab” i Palestyńskie króliki doświadczalne

thelab pic„The Lab” to nowy przełomowy film dokumentalny, jaki na nowo definiuje całą naszą wiedzę na temat państwa żydowskiego, jego celów, jego tożsamości i jego globalnej destrukcyjnej roli. Szczerze wierzę, że ten film jest najgłębszym i najważniejszym komentarzem na temat izrahella.

W „The Lab” (laboratorium), reżyser Yotam Feldman wyjawia szczegóły działania izrahellskiego przemysłu zbrojeniowego i jego mechanizmy, są w nim wywiady z kilkoma głównymi bohaterami izrahellskiego handlu „bezpieczeństwem”. Opisuje w nim rolę tego przemysłu w izrahellskim społeczeństwie i gospodarce – w ostatnich latach eksport izrahellskiego „bezpieczeństwa” osiągnął bezprecedensowy poziom 7 mld dolarów rocznie.

Aż 20% eksportu izrahellskiego związane jest z wojskowością lub kwestiami z wojskowością powiązanymi. Około 150.000 rodzin w izrahellu jest zależnych od tego przemysłu. izrahell jest obecnie czwartym największym eksporterem broni na świecie.

W ostatniej dekadzie, każda izrahellska operacja wojskowa doprowadziła do natychmiastowego gwałtownego wzrostu sprzedaży izrahellskiego przemysłu wojskowego na całym świecie: uzbrojenia, systemów, oprzyrządowania wywiadowczego, strategii, doktryn, wiedzy i doświadczenia.

Feldman daje nam wgląd w ten bardzo zorganizowany wszechświat. Odwiedzamy izrahellskie stoiska na targach broni na całym świecie, ale widzimy również areny zapełnione zagranicznymi generałami, urzędnikami państwowymi i dyplomatami. Wszyscy ci ludzie robią zakupy izrahellskich wyrobów wojskowych.

Przesłanie to jest jasne; 7 mld $ to tylko część całej historii. Elita wojska izrahellskiego jest teraz głęboko poprzeplatana z elitami politycznymi i wojskowymi każdego kraju na świecie. Ten rosnący izrahellski biznes kupuje dla państwa żydowskiego wpływy i wsparcie.

Popatrz na generałów z zagranicy, gdy zajmują się robieniem zakupów:

„The Lab” sprawia, że staje się całkowicie oczywiste, że palestyńska ludność cywilna na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy stała się obiektem testowym dla izrahellskich taktyk, uzbrojenia i filozofii walki („walcząca Tora”, Torat Lechima – jak nazywają to izrahellczycy). Zniszczenie Palestyńczyków zostało przekształcone w bardzo opłacalną branżę przemysłową. Mamy tu do czynienia z niczym innym, tylko bardzo skalkulowaną metodą planowanego morderstwa.

Poprzez pokazanie serii fascynujących wywiadów, Feldman przekazuje bardzo prawdziwy obraz izrahellskich handlarzy śmiercią. Feldman pozwala im mówić, prawie im nie przeszkadza. Są topornie ostrzy w tych wypowiedziach, są prawdziwi, są nawet czasem zabawni, czasami dowcipni, a niektórzy z nich mogą nawet wydawać się czarujący, jeśli się nie wie, kim naprawdę są. Ale to nie pomyłka, są ucieleśnieniem złowrogości, niektórzy z nich są wyraźnie psychotyczni, to są masowi mordercy i są na wolności. Sprzedają zniszczenie i spustoszenie, a robią to bardzo skutecznie.

Przypatrz się oficerowi IDF, Yoav Galant, planiście i katowi operacji „Płynny Ołów”, gdy zajmuje się omawianiem „proporcji”:

Osobiście urodziłem się w izrahellu i wychowałem się na muzyka i pisarza, i myślę, że mogę docenić izrahellskie zaangażowanie, wytrwałość i kreatywność, kiedy to widzę, niezależnie do tego, czemu to służy. (Być może miałem szczęście, że uratował mnie od tego jazz). Talent tych izraelskich aniołów śmierci jest skierowany na zwiększenie skali ludzkiego nieszczęścia. Konsekwencje są tragiczne.

Czynnik zmiany zasad gry

Nie jest tajemnicą, że stulecie walki palestyńskiej nie doprowadziło do praktycznie czegokolwiek. Stan ruchu solidarności z Palestyną jest jeszcze bardziej żenujący. Film Feldmana „The Lab” jest czynnikiem zmiany zasad gry, bo może pomóc wyjaśnić dekady impotencji.

Jesteśmy pogrążeni w morzu wadliwej terminologii – „kolonializm”, „apartheid”, „konflikt”, „rozwiązanie”, „syjonizm”: oto tylko kilka przykładów. Gaza jest obecnie jednym ogromnym Laboratorium – a izrahellczycy są „naukowcami” i „technikami”, zaś Palestyńczycy to „króliki doświadczalne”. Oglądając „The Lab” trzeba dojść do fundamentalnych pytań i zasadniczo zakwestionować nasze wyobrażenia.

Mamy do czynienia z zaplanowaną z premedytacją zbrodnią wojenną. Np. samo pojęcie „rozdzielenia” (rozwiązanie na temat „dwóch państw”), nie ma tu żadnego zastosowania. Oczywiste jest, bez wątpienia, że w świecie rzeczywistym „naukowiec” nie będzie negocjować z „królikiem”. „Naukowiec” również nie uważa za potrzebne w rzeczywistości, aby jego „królik doświadczalny” wraz z nim funkcjonował w „jednym państwie demokratycznym”. „The Lab” to wgląd w izrahellski sposób myślenia: nie ma tam żadnego współczucia.

Przez dziesięciolecia byliśmy ogłupieni badaniem sukcesów i porażek izrahellskich operacji wojskowych w odniesieniu do wojska izrahellskiego i „celów” politycznych, jakich się domyślaliśmy. Byliśmy wyraźnie w błędzie.

Jak dowiadujemy się z filmu Feldmana, rzeczywistym celem izrahellskich operacji może być również badanie nowych doktryn i systemów operacyjnych w celu ich dystrybucji na całym świecie, zaraz po ich przebadaniu w „laboratorium”. Np. Ehud Barak, nie był zbyt wyrafinowanym izrahellskim ministrem obrony, najwyraźniej nie potrafił zapewnić obrony swoim ludziom, a nawet poczucia ich bezpieczeństwa. Jednak miał bardzo wiele sukcesów w sprzedaży izrahellskiej broni i doktryn wojskowych.

Tel Aviv ostrzelany gradem rakiet Qassam może być postrzegany przez izrahellczyków jako druzgocąca wiadomość, ale z punktu widzenia przemysłu wojskowego, była to okazja do zbadania i promowania izrahellskiego systemu antyrakietowego Iron Dome. Jeśli się tu nie mylę, to staje się jasne, że zarówno Palestyńczycy, jak też izrahellczycy coraz bardziej stają się „królikami doświadczalnymi” tego wciąż się rozrastającego laboratorium wojskowego.

Można się zastanawiać, w jaki sposób i kiedy „syjonistyczne marzenie” przekształciło się w wojskowy biznes. Tylko niewielu pisarzy i uczonych próbowało odpowiedzieć na to pytanie. Transformacja państwa żydowskiego w fabrykę ucisku jest najwyraźniej bezpośrednim wynikiem żydowskiej ideologii supremacji rasistowskiej. Gdy próbujemy zrozumieć, co dzieje się w państwie żydowskim, musimy najpierw zrozumieć pojęcia: wybraństwa, żydowskości i polityki żydowskiej tożsamości.

Myślę, że wystarczająco wielu Palestyńczyków w Strefie Gazy zdaje sobie obecnie sprawę, że byli częścią izrahellskiego eksperymentu. Każdy aż nazbyt często dowiaduje się od Palestyńskich lekarzy, że podczas leczenia ofiar izrahellskiej agresji, oni wciąż napotykają nowe rodzaje ran wojennych. „The Lab” to wyjaśnia, ale to nie dotyczy wyłącznie samej Palestyny. Jesteśmy również świadkami rosnącego podobieństwa trybu działań operacyjnych sił policyjnych na całym świecie wobec postępowania IDF względem Palestyńczyków.

Oglądając film Yotama Feldmana „The Lab” uzyskujemy wyjaśnienie tego wszystkiego. Mianowicie, że teraz wszyscy jesteśmy Palestyńczykami. Jesteśmy albo pod izrahellską okupacją albo pod okupacją jej pełnomocników i izrahellskich sił najemnych na całym świecie – tych, które są szkolone w izrahellu, i jakie wdrażają izrahellskie uzbrojenie i taktykę.

źródło: http://www.gilad.co.uk/writings/the-israeli-lab-and-the-palestinian-guinea-pigs.html

autor: Gilad Atzmon

przygotował: Pluszowy Miś

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.