Strona główna > Świat > izrahell w końcu pozwany przed sąd międzynarodowy

izrahell w końcu pozwany przed sąd międzynarodowy

mavi-marmara

mavi-marmara014Pierwszy raz w historii izrahell stanie przed sąd międzynarodowy.

Międzynarodowy Trybunał Karny został zmuszony do wszczęcia śledztwa przeciw izrahellowi.

Skarga ma na celu uzyskanie odszkodowania za brutalny napad i popełnienie morderstw na statku Mavi Marmara, w czasie gdy płynął z pomocą humanitarną dla Palestyńczyków w Strefie Gazy w 2010 roku.

Zobaczmy, co Haga z tym zrobi.

Prawnicy reprezentujący ofiary izrahellskiego napadu na statek Mavi Marmara w 2010 r. pozywają izrahell do Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) w imieniu Związku Komorów, pod którego banderą płynął statek z turecką załogą w czasie ataku.

Adwokaci, Ramazan Ariturk i Cihat Gökdemir, złożyli skargę przeciwko izrahellowi w Hadze po uzyskaniu zezwolenia rządu Związku Komorów w jego imieniu.

Związek Komorów jest jednym z sygnatariuszy traktatu założycielskiego MTK, Rzymskiego Statutu Międzynarodowego Trybunału Karnego, a tym samym jest uprawniony do wystąpienia do tego sądu ze skargą o ściganie zbrodni ludobójstwa, zbrodni przeciwko ludzkości i zbrodni wojennych. Turcja nie podpisała Statutu Rzymskiego.

Ośmiu Turków i jeden Amerykanin tureckiego pochodzenia zostało zabitych podczas napadu izrahellskich komandosów na Mavi Marmara 31 maja 2010 r., gdy odbywał rejs z zadaniem dostarczenia pomocy humanitarnej do Strefy Gazy, pomimo izrahellskiej blokady morskiej palestyńskiego terytorium.

źródło: http://beforeitsnews.com/alternative/2013/07/israel-sued-in-international-court-finally-2706408.html

przygotował: stophasbara

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.