Strona główna > NWO > Izrahell pierwszym państwem bezgotówkowym

Izrahell pierwszym państwem bezgotówkowym

państwo bezgotówkowe

cashless-society-israel-rfid-microchip-mark-of-the-beastCzy izrahell będzie pierwszym na świecie państwem bezgotówkowym?

Biblia od dawna zapowiada, że w końcu czasu, wszystkie transakcje finansowe będą pod kontrolą czegoś, co nazywa Ona znakiem bestii. Zatem nie jest zaskoczeniem, że będziemy widzieć, jak jedno państwo po drugim, pozbywa się gotówki w obrocie, a zastępuje ją na całym świecie przez sterowany komputerowo system finansowy.

Z izrahellskich Wiadomości Krajowych: we wtorek rząd autoryzował utworzenie komisji, która zbada sposoby wyeliminowania gotówki z izrahellskiej gospodarki – aby lepiej zapobiegać kwestii obchodzenia przez obywateli zobowiązań podatkowych. Komitetowi będzie przewodniczył Harel Locker, dyrektor kancelarii premiera.

Gotówka łatwo jest przekazywana z rąk do rąk, a transakcje z wykorzystaniem środków pieniężnych mogą następować bez nadzoru podatkowego. Ale tak nie jest w przypadku transakcji elektronicznych; przy użyciu nowoczesnych komputerów, banki mogą mieć oko na to, ile ludzie deponują na swoje konta, i ile wycofują, a firmy wydające karty kredytowe mają tak samo kontrolę nad innym spisem, ile ludzie wydają pieniędzy.

Członkowie panelu rządowego pochodzą z ekipy policyjnej izrahella, organów podatkowych, prezesa urzędu ds. nadzoru nad praniem brudnych pieniędzy i terroryzmem, dyrektora banku izrahella ds dochodów i płatności, urzędników prokuratury i innych.

Według wielu tych urzędników, gotówka jest zła – bo pozwala unikać zobowiązań podatkowych. Dziś, podczas czynności służbowych kontroler skarbowy nie może łatwo porównać dochodów i wydatków. Choć może podejrzewać, że osoba żyjąca ponad stan, może mieć środki pochodzące z oszustw podatkowych, ale nie ma sposobu, aby wiedzieć to na pewno, bez posiadania poważnych przesłanek. W gospodarce bezgotówkowej, wszystkie zapisy będą elektroniczne, a sprawdzenie, kto ile zarabia, i ile powinien zapłacić podatków – a zwłaszcza pobranie tych podatków zanim pieniądze wejdą na konto – będzie znacznie prostszą sprawą, jak mówi teoria.

Urzędnicy w kancelarii premiera stwierdzili, że „na całym świecie uważa się, że gotówka jest kluczowym elementem nielegalnej gospodarki i prania brudnych pieniędzy. Pozwala zachować dużą różnicę między zgłoszonymi dochodami, a ich rzeczywistym poziomem, a więc ma odpowiedni wpływ na dochody podatkowe państwa. „Poprzez wyeliminowanie gotówki, „będzie można poszerzyć podstawę opodatkowania i zapobiegać praniu pieniędzy”. Komisja zbada zagadnienie ze wszystkich stron i poczyni odpowiednie zalecenia, powiedziano w kancelarii.

Jedną z kwestii, jaką będzie sprawdzać ta komisja, było nałożenie opłat administracyjnych na transakcje elektroniczne, co jest sprawą powszechną w izrahellu. Niezależnie od rozwiązania, na jakie wpadnie komisja, w kancelarii powiedziano, że to zapewni, aby ludność, która nie ma żadnego innego wyboru w tej sprawie, mogła dokonywać transakcji w taki sposób, który nie będzie łączyć się z dodatkowymi kosztami. Obserwatorzy mówią jednak, że trudno sobie wyobrazić, aby rząd potrafił osiągnąć sukces w tym zakresie. „Takie działanie może osłabić gospodarkę, a jedyny skutek, jaki z tego wyniknie, gdy gotówka zostanie zdelegalizowana, to zachęcenie ludzi do korzystania z dolarów lub innych walut w transakcjach finansowych. Chyba że rząd planuje zdelegalizować posiadanie wszelkich walut obcych, inaczej nie ma sposobu, aby pozbyć się gotówki i problemów, jakie z tym się wiążą”. (Źródło Israel National News)

źródło: http://www.nowtheendbegins.com/blog/?p=15056

przygotował: stophasbara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.