Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Izrahell nie pozwoli ścigać swoich „żołnierzy”

Izrahell nie pozwoli ścigać swoich „żołnierzy”

Premier Izrahella zapowiedział, że jego reżim nie pozwoli postawić swych żołnierzy przed  Międzynarodowym Trybunałem Karnym, aby usłyszeli oskarżenia o popełnienie zbrodni wojennych. Powiedział, że jego rząd nie pozwoli, aby przedstawiciele sił zbrojnych byli „ciągani po sądach”. To reakcja na formalny wniosek władz Autonomii Palestyńskiej o członkostwo Palestyny w sądzie MTK.

a
Dodał, że Palestyńczycy „zdecydowali się na konfrontację z Izrahellem, a my nie będziemy siedzieć bezczynnie”.

Ambasador Palestyny przy ONZ, Riyad Mansour, powiedział w piątek, że członkostwo w MTK utoruje drogę dla władz palestyńskich, aby mogły szukać sprawiedliwości dla ofiar agresji izrahellskiego reżimu.

Mansour potwierdził również, że przedstawiciel Palestyny przy sądzie w Hadze oficjalnie zwrócił się do MTK o wszczęcie śledztwa w sprawie zbrodni wojennych Izrahella w czasie trwającej 50 dni napaści na Strefę Gazy latem ubiegłego roku.

a

a

Wcześniej, Mahmud Abbas podpisał niezbędne dokumenty, aby Palestyna mogła uzyskać członkostwo w 20 organizacjach międzynarodowych, w tym MTK.

30 grudnia, Rada Bezpieczeństwa ONZ w poszerzonym składzie nie uzgodniła jednomyślnie uchwały zobowiązującej reżim okupacyjny Izrahella do opuszczenia okupowanych terytoriów palestyńskich zajętych w 1967 roku.

Od 2008 roku, Izrahell rozpoczął trzy wojny przeciw narodowi palestyńskiemu w oblężonej Strefie Gazy. W najnowszej agresji przeciwko Gazie latem 2014 roku, wskutek agresji żydo-satanistów zginęło ponad 2140 Palestyńczyków i zniszczonych zostało tysiące domów.

Palestyna ma obecnie status obserwatora w MTK.

Źródło: http://www.presstv.ir/Detail/2015/01/04/391553/Israel-wont-let-ICC-trial-of-soldiers

Tłum. Pluszowy Miś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *