Strona główna > NWO > Stop Syjonizmowi > Izraelskie władze zatwierdziły książkę o mordowaniu gojów

Izraelskie władze zatwierdziły książkę o mordowaniu gojów

Izraelskie władze, pod kierownictwem chabadników, zatwierdziły książkę o mordowaniu gojów.

Doradca prawny rządu izraelskiego Yehuda Weinstein nakazał zamknięcie sprawy rozpoczętej przeciwko autorom książki „Torat a-Melech” (Prawo króla), rabinom Josefowi Elitzur’owi i Icchakowi Shapiro, a także przeciwko rabinom uzasadniającym i popierającym tę publikację.

aa1001

Książka „Torat a-Melech” omawia halachiczne orzeczenia dotyczące zabijania nieżydów w czasie pokoju i wojny. Poczynając od przypomnienia o istnieniu zakazu podobnego zabójstwa, autorzy szybko przechodzą do rozważania sytuacji w których zabijanie jest dozwolone. Stacja radiowa „Kol Israel” poinformowała 28 maja, że Weinstein uznał za niemożliwe udowodnienie złej intencji autorów książki. Byli oni podejrzewani o podżeganie do rasizmu ale doradca prawny uważa, że trudno jest przekonać sąd co do tego, że właśnie podżeganie było celem autorów książki. Książka „Torat a-Melech” była wydana w 2009 roku i natychmiast wywołała duży skandal. Sami rabini niejednokrotnie oświadczali, że  nie naruszyli prawa, nie zajmowali się podżeganiem jedynie tylko „interpretowali przepisy halachy, nie wchodząc w politykę”. Halacha albo alacha to jest tradycyjne judejskie prawo, całość praw i przepisów judaizmu regulujących religijne, rodzinne i społeczne życie żydów.

Książka o mordowaniu gojów została przedstawione do Państwowej Nagrody Izraela. 

Nie zdążył się pojawić komunikat o tym, że grupa deputowanych Knessetu z partii prawicowych i religijnych, włącznie z partią „Likud”, przygotowała projekt ustawy dającej rabinom immunitet przed odpowiedzialnością karną za wszelkie wypowiedzi, komentarze i opinie, związane z halachą i Torą.

Jak rozentuzjazmowani ciemni fanatycy przeszli do ataku pragnąc wykorzystać sukces: Rav Yakov Yosef, jeden z najwybitniejszych rabinów obozu prawicowego i syn rabina Yosefa Ovadia, wezwał do przyznania Nagrody Izraela autorom książki „Torat a-Melech” (Prawo króla), która zawiera przepisy dotyczące zabijania gojów. Na swoją cotygodniową lekcję, w dzielnicy bucharskiej Jerozolimy, zaprosił on głównego rabina Kiriat-Arby, Dova Liora, co przekształciło to zdarzenie w demonstrację siły z udziałem licznych zwolenników. W odpowiedzi na nakaz aresztowania rabinów, którzy wyrazili swoje poparcie dla książki „Torat a-Melech” (Prawo króla) rabin Yakov Yosef powiedział, że jego ojciec otrzymał Nagrodę Izraela za serię halachicznych książek w których zawarte są analogiczne wypowiedzi. Na przykład powiedział on o wypowiedzi ojca według którego nieżyd, nieprzestrzegający siedmiu przykazań potomków Noego, nie ma prawa do istnienia. W ten sposób, w jego opinii, książka „Torat a-Melech” także zasługuje na Nagrodę Izraela. „Władze”- powiedział on- „pozwalają określonym grupom zajmować się podżeganiem przeciwko Izraelowi ale ścigają rabinów wyrażających „opinie Tory” „…

Za: http://3rm.info/50888-izrailskie-vlasti-pod-rukovodstvom-habadnikov-odobrili-knigu-ob-ubiystve-goev.html

Data publikacji: 15.09.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *