Strona główna > Bez kategorii > IZRAELSKIE MYŚLIWCE ZBOMBARDOWAŁY SYRIĘ

IZRAELSKIE MYŚLIWCE ZBOMBARDOWAŁY SYRIĘ

Źródło: http://www.geopolityka.org/syria-2012/2031-izraelskie-mysliwce-zbombardowaly-syrie

Data publikacji: 31.01.2013

myś1

 

Izraelskie myśliwce F-15 zbombardowały w środę (30.01) centrum badań wojskowych znajdujące się niedaleko Damaszku – poinformowała syryjska państwowa informacyjna SANA, cytując źródła wojskowe. Dowództwo armii przyznało, że celem nalotu był wojskowy ośrodek badawczy znajdujący  się w Jamraya, wiejskim obszarze należącym do aglomeracji Damaszku, położonym 12 km od stolicy.

„Izraelskie myśliwce naruszyły naszą przestrzeń powietrzną o dziś o świcie i przeprowadzając bezpośrednie uderzenie na centrum badań naukowych celem osłabienia naszego oporu i samoobrony”– podały źródła wojskowe cytowane przez SANĘ.

„Nalot spowodował szkody materialne w centrum i pobliskim budynku, zabijając dwóch pracowników i raniąc pięciu innych” – poinformowano. Z nieoficjalne informacje dodają, że zaatakowano bądź ośrodek zajmujący się produkcją broni chemicznej, bądź też mowa jest o konwoju ciężarówek, który miał przewozić uzbrojenie przeciwlotnicze.

Wcześniej pojawiły się informacje, w mediach, że izraelskie lotnictwo zaatakowało w środę rano cele na granicy syryjsko-libańskiej naruszając libańska przestrzeń powietrzną. Niewyjaśnionym pozostaje czy doszło do tego podczas tego samego nalotu, o którym informują źródła wojskowe, czy był to odrębny atak. Izrael nie potwierdził by przeprowadził jakiekolwiek ataki na terytorium Syrii. Nie budzi to zaskoczenia kiedy przypomni się atak lotnictwa izraelskiego z 6 września 2007 roku na syryjski obiekt koło Al-Kibar. Izraelskie władze oficjalnie przyznały się do niego dopiero po dwóch tygodniach [1].

Fot. http://eyreinternational.files.wordpress.com
Źródło: http://rt.com/news/israeli-warplanes-bomb-damascus-114/ 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.