Strona główna > Świat > Izraelskie lotnictwo zabija 4 Syryjczyków na Wzgórzach Golan

Izraelskie lotnictwo zabija 4 Syryjczyków na Wzgórzach Golan

Izraelskie bombowce dokonały ataku na 3 ośrodki administracyjne i wojskowe w regionie syryjskich Wzgórz Golan, zabijając co najmniej 4 i raniąc kilka osób.

a

Tak zwane Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, grupa z siedzibą w Brytanii, mówi, że w ataku na południowej prowincji syryjskiej Quneitra zginęły co najmniej 4 osoby, w tym 2 kobiety.

Atak miał miejsce po tym kiedy Izrael stwierdził, że z Syrii wystrzelono rakietę na okupowany przez Izrael sektor Wzgórz Golan. Zdaniem izraelskich źródeł, rakieta spadła na otwartą przestrzeń nie powodując żadnych strat w ludziach.

To pojawia się kiedy powiązani z al.-kaidą bojownicy walczą z siłami syryjskiego rządu, i ‚zabłąkane’ pociski moździerzowe kilkakrotnie spadały na okupowane przez Izrael Wzgórza Golan.

Izrael potwierdził dzisiejsze ataki na wzgórza Golan, ale mówi iż odpowiedział ogniem artyleryjskim, nie wspomniał nic o atakach lotniczych.

W wyniku tych ataków lotniczych na pozycje armii syryjskiej na Wzgórzach Golan pod koniec czerwca, zginęło co najmniej 10 syryjskich żołnierzy.

Od marca 2011 w Syrii panuje śmiertelna przemoc. Zginęło rzekomo ponad 160.000 ludzi i miliony wysiedlono z powodu przemocy, podsycanej przez wspieranych przez zagranicznych terrorystów Takfiri.

Według raportów, potęgi zachodnie i ich regionalni sojusznicy – zwłaszcza Katar, Arabia Saudyjska i Turcja – popierają Takfirów walczących z legalnym rządem prezydenta Syrii Bashara al-Assada.

Wzgórza Golan są pod okupacją izraelską od lat 1960. Izraelski reżim zdobył je w czasie wojny 6-dniowej w 1967, kiedy również przejął kontrolę nad Zachodnim Brzegiem i Strefą Gazy.

W 1981 anektował Wzgórza Golan, mimo że nigdy nie uznała tego społeczność międzynarodowa i było to pogwałceniem prawa międzynarodowego.

Rada Bezpieczeństwa ONZ odrzuciła de facto aneksję w Rezolucji 497. ONZ również uważa Wzgórza Golan za obszar okupowany.

Israeli air raids kill 4 Syrians in Golan Heights

Źródło: http://www.presstv.ir/detail/2014/07/15/371443/israeli-jets-bomb-syrias-golan-heights/

JR/NN/SL – 15.07.2014, tłum. Ola Gordon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *