Strona główna > Bez kategorii > Izraelski przekaz dla Panetty: USA nie powstrzyma nas przed atakiem na Iran

Izraelski przekaz dla Panetty: USA nie powstrzyma nas przed atakiem na Iran

Urzędnicy mają ponowić “prawo” do rozpoczęcia wojny podczas wizyty

źródło: http://news.antiwar.com/2012/07/31/israels-message-to-panetta-us-cant-stop-an-attack-on-iran/

Wizyta US Secretary of Defense, Leona Panetty w Izraelu nie będzie sie skupiać na szczegółach planów ataku, twierdzą urzędnicy, lecz skoncentruje się na stanowisku izraelskiej prawicy, która daje wyraźnie do zrozumienia, że USA nie może nawet teoretycznie powstrzymać jej przed wydaniem rozkazu ataku na Iran, i to w każdej chwili, gdy uzna to za stosowne.

Przekaz ten został kilkakrotnie zakomunikowany przez wielu wyższych urzędników, w tym premiera Netanyahu oraz ministra obrony, Baraka, gdy wygłaszali różne oświadczenia wyrażające ich przekonanie, że mają suwerenne „prawo” dokonania takiego ataku.

Urzędnicy izraelscy zaznajomieni z planem gry uważają, że Izrael może zaatakować Iran bezkarnie oraz że USA nie zrobi nic w kierunku „odwrócenia się plecami” wobec Izraela, nawet jeśli wciągnie to Amerykę w wielką wojnę w tym regionie.

Wizyta ma miejsce w momencie, gdy Netanyahu już zdążył wyłożyć swą drapieżną taktykę, udzielając wywiadów, jakie były transmitowane przez wiele kanałów izraelskich. W tych wywiadach stwierdził on, że sprzeciw wojskowych wobec wojny z Iranem nie powstrzyma niczego, i że decyzja zostanie podjęta w ramach obecnego rządu bez konsultacji z opornymi. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.