Strona główna > Historia > Izraelski dziennik Haaretz: Testy DNA ujawniają żydowskie i afrykańskie korzenie Hitlera

Izraelski dziennik Haaretz: Testy DNA ujawniają żydowskie i afrykańskie korzenie Hitlera

fW najnowszym 28. numerze pisma historycznego „Glaukopis”, w dziale z ciekawymi cytatami z polskojęzycznej i międzynarodowej prasy, przedrukowana została informacja „Testy DNA ujawniają żydowskie i afrykańskie korzenie Hitlera” z najstarszego, wydawanego od 1918 roku, izraelskiego dziennika Haaretz.

Według Haaretz flamandzkojęzyczny belgijski tygodnik „Knock” opublikował artykuł dziennikarza Jeana-Paula Muldersa, który na podstawie badań genów 39 krewnych Adolfa Hitlera z Austrii i USA przeprowadzonych przez genetyka Ronnego Decorte ustalił, że według badań DNA Hitler miał murzyńskich i żydowskich przodków.

Na podstawie badań genetycznych w grupach chromosomów wskazujących na etniczne pochodzenie zwanych haplogrupami. Dominująca u Hitlera haplogrupa E1b1b1 jest bardzo rzadka u mieszkańców Europy zachodniej. Występuje u 25% Greków i Sycylijczyków najpewniej pochodzących z Afryki. Zaś najczęstsza jest u mieszkańców Afryki północnej – występuje wśród 80% populacji Berberów z Maroka, Algierii i Tunezji. Posiadają ją też Somalijczycy. Druga charakterystyczna haplogrupa genów Hitlera należy do Żydów aszkenazyjskich.

Z doniesień mediów elektronicznych w Polsce na ten temat wiadomo, że informacja o aszkenazyjskiej haplogrupie genów Hitlera nie zaskoczyła historyków. Od dawna pojawiały się informacje, że Adolf Hitler był wnukiem patrylinearnym Marii Schickelgruber i Żyda o nazwisku Frankenberger.

Wiadomość o afrykańskich i żydowskich korzeniach Adolfa Hitlera podały też takie portale i gazety jak: wp.pl, fakt.pl, gazeta.pl, sfora.pl, telegraph.co.uk, Daily Telegraph, The Daily Express.

Jan Bodakowski

Za:http://www.prawy.pl/historia/3529-izraelski-dziennik-haaretz-testy-dna-ujawniaja-zydowskie-i-afrykanskie-korzenie-hitlera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *