Izraelski atak – zginęło dwóch Palestyńczyków, sześciu jest ciężko rannych

Dwóch obywateli palestyńskich zginęło w piątek po południu, gdy izraelskie samoloty przeprowadziły atak na pojazd cywilny w zachodniej części Strefy Gazy, świadkowie i źródła medyczne doniosły.

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_gallery type=”flexslider_fade” interval=”3″ images=”76209,76210,76211,76212,76213,76214,76215,76216,76217,76218″ onclick=”link_image” custom_links_target=”_self” img_size=”650×300″][/vc_column][/vc_row]

Kilku innych zostało rannych w wyniku izraelskiego ostrzału artyleryjskiego nad ranem tego samego dnia w południowo-wschodniej części Khan Younis.

Palestyńskie źródła medyczne potwierdziły, że w wyniku nalotu izraelskiego lotnictwa na cywilny samochód zginęli Mohamed Al-Fasih (24) z Gazy i Usama Al-Hossumi (29) z Beit Lahia.

Rzecznik palestyńskiego Ministerstwa Zdrowia Ashraf Al-Qidra powiedział, że dwóch obywateli przywiezionych do szpitala było całkowicie rozszarpanych.

Izraelskie media poinformowały w raporcie na temat izraelskich działań wojskowych, że zabici byli starszymi członkami Brygady Al-Nasser Salah Al-Din, zbrojnego skrzydła Ludowego Komitetu Oporu, podobno odpowiedzialni za nasilenie ataków rakietowych w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Tymczasem Palestyńskie źródła medyczne potwierdziły, że w wyniku ostrzału artyleryjskiego w Khan Younis rannych zostało sześciu obywateli Palestyny, w tym kobieta w ciąży.

Film dla ludzi o bardzo mocnych nerwach

Zdjęcia – Mohammed Asad – The Middle East Monitor

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *