Strona główna > Bliski Wschód > Izraelska Marynarka Wojenna otworzyła ogień …do rybaka

Izraelska Marynarka Wojenna otworzyła ogień …do rybaka

Izraelskie kanonierki (!) otworzyły ogień do palestyńskiej łodzi rybackiej przy północno-zachodnim brzegu oblężonej przez Izrael Strefy Gazy potwierdzający tym, że agresja reżimu z Tel Awiwu przeciwko Palestyńczykom nie ustaje.

 

wojenna - kanonierki ostrzelały łódz rybacką
Palestyńscy rybacy u wybrzeża Gazy

Ashraf al-Qidra, Minister Zdrowia i rzecznik Gazy powiedział w piątek, że izraelska marynarka wojenna otworzyła ogień do łodzi rybackiej (patrz foto – przypomina ci może okręt wojenny?! – ls) w pobliżu dzielnicy al-Sudaniyya na północny zachód od miasta Gaza poważnie raniąc 22-letniego rybaka.

Rybak został przetransportowany do szpitala w Kamal Adwan, gdzie lekarze orzekli, że nie odniósł (?) poważnych obrażeń.

26 maja w północnej części blokady Strefy Gazy marynarka wojenna Izraela ostrzelała i ciężko raniła innego palestyńskiego rybaka zidentyfikowanego jako 52-letni Imad Szukri Salim.

W podobnym „incydencie” 19 maja siły izraelskie otworzyły ogień do palestyńskich łodzi w pobliżu miasta Rafah położonego 30 km na południe od Gazy raniąc dwóch rybaków.

Zgodnie z warunkami izraelskiej blokady morskiej na zubożałej enklawie palestyńskim łodziom wolno dokonywać połowów nie dalej niż sześć mil morskich od wybrzeża Gazy.

Obszar połowowy został zwiększony z trzech mil morskich do sześciu 21 listopada 2012 roku w ramach oferty rozejmu, który zakończył ośmiodniowe krwawe walki w Strefie Gazy.

Zablokowanie przez Izrael Strefy Gazy w czerwcu 2007 r. spowodowało gwałtowny spadek poziomu życia, niespotykaną dotąd skalę bezrobocia, oraz niesłabnące ubóstwo.

Reżim apartheidu Izraela zaprzecza , jakoby łamał około 1,7 mln mieszkańcom w Gazie ich podstawowe prawa do życia jak wolność przemieszczania się, pracy i odpowiedniej płacy, prawa do opieki zdrowotnej i edukacji.

tł. ls

http://www.presstv.ir/detail/2014/05/31/364846/israel-gunboats-injure-gaza-fisherman/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *